Про гроші. Центральний міський стадіон. Що почому?

  • Категорія запису:Гроші

Цікавості заради заглянули ми у абсолютно відкриті дані стосовно оціночної вартості Центрального міського стадіону згідно Реєстру комунального майна від (Увага, це важливо!) 01.04.19 р. Тобто, чотирирічної давності.

Перш за все, звертає на себе вартість будівлі стадіону. 3 млн. 723 тис. грн. Зрозуміло, що тоді були інші ціни, інший курс долара, але якщо вважати, що з тих пір ціна не змінилась, не складно порахувати, що нинішня вартість усієї будівлі знаходиться на рівні ціни на трикімнатну квартиру у новобудові. Ммм.. ласий шматок для будь якого забудовника.

Але ЦМС це не тільки будівля. Комплекс складається ще й з славнозвісних щогл «імені Дворкіса». Кожна з них коштує ні мало ні багато – 91 тис. грн. Тобто, близько 2.5 тис доларів.
З інших цікавинок – поле. Ціна – 21 тис. грн. Бери – не хочу. Також одна з найцінніших частин стадіону – «мостіння асфальтобетонне» по ціні 80 тис грн. Якби можна було купити стадіон «по запчастинам», то гараж можна було б купити за півтори тисячі гривень. Однією з найдорожчих споруд комплексу, як ви здогадались, є вбиральня. За неї інвестору потрібно викласти 62 тис грн. Бігові доріжки не надто дорогі. Можна було б взяти за 800 грн.  За всі. Ще один ласий шматок – спортивний майданчик 20х40. Його ціна – 21 тис. грн. Цікаво, за скільки років цю суму можна було б «відбити», якби здавати його почасово у оренду? У реєстрі ще є якісь три незрозумілих будинки, вартістю трішки більше десяти тисяч гривень за кожен. Майстерня взагалі за дві тисячі гривень. Не дорого, як для споруд у центрі міста. Можна брати!) Шість металевих воріт оцінено у сім тисяч гривень. Мабуть, на метал здати було б дорожче.

Також у реєстрі присутні речі, які нічого не вартують. Тобто, коли приймались на баланс, на них була ціна, а потім, чи то знесено, чи то списано, чи то ще щось. Так, наприклад, усі каси, кіоски вже нічого не коштують. Автомобіль ГАЗ 311 у 2006 році коштував 63 тис грн, зараз нічого. Трактор газонокосарка коштував 33 тис. грн. Зараз теж, мабуть, списано.

Якось так…
Зрозуміло, що це дані чотирирічної давнини, але вражає, чи не так?

IP
niva.vn.ua