Ви зараз переглядаєте “Нива” – “Поділля” 1:2. На жаль, ми звикли програвати…

“Нива” – “Поділля” 1:2. На жаль, ми звикли програвати…

  • Категорія запису:Чемпіонат

«Нива» Вінниця – «Поділля» Хмельницький 1:2

Гра проходила без глядачів. + 13`

Голи: Салбак, 33 хв., 52 хв. – Громок, 39 хв.

Попередження: Громок, 13 хв., Салбак, 27 хв., Задерецький, 34 хв., Морговський, 61 хв., Попов, 64 хв., Ліповуз, 87 хв. 

Вилучення: Задерецький, 63 хв. Попов, 67 хв.

Арбітр: Федорук А..

Асистенти арбітра: Дрикін В., Бамбурак В.

«Нива» Вінниця:

1.Музичка Іван – 5.Попов Дмитро, 12.Федорук Деян, 7.Костюк Євгеній, 6.Сербул Едуард, 10.Брижчук Тимофій (8.Зугравий Богдан, 64 хв.), 25.Калітов Олександр, 19.Підопригора Максим (4.Подкуйко Давид, 72 хв.), 17.Пастушенко Микола, 34.Громок Денис (14 хв. Осмоловський Артем, 85 хв.), Браславський Ярослав (11.Івашків Дмитро, 79 хв.),

Запасні гравці: 99.Карабін Іван, Підгаєцький Дмитро.

Головний тренер: Шумовицький Олег

«Поділля» Хмельницький:

1.Чуваєв Олег – 7.Морговський Ян, 14.Воловик Олександр, 25.Жданов Олександр (49.Каверін Віталій, 79 хв.), 2.Пріхна Дмитро, 9.Задерецький Дмитро, 38.Нгамба Таде Алваро, 8.Ліповуз Андрій, 20.Панасенков Артем (6.Костенко Кирило, 90 хв.), 19.Салбак Фаді (11.Шапікула Ярослав, 69 хв.), 10.Прильопа Владислав (99. Галета Ярослав, 82 хв.).

Запасні гравці: 35.Шухман Богдан, 5.Романюк Артем, 17.Сич Олександр, 30.Мандзюк Олександр, 3.Клименко Владислав, 22.Корохов євген, 44.Худік Роман.

Головний тренер: Костишин Віталій

Отже, маємо сьому поразку поспіль. Це повний провал старту сезону. Негативний рекорд за всі роки існування команди майстрів. Але саме негативніше те, що ми звикли до поразок і тепер вони вже сприймаються досить спокійно. Навіть статус матчу «подільське дербі» сприймався не так, як зазвичай – надто вже різні полюси у команд в турнірній таблиці і питання стояло лише у тому, чи зможуть вінничани набрати перші залікові бали і чи забьє нова зірка «Поділля» Салбак. Не змогли. Забив.

Та і дербі без глядачів це, вибачте, пародія. А от чому немає глядачів, це запитання цинічно-нерозумного вирішення ситуації з пандемією. Чому в магазинах, міському транспорті, чергах можна знаходитись у великій кількості впритул одне до одного, часто без масок, а на відкритому повітрі на стадіоні із дотриманням дистанції між глядачами не можна? Риторичне запитання.

Всю ніч напередодні гри лив дощ, який вщух незадовго до гри, але поле на диво було у досить хорошому стані, як для газона, який не змінвався десятиріччами. До речі, «дощ» лився не тільки на поле, але й у підтрибунних приміщеннях поблизу виходу із роздягалень. Чотири великі діжки рятували ситуацію, але виглядало це жахливо. Перекриття поперегнивало і стан споруди виглядає жахливо. Дивно, як вочевидь аварійний стадіон допущено до змагань.

