Ви зараз переглядаєте “Нива” Вінниця – “Карпати” Львів 1:2

“Нива” Вінниця – “Карпати” Львів 1:2

  • Категорія запису:Чемпіонат

25.09.21 Вінниця Центральний міський стадіон 2100 глядачів. +15 (Хмарно)

Головний арбітр: Бич І. (Київ)

Асистенти арбітра: Кузьменко М., Старча С.

Голи: Загорулько Артур, 13 хв., – Кожанов Денис, 68 хв., Гуменюк Максим, 73 хв.

Жовті картки: Громок Денис, 78 хв., – Сімінін Сергій, 49 хв.

Червоні картки: Маляренко Ігор, 40 хв.

 «Нива» Вінниця

35.Шкарбан Євгеній – 17.Бондар Дмитро, 4.Петрик Дмитро, 3.Хохлов Вадим, 33.Слінкін Андрій (23.Борячук Олександр, 59 хв.), 5.Калітов Олександр (20.Гемега Віталій, 84 хв.), 34.Громок Денис (89.Козьбан Дмитро, 78 хв.), 77.Зеленевич Максим (8.Кучер Володимир, 59 хв.), 44.Худік Роман, 11.Маляренко Ігор, 10.Загорулько Артур (7.Георгієв Віктор, 61 хв.).

 Заміни:

1.Гурідов Максим, 70.Брижчук Антон, 99.Костюк Євгеній, 13.Сербул Едуард, 22.Чухно Валерій, 25.Гавриленко Владислав, , 9.Мулик Володимир, 6.Граматік Констянтин.

Головний тренер: Циткін Володимир

 «Карпати» Львів:

38.Сілецький Іван – 3.Сімінін Сергій, 4.Болденков Валерій, 5.Лобай Іван, 7.Ткачук Андрій, 8.Чачуа Амбросій, 30.Приймак Владислав (99.Буднік Євген, 63 хв.), 77.Галенков Денис, 21.Дударенко Олександр (18.Повалій Ілля, 41 хв.), 9.Кожанов Денис (11.Богач Ігор, 90 хв. (10.Єрмаченко Олександр, 90 хв.)) 74.Гуменюк Максим (90.Заставний Володимир, 90+2).

Заміни:

1.Кучинський Максим, 20.Притковський Денис.

Головний тренер: Тлумак Андрій

17 жовтня 2020 року вінничани вдома програли «Поділлю» і майже рік головна команда вінницької області не знала поразок вдома, але усі серії колись завершуються. Вінницька «Нива» вдруге поспіль програла гру «за шість очок» прямому конкуренту у боротьбі за право бути у групі лідерів і, таким чином, відстала від цієї групи на пять-шість очок. Турнірна таблиця поділилася на три умовні групи – лідери (команди, які набрали більше двадцяти очків), середняки (від 14 до 18 очок.) і аутсайдери, які за 10 турів спромоглися набрати 10 балів, або меньше. «Нива» міцно облаштувалась у середній групі і піднятись вище буде, ой, як складно. Певно що про високі цілі, про які мріяли вболівальники, потрібно забути. Хоча, нагадаю, керівництво клубу завдання виходу у першу лігу й не ставило. В цьому сезоні наша головна ціль – розбудова інфраструктури, а також награвання складу. Але, все одно, програвати неприємно. Єдиним плюсом є те, що матчі з лідерами проявили чіткі проблеми, над якими потрібно попрацювати – відсутність ігрової дисципліни навпротязі всієї гри, індивідуальні помилки у прийнятті рішень, а також відсутність гнучкості у тактиці ведення гри. Виявилось, що те, що працює з аутсайдерами, у іграх з лідерами не ефективно. І якщо це накласти на відсутність удачі у двох матчах поспіль, маємо те, що маємо.

