Ви зараз переглядаєте Юрію Солов’єнко – 50!

Юрію Солов’єнко – 50!

Сьогодні святкує свій 50-й день народження видатний футболіст і тренер вінницької «Ниви» Юрій Соловєнко!

Як гравець він провів за головну вінницьку команду 239 ігор, в яких відзначався голами 4 рази. Також провів 19 ігор в Кубку України, в яких відзначився одинм голом, а також 4 гри в еврокубках у складі вінницької «Ниви» у славнозвісному сезоні 1996\97 років.

Крім головної вінницької команди, Юрій Соловєнко грав за «Хапоель» Ієрусалім, а також за «Металург» Донецьк і «Металург» Маріуполь.

Як тренер, він тричі очолював головну команду вінницької області. Спочатку в 2006 році став головним тренером клубу, попрацювавши на цій посаді до квітня 2007 року. Потім працював у тренерському штабі ФК «Тирасполь», але 20 березня 2009 року знову був призначений головним тренером вінницької «Ниви» і пропрацював на цій посаді кілька місяців. Третє призначення відбулось в жовтні 2016 року. Потрібно сказати, що кожне приначення було у складний період чергового відродження клубу, зі складним фінансовим становищем. Тому важко говорити про якісь глобальні успіхи команди в цей період, але можна чітко сказати, що Юрій Соловєнко всією душею жив командою, дуже переживав за кожен епізод на полі і залишив хороші спогади.

Останнім часом Юрій працював в молдовському «Шерифі» успішно очолючи команду U-19.

Ключові цитати:

«– У тренерського штабу постійно був головний біль: кожні півроку команду залишають 7-10 виконавців. І нерідко це гравці стартового складу.»

«Ще одна проблема – наш клуб постійно живе у «знімній квартирі». Тобто не має свого стадіону, тренувальної бази тощо. Хоча саме це є запорукою стабільних багаторічних успіхів.»

«Що можна сказати про вінницького вболівальника? – У нас кожного сезону є вболівальники, що катають «золотий сезон». Тобто не пропускають жодного матчу «Ниви» – ані домашнього, ані виїзного. В цьому сезоні їх 5-6. Такої любові до команди немає ніде в Україні. І з такими прихильниками у «Ниви» є чудове майбутнє!»

Ми мітаємо Юрія з ювілеєм, бажаємо здоровя, успіхів і перемог в усьому!