Артур Загорулько: «Нива» була, є і буде!»

  • Категорія запису:Інтервю

Пропонуємо вашій увазі інтервю Дениса Томащука (ua.tribuna.com) з президентом вінницької “Ниви” Артуром Загорульком:

– Артуре Юрійовичу, дякуємо, що знайшли час для спілкування. Хочеться одразу запитати, чи буде “Нива” приймати участь у чемпіонаті Другої ліги сезону 2022/23?

– Слава Україні, панове! Час знайти було неважко, так що залюбки поспілкуюсь із людьми, які душею з командою та переживають за її майбутнє.

З приводу майбутнього чемпіонату, хочеться, щоб вінницька “Нива” не зникла з футбольної мапи України. Отже, оскільки ПФЛ вважає, що потрібно грати, ми маємо готуватись до футбольних баталій.

– А як щодо вас особисто? Чи повернетесь в Україну захищати звання кращого бомбардира Другої ліги?

– Звісно! Майбутній сезон проведу виключно у складі своєї команди, намагаючись допомогти хлопцям не лише за межами поля, а й голами. Задачі прям повторити індивідуальне досягнення не ставлю, але якщо це дозволе “Ниві” здобувати перемоги і претендувати на найвищі місця – то чому б і ні!

Наразі з командою працюють досвідчені тренери. На перегляді здебільшого випускники нашої академії, а також деякі з гравців, що грали за “Ниву” у минулому сезоні. Втім, поки конкретні прізвища не називатиму, адже ймовірним залишається підсилення 3-4 досвідченими виконавцями. Гадаю, нам цілком до снаги, навіть в умовах воєнного стану, зібрати боєздатний колектив і як мінімум не пасти задніх у Другій лізі.

– А що з Ігорем Леоновим, який почав було готувати команду до весняної частини минулого чемпіонату?

– З Ігорем Івановичем та Михайлом Володимировичем Старостяком ми на постійному зв’язку, втім потрібно розуміти, що їх ми запрошували під серйозні задачі і під відповідного рівня склад. На сьогодні я можу сказати з вірогідністю у 99%, що нікого з тих футболістів, хто був з нами на зборах у Туреччині, в команді на майбутній сезон не буде.

Власне, потрібно розуміти, що футболісти і тренери зараз менш затребувані в Україні, ніж за кордоном. Команд у нас все ж таки поменшало, тому професіонали, які мають таку змогу, намагаються влаштуватись за кордоном.

– Ви говорили про підсилення досвідченими виконавцями і в той же час підтвердили, що з зимового варіанту колективу чекати нікого не варто. То ким саме буде підсилюватись вінницька “Нива”?

– Гадаю, це будуть досвідчені виконавці. В умовах війни неймовірно важко запросити в клуб іногородніх,. А це суттєво впливає на витратну частину бюджету, який і без того зараз далекий від максимуму в порівнянні з довоєнним періодом. Тому доукомплектовувати нашу молоду команду будемо виконавцями, які мають професійний досвід і залишились у місті після 24-го лютого.

– Мабуть, найбільш гостре питання, яке цікавить вінницьких вболівальників – що із будівництвом бази та стадіону для команди?

– На сьогодні маємо готовий проєкт, навіть закупили деякі матеріали для побудови футбольних полів. Сам процес займе не більше 3 місяців, якщо говорити виключно про тренувальні майданчики. Проте розпочинати будівництво, поки в Україні триває війна, не вважаю доцільним. Саме тому питання бази наразі заморожене.

Планів насправді маємо багато, в тому числі і в контексті того, що стосується нашого підростаючого покоління. Багатьох вінницьких талантів ми втрачаємо банально через відсутність інфраструктури для комфортних тренувань і проживання юних зірочок. Саме тому її побудова – це ключове питання у створенні дієвої вертикалі успішного самодостатнього клубу.

– Ну і наостанок, чи залишились із вами партнери, які співпрацювали з “Нивою” до війни? Маємо на увазі саме інвесторів, що допомагали фінансово.

– Якщо чесно, практично з усіма партнерами ми працювали по бартеру – з них постачання питної води, мінімального харчування, тощо, з нас, відповідно, рекламний майданчик у вигляді логотипів на футболках та банерів на стадіоні, чи по місту. Наприклад, компанія “Рекламакс” суттєво допомагала нам в питаннях зовнішньої реклами. Компанія “Оріон” виручала із будівельними матеріалами. Так само вагомою була допомога від фірм “Поділля”, “БезБренду”, “Ла П’єц”, та “Еко Сфера”, що забезпечувала команду водою. Хочеться виразити слова подяки шоу-мену Олександру Теренчуку, Дмитру Голубєву із “Вінницьких перців”, співаку Олександру Онуфрійчуку, який став автором оновлено гімну вінницької “Ниви”.

А ось щодо фінансів, то основним та єдиними джерелом фінансової підтримки був і залишається Барцьось Володимир Васильович. На сьогодні базова частка фінансування також покладена на даного інвестора. Мінімальні потреби закриває і міська влада, за що їй велика подяка та шана.

– Дякуємо за ваш час і чекаємо на Батьківщині!

– Вам дякую, що телефонуєте, цікавитесь і підтримуєте. Все буде Україна! Все буде “Нива”! Дякуємо нашим захисникам за відносно мирне небо над Україною і можливість займатись улюбленою справою.