До речі, про склад команди на гру. Тренерський штаб знову здивував стартовим складом. І якщо заміну Борячука можна легко пояснити ротацією, то відсутність Гурідова пояснити важко. Ну і, саме головне, знову без Георгієва у основі. Це вже стає правилом – немає Георгієва у основі, немає перемоги. Дуже дивно. Адже Віктор по праву є одним з лідерів команди і «Нива» з Георгієвим і без – це дві різні команди і саме відсутність у складі такого технічного гравця, як Георгієв – лише на руку супернику. Втім, те саме можна сказати і про Загорулька, але президент клуба має стабільне місце у основі і експерименти зі складом поки що його не стосуються. І він сповна виправдовує довіру тренерів, штампуючи гол за голом у ворота суперників. Можливо, хтось скаже, що уся команда працює на нього, але ж ні! Гол у ворота «Карпат» – це шедевр індивідуальної техніки, виконання, прийняття миттєвих рішень і виконання. Просто супер-гол!  Загорулько ще раз підтверив реноме забивного форварда, довівши свій гольовий здобуток у чемпіонаті до 8 голів у 9 матчах. Давненько у нас не було лідера-бомбардира серед усіх команд ліги.

Бюджет «Карпат», який затверджено на найближчі три роки, складає фантастичних, як для другої ліги 576 мільйонів гривень, з них 106 мільйонів – на цей сезон. Тому, зрозуміло, що і завдання у команди амбітні і цілком сорозмірні вкладеним коштам – за два сезони з другої ліги піднятися до вищого дивізіону, а далі – шлях до єврокубків. Але незважаючи на досить «зірковий», як для другої ліги, склад суперника, а це Сімінін, Чачуа, Ткачук, Кожанов та інші, «Нива» розпочала гру дуже сильно і злагоджено, створивши низку гострих моментів, в одному з яких мяч влучив у поперечину, а завершилась ця серія на сороковій хвилині вилученням Маляренка. Тренерський штаб ніяк не відреагував замінами на зміни у чисельності складу і виграшний рахунок, хоча було зрозуміло, що гості у більшості підуть вперед усіма силами. І дійсно. Поперерві «Карпати» міцно затисли «Ниву» на власній половині, моменти у львівян почали виникати з регулярністю у одну-дві хвилини, стало відчутно, що гол назрівав. Було б непогано посилити захист гравцями, які можуть зіграти у відборі, потримати мяч, «посушити гру», але гра й надалі проходила у ключі «відбитися за будь-яку ціну». Згодом заміни таки відбулися – на поле вийшов Георгієв замість Загорулька, який став абсолютно непомітним у грі від захисту на власній половині поля, Кучер замість Зеленевича і Борячук замість Слінкіна, який у декількох моментах програв Галенкову і це не залишилось непоміченим тренерським складом. Але, на жаль, саме ця заміна виявилась фатальною. Обрізка Борячука і програш у швидкості Галєнкову вартувала команді голу. Не без участі Борячука стався і другий гол у ворота вінничан. Тренерський штаб «Ниви» пішов ва-банк, випустивши атакуючи гравців Козьбана і Гемегу, але результату це не принесло. Тобто, усі заміни було проведено по ділу, але ось виконавці не змогли виправдати сподівання. «Нива» відсунула гру від власних воріт, але «Карпати» грамотно заграли «по рахунку» і не надали «Ниві» жодного шансу.

Отже, у підсумку ми маємо цілком полярні два тайми. Відмінний перший і сірий – другий.

3 хв. Гол! Але його не було зараховано черз офсайд. Гості провели швидку атаку – Лобай видав шикарний пас на метрів 60 від лінії захисту до лінії атаки на Гуменюка, який головою відправив мяч далі у штрафну на хід Дударенку, який підхопив мяч, прокинув його між Бондарем і Петриком і з гострого кута розстріляв ближній кут воріт Шкарбана. Але добре, що боковий арбітр побачив офсайд у Гуменюка.

5 хв. Дударенко зачепився о газон, втративши мяч, Загорулько підхопив круглого на правому фланзі атаки і миттєво подав на дальню стійку, куди підключився Громок, який с ходу лівою щічкою пробивав у ближній лівий нижній кут, але цей удар заблокував захисник. Дуже небезпечно!  

6 хв. Подача кутового «Нивою», мяч дійшов до Громока, який прострелив у штрафну з правого флангу, здавалося, невдало, але круглий відлетів до Худіка, який пробив з лінії карного майданчика, але прямо по центру воріт і мяч став легкою здобиччу для воротаря.

11 хв. Красива атака «Ниви» правим флангом, розігравши швидку багатоходівку Худік – Громок – Бондар – Худік, який після серії точних коротких пасів увійшов у штрафну, гостро прострелив у центр на Загорулька, але ситуацію врятував захисник, заблокувавши передачу.  