Щодо гри. Настрій вінничан був бойовий. У порівнянні з минулою грою у стартовий  склад повернулись Музичка (вимушено, через травму Карабіна), Калітов, Сербул, Підопригора, натомість, був відсутній Борячук, Гемега, залишився на лавці Подкуйко. Також був знову відсутній Загорулько. Тут все складно і просто одночасно. Як кажуть в вболівальницькому середовищі, Артура більше немає в команді – він відрахований, так би мовити, через «неприпустиму неспортивну поведінку поза межами поля». Чекаємо на офіційну інформацію. З втрат також можна додати відсутність Олега Шумовицького на грі через хворобу. Його місце на «тренерській лаві» зайняв Валентин Вішталюк.

У «Поділля» зі складом і настроєм було все добре. Хлопці на куражі успіхів в чемпіонаті. Після перемоги в останньому турі над лідером чемпіонату «Ужгородом» вони їхали у Вінницю лише за перемогою. В останні роки ми настільки часто зустрічались з хмельничанами в офіційних і товариських іграх, що багато гравців легко вже впізнаються у обличча. Морговський, Ліповуз, Воловик та інші постійно на слуху, але до них додалися цікаві особистості – Алваро, Салбак і Прильопа, який є вихованцев вінницького футболу, але не зацікавив тренерський склад «Ниви» на перегляді. Але тепер він у основі хмельничан…

Цікаво, що на грі був присутній губернатор вінниччини Борзов. Щоправда, лише на першій половині першого тайму. Він не надто афішував свою присутність, але у вигляді післямови свої враження висловив на своїй сторінці ФБ:

««Локомотив» – знаковий об’єкт не тільки для футбольних вболівальників, а й для вінничан.

На жаль, стадіон довели до того, що він не підлягає капітальному ремонту. Рано чи пізно його потрібно розбирати, щоб «Локомотив» не став «монументальним пам’ятником», як кінотеатр «Росія».

За які кошти будувати міський стадіон?

Це має бути співфінансування з державного і місцевого бюджету. Я особисто буду просити і Президента і Прем’єр-міністра щоб виділили кошти на будівництво нового стадіону.»

Ось так…Головне, щоб обіцянки не розійшлися зі справами опісля виборів.

6 хв. Перший небезпечний момент створили гості. Було призначено штрафний біля правої бровки в метрах 35 від воріт, відбулася подача на лінію воротарського майданчика, звідки головою пробив Салбак, але цей удар вийшов не надто вдалим і Музичка легко спіймав мяч

14 хв. Задерецький пройшов лівим флагом і дуже небезпечно подав вздовж лінії воріт, але мяч пролетів повз усіх гравців обох команд.

20 хв. Брижчук закинув мяч на лівий фланг на Браславського, який промчав до штрафної, але трішки перетримав мяч і перспективний момент було втрачено.

21 хв. І знову закидання на хід Браславському, але вже правим флангом. Ярослав протягнув мяч до штрафної, але захист «Поділля» встиг відтягнутись назад і хтось з пяти гравців гостей легко перекусив передачу Ярослава на лівий фланг. Знову більш-менш перспективний момент втрачено.

27 хв. Дальній удар, Музичка спокійно у падінні ловить мяч і Салбак навіщось «дограє до кінця» у абсолютно вже відіграній ситуації стрибаючи двома ногами в нашого голкіпера. Це жовта картка, чи червона? Арбітр вирішив, що жовта. Цікаво було б почути оцінку суддівського комітету такому рішенню арбітра. Втім, це був не останній суперечливий епізод за участю арбітра в цій грі..

32 хв. ГОЛ! «Поділля» відкриває рахунок у грі. Йшла атака правим флангом, подача у штрафну на Салбака, який спокійно прийняв мяч, стоячи спиною до воріт, кілька разів набив його, підлаштовуючи під удар, а після цього пробив через себе по воротах. Удар вийшов навпрочуд красивим і влучним – мяч по високій, ідеальній дузі опустився у ліву девятку воріт «Ниви». Безумовно, це гол туру! Святкуючи забитий гол, Салбак продемонстрував піддіту футболку з зображенням свого племінника, якому і присвятив цей гол. 0:1

35 хв. А ось це цікаво! Захисник «Поділля» з лівого флангу віддав пас назад на свого голкіпера. І той спокійно забирає мяч в руки. Це порушення правил, яке карається вільним ударом. Чому це не побачив, чи не захотів побачити арбітр, невідомо. Дуже і дуже дивне рішення арбітра. «А що, так можна було?»

