Пропонуємо до вашої уваги статистику перебування гравців «Ниви» на полі.
Пере місце перебування на полі у хвилинах зайняв Олександр Калітов (1400 хв. 16 ігор у основі, 1 вихід на заміну.) Справжнє капітанське досягнення! Другим незмінним є Петрик (1384 хв. Усі 16 ігор у основі.). У трійку лідерів увійшов також Хохлов (1356 хв. 14 ігор у основі, 1 вихід на заміну). (При всій повазі, у випадку центральних захисників, які зайняли друге-третьє місце, мабуть, ключову роль зіграла відсутність конкуренції на цій позиції. Хохлов міг би і більше грати, але нахапався аж сім жовтих карток і був вимушений пропустити одну гру через дискваліфікацію)
Усі ці гравці відірвались від решти гравців на 200-300 хвилин і більше.
4. Георгієв (1175 хв. 11 ігор у основі, 5 виходів на заміну.) (З 16 ігор Віктор провів всього повних 7 матчів без замін. Це трішки дивно, як для гравця, який є одним з беззаперечних лідерів. Невже виною цьому недостатня фізична форма?)
5. Сербул (1042 хв. 12 ігор у основі, 1 вихід на заміну.) (Провів багато ігор на початку чемпіонату, через травму пропустив весь вересень, але після цього відразу міцно закріпився у основі)
6. Худік (1034 хв. 12 ігор у основі, 2 виходів на заміну.) (Один з тих, хто є стабільним гравцем основи і провів чемпіонат дуже і дуже рівно, без провалів)
7. Гурідов (990 хв. Усі 11 ігор у основі), (Провів 11 ігор, пропустив 11 голів. У середньому по одному за гру. Чотири гри «на нуль». Була серія з трьох нульових ігор. Але є момент. Грав на початку чемпіонату і у кінці. Тобто, саме тоді, коли «Нива» проводила вдалі ігри, переважно з більш слабкими суперниками)
8. Загорулько (972 хв. 10 ігор у основі, 2 вихід на заміну.) (Ефективність просто надзвичайна! Гол кожну 81 хвилину у середньому! Шикарний показник! А якщо ще й подивитись на результати команди, то відслідковується чітка закономірність – «Нива» з Загорулько і «Нива» без Загорулько – абсолютно різні команди.
9. Бондар (964 хв. 12 ігор у основі, 2 виходи на заміну.) (у середині осінньої частини чемпіонату постійно відігравав по 90 хвилин, а ось на початку і у кінці цього періоду був гравцем заміни)
10. Маляренко (940 хв. 11 ігор у основі, 3 виходи на заміну.) (Один з лідерів команди, ефективний гравець з точки зору атакуючих дій команди. Але на якому є і чорна пляма – абсолютно непотрібна червона картка у грі з «Карпатами», після якої гра команди зламалась і «Нива» втратила очки, а сам гравець через дискваліфікацію втратив можливість дві гри допомогти своїй команді у важливих матчах)
11. Громок (761 хв. 6 ігор у основі, 9 виходів на заміну.) (Доволі дивно, що гравець, який аж девять разів виходив на заміну, який ЖОДНОЇ з 15 проведених ігор не провів «від свистка до свистка» є одним з найкращих за оцінками вболівальників, а також за загальним вкладом у результати. За Денисом майбутнє, але, мабуть, потрібно підтягнути фізику, щоб запалу хватало на всю гру)
Ось такий вийшов «умовний основний склад», якщо рахувати по хвилинах.
12. Слінкін (727 хв. 8 ігор у основі, 3 виходи на заміну.) (Підключився до «Ниви» лише у вересні, набирав форму, виходячи на заміну, але дуже швидко завоював право виходити у основі і у кінці осені міцно закріпив це право за собою)
13. Граматік (613 хв. 7 ігор у основі, 1 вихід на заміну.) (Був би одним з лідерів по хвилиним, але травма завадила грі аж на два місяці)
14. Борячук (557 хв. 6 ігор у основі, 2 виходи на заміну.) (Дуже хороший старт у чемпіонаті, по 90 хвилин у стартових матчах, якісна гра, а далі, хвороба, втрата місця у основі і… все кінець співпраці з «Нивою».)
15. Шкарбан (540 хв. Усі 6 ігор у основі) (Провів 6 ігор, пропустив 9 голів. У середному, 1,5 гола за гру. Але є момент – більшість ігор Євген провів з командами, які є лідерами чемпіонату, або є міцними середняками.)
16. Зеленевич (500 хв. 7 ігор у основі, 2 виходи на заміну.) (Гравець, якого у минулому сезоні можна було вважати «Джокером команди» через важливі результативні дії у кінці матчів, в цьому сезоні мав абсолютно нестабільні виступи, лише один раз зігравши матч повністю.)
17. Брижчук (494 хв. 5 ігор у основі, 7 вихід на заміну.) (Жодного повністю зіграного матчу. Чи на це сподівався сам гравець і вболівальники? Едине що з відходом Циткіна, Антон почав отримувати більше часу на полі. І це да надії на майбутнє..)
18. Козьбан (357 хв. 4 ігор у основі, 5 виходів на заміну.) (Не його команда. Не його партнери. Таке буває. Гравця залучали з надією на досвід, але не так сталось, як гадалось. Надані шанси, виходи у основі, але жодного забитого голу.)
19. Кучер (279 хв. 3 ігор у основі, 9 виходів на заміну.) (Теж гравць, який має бути вкрай незадоволений цим періодом карєри. Дуже мало хвилин, але один гол все ж вдалось забити. Це дещо сгладжує негатив, але…)
20. Костюк (219 хв. 2 гри у основі, 3 виходи на заміну.) (Дуже – дуже мало хвилин, як для гравця, який пришов до нас з «Колоса». Розчарування.)
21. Браславський (180 хв. 2 ігор у основі, 4 виходи на заміну.) (Дуже цікаво буде колись почути правду, що ж сталося. Початок чемпіонату Ярослав мав більш-менш достатню ігрову практику, а потім, як відрізало. Мабуть, це не влаштовувало гравця і він вирішив піти. Або його вирішили піти. Але за ефективністю виходу на заміну у минулому чемпіонаті кращого нападника годі було б шукати. У період, коли «Нива» залишилась майже без напдників, Ярослав би згодився, це точно)
22. Чухно (145 хв. 1 гра у основі, 3 виходи на заміну.) (Тут все дуже дивно. Ніякої системи виходу на поле немає. Юного гравця кинуто у битву з лідером «Лівим берегом», «Епіцентром», потім ще пару замін і усе. Що це було?)
23. Гемега (141 хв. усі 8 ігор – виходи на заміну) (Гравець хороший, боєць, але дуже травматичний. Мабуть, саме це зіграло свою роль у такій незначній кількості хвилин, проведених на полі. Всього вісім ігор, усі – вихід на заміну. Ну це «якось так»)
24. Мулик (8 хв. Одна гра – один вихід на заміну) (Теж незрозуміло. 8 хв. на полі цілком достатньо, щоб відбити мотивацію до зростання і залишитись вічно перспективним, а далі перейти у чемпіонат області.)
25. Гавриленко (0 хв.) (Ще один молодий гравець без наданих шансів навіть на вихід на заміну і матчах з аутсайдерами)