22 січня 2021 року на посаду головного тренера вінницької «Ниви» призначено Володимира Циткіна, а отже, збулась мрія багатьох вболівальників, які вважали, що саме ця людина зможе піднести «Ниву» на новий рівень.


Мабуть, не варто знову і знову повторювати загальновідомі біографічні дані, розповідати, чим саме відома ця, без перебільшення, легендарна фубольна особистість, адже окрім тієї історичної серії пенальті в півфіналі Кубка України, який дав «Ниві» перепустку в еврокубки є і дещо більше… Це особисті якості людини, а також його величезний досвід.

Отже, давайте поміркуємо, в чому плюси і мінуси цього призначення.


Плюси:

-Володимир Циткін, без перебільшення, одна з найбільш відомих футбольних особистостей за всі роки. Це імя, навіть бренд.

-Де б він не був, завжди цікавився, як справи у вінницькому футболі. Це людина, яка дуже поважає історію клубу і бажає цю історію доповнити видатними досягненнями.

– Цю людину поважають і вболівальники і футболісти. У нього чисте імя, не заплямоване брудною грою і скандалами, до нього йтимуть гравці. Але підуть з ним пліч о пліч лише ті, хто  погодиться на досить жорсткі правила – прогресувати, навчатись і виконувати поставлені завдання. Халявщиків в команді не буде. Але шанс буде надано усім.

-Це тренер, який зможе відкрити двері у Премєр-лігу для багатьох футболістів. Але знову ж таки, лише для тих, хто захоче працювати.

-Це справедлива людина, яка горою стоїть за свою команду.

-Має прогресивні погляди на футбол. Взявши все краще від радянського футболу, Володимир Циткін легко адаптувався до сучасних реалій, слідкуючи за новітніми тенденціями розвитку футболу.

-Має аналітичний, методичний підхід до тренувань, підготовки і реалізації найкращих якостей футболістів. Гадаю, він може здивувати нововведеннями.

-Вік в 54 років – мабуть, ідеальний для розкриття тренерського потенціалу, досвіду, задумів, напрацювань, які взяв, починаючи від футбольної школи «Динамо» Київ і закінчуючи досвідом багатьох тренерів – Сивухи, Школьникова, Альтмана і багатьох інших.

-Амбіції. А вони є! Він досить довго чекав свого часу, цієї можливості…

-Досвід асистента тренера збірної Молдови і тренера юнацької збірної України. А це був успішний досвід із гравцями 1998 року народження! Його підопічними були Лєдньов, Русін, Шапаренко та багато інших. Лише якісь дивні рішення федерації Футболу не дозволили допрацювати з підопічними до кінця еліт-раунда Євро-2017. Контракт з Володимиром Циткіним не було продовжено і на його місце федерація працевлаштувала Володимира Єзерського, який не зміг знайти спільної мови з футболістами і збірна 1998 р.н. бесславно завершила своє існування.

-Володимир знає місцевих футболістів, місцеву «кухню» футболу, місцеву інфраструктуру та інше. Він працював і з багатьма іншими футболістами з інших регіонів.

-Це освідчена людина. Має дві вищі освіти, а також вищу тренерську освіту, маючи на руках диплом категорії PRO.


Мінуси:

-Сподівання на швидкі зміни на краще в турнірній таблиці можуть зіграти злий жарт. Чи вистачить терпіння у керівництва, вболівальників, доки відбуватиметься побудова нової команди?

-Є ще дещо, що є плюсом і мінусом одночасно. Циткін – це спокійна, але сильна і не гнучка особистість, яка не буде прогинатись під чиїсь забаганки, нечесну гру, недотримання обіцянок таке інше. Йому потрібно дати спокійно працювати. Інакше…


Висновок:

-Це велика вдача для усіх нас, що Володимир Циткін погодився тренувати команду. Це свідчить про те, що він повірив новому керівництву, а воно прийняло його вимоги стосовно стабільної виплати зарплат футболістам, тонкощів тренувального процесу, бачення стратеії озвитку та інше. Це викликає повагу, але це великий виклик для усіх.


IP

niva.vn.ua

×
×

Кошик

Close Panel