39 хв. ГОООЛ! Калітов від власних воріт закинув мяч в центр на Сербула, який перекинув мяч далі по правому флангу на хід Браславському. Здавалося, мяч вже виходив за лицьову під контролем захисника, але Ярослав Браславський поборовся до кінця, обікравши-перехитривши Жданова і з самої лінії одним доторком перевів мяч в на 11-метрову позначку, куда підключився Громок і влучним ударом в лівий нижній кут встановив рівновагу у поєдинку. 1:1! Хороший гол!

45 хв. Дуже гостра прострільна передача «Поділля» з правого флангу. Дуже добре грає Музичка, відбивши мяч подалі від воріт.

Перерва. Потрібно сказати, що «Поділля» провело перший тайм активніше за вінничан, але в цілому обидві команди створили дуже мало небезпечних моментів, показавши не надто якісну і цікаву гру.

 51 хв. ГОЛ! Початок тайму, як холодний душ від Музичка. Пас назад майже від центральної лінії на Музичка, який вийшов з воріт на лінію штрафної. Нашого воротаря ніхто не атакував і у нього було безліч часу, щоб віддати пас, або вибитч мяч подалі, але Іван затримався з рішенням, а потім не знайшов нічого кращого, ніж віддати поперечну передачу наліво через Салбака, який вочевидь не очікував такого подарунка, але підхопив мяч і спокійно відправив його у порожні ворота. Дитяча помилка воротаря. 1:2 на рівному місці.

57 хв. Пріхна подав з правого флангу і Салбак знову на вістрі, пробиваючи головою в далльню девятку. Не влучив…

63 хв. Браславський з правого флангу віддає передачу на хід Підопригорі, який випередив захисника, увірвався у штрафну і впав. Пенальті? Ні… Арбітр вирішив, що фол був поза межами штрафного майданчика. Громок пробиває невдало, але є і плюс – Задерецький завчасно вибіг з стінки і отримав другу жовту картку, яка стала червоною. «Поділля» у меншості.

64 хв. Попов зрізає атакуючого нападника і отримує жовту картку. Це важливий момент. Повернемось до нього за дві хвилини.

67 хв. А ось і воно. Атака гостей, Попов грає небезпечно проти гравця «Поділля» і отримує другу жовту картку. Ось так – за чотири хвиини від червоної гостям Попов заробив дві жовтих картки і пішов відпочивати, залишивши команди у рівних складах. Одним словом, безвідповідальність, адже зрівняти рахунок, перебуваючи у більшості, було б трохи легше.

77 хв. Денис Громок класно обіграв захисника на лівому фланзі, увійшов у штрафну і пробив у дальній правий кут, але мяч пролетів поруч зі стійкою. Ну, це вже щось…

 80 хв. Знову Громок на лівому фланзі, знову боротьба із засником, але всеж вдається пробити по дузі обвідним ударом, але знову не влучно. Небегаточисельні глядачі на трибунах запитують, чому у складі «Ниви» грає один Громок?

90+2 хв. «Поділля» могло вибігти в атаку 4 в 2 від центра поля, але Нгамба прийняв дивне рішення пробити по воротах «Ниви» з метрів 50, намагаючись перекинути Музичка, але не влучив.

90+3 хв. Музичка невдало вибиває мяч на ногу гравцю «Поділля», але реалізувати цю помилку у гол не вдалося – офсайд.

Фінальний свисток. Ну дуже сабкий тайм за участю обох команд. Але якщо хмельничани грали «по рахунку», то «Нива» взагалі майже нічого не створила у воріт суперника. Не було того запалу, фінішного натиску, активного бажання перемогти… На жаль.

IP

niva.vn.ua