12 хв. Калітов подав кутовий з правого флангу на кут воротарського майданчика, Маляренко вистрибнув вище опонента і пробив з розвороту головою, але мяч влучив у поперечину!  

13 хв. ГОЛ! Супер-гол Загорулька! Гол, як то кажуть, «з нічого». Шкарбан далеко вибив мяч, Маляренко головою прокинув його далі на Загорулька, який дуже дотепно перекинув мяч через захисника, увійшов у карний майданчик, знову перекинув іншого захисника, зблизився з голкіпером і знову ж таки, технічно прокинув мяч повз воротаря гостей у ворота. 1:0!

14 хв. «Карпати» Чачуа з центру кинув мяч Дударенку на лівий фланг і той сильно пробив у лівий нижній кут, не входячи у штрафну. Мяч пролитає впритул зі стійкою.

16 хв. Ще один цікавий момент біля воріт «Карпат». Бондар вкинув аут у карний майданчик на Маляренко, який головою прокинув мяч далі на Зеленевича, той у свою чергу головою ще далі на Загорулька і той теж грає головою, виграючи верхову боротьбу у захисника, але мяч майже з порожніх воріт вибиває захисник. Ні, мяч не летів у ворота, але ліва сторона воріт була абсолютно не захищена і якби там опинився хтось із гравців «Ниви», то… Але це ще не увсе. На підборі першим був Слінкін, який наніс удар з лету. Сильно, але значно вище воріт.

28 хв. Небезпечний момент у Кожанова, який отримав пас від Чачуа і пробив з правого кута карного майданчика у дальній кут, а хтось з партнерів не встиг підправити у ворота пролітаючий повз стійку мяч.

30 хв. Дуже красивий момент. Бондар вкинув аут з правого флангу на підступи до штрафної, мяч підхопив Загорулько, одним доторком до мяча прокинув його повз двох захисників, вирвався на оперативний простір і пробив у дальній кут, але чудово зіграв воротар, відбивши цей непростий удар на кутовий.

30 хв. Миттєва відповідь «Карпат». Воротар швидко далеко кинув мяч на Кожанова, який набрав хід по правому флангу і наблизившись до штрафної, перекинув мяч у центр карного майданчика на Чачуа, який уникнув офсайду, знаходився абсолютно один на 11-метровій відмітці і пробив у падінні повз Шкарбана. Мяч влітав у ворота, але Бондар у відчайдушньому стрибку вибиває круглого буквально з лінії воріт. Уфф… Сейв! Сейвіщє! Фанатастичний Бондар рятує команду від голу у стилі Калітова у кубковій грі з «Кривбасом». Ось вона – гра до останнього.

36 хв. Подача Чучуа з правого флангу на воротарську лінію, Шкарбан помиляється на виході і мяч потрапляє до Дударенко, який міг забивати у порожній кут, але здорово зіграв наш захист, який підстрахував воротаря.  

40 хв. Ключовий епізод гри. Звичайний виніс мяча «Нивою» подалі від воріт і Маляренко стрибає, намагаючись ударом ножицями зберігти мяч у полі, але влучає у голову гравця «Карпат». До Сергія Семініа підбігають лікарі, а арбітр не розмірковуючи дістає з кишені червону картку і показує її Маляренку. 50 хвилин «Нива» гратиме у меншості. Навіщо було так грати у центрі поля – незрозуміло. Безвідповідальність, яка підставила команду – однозначно! Але думається, що Ігор просто «загрався», намагаючись дограти епізод до кінця.

Перерва. 

48 хв. Галенков легко обіграв Зеленевича поблизу правого кута штрафної, пройшов у центр і пробив з-під трьох захисників. Відмінно грає Шкарбан, рятуюи команду після удару з 14 метрів.

52 хв. Кожанов зі штрафного пробиває з метрів 30 прямо над поперечиною. Але Шкарбан контролював політ мяча.

53 хв. Повалій пасом головою вивів Кожанова на ударну позицію лівіше від воріт. Так, кут обстрілу був досить гострий, але і відстань до воріт надзвичайно близька. Денис затримався з ударом і момент було втрачено.

54 хв. Лобай головою пробиває з 11-метрової відмітки, але мяч пролітає поруч з лівою стійкою.

55 хв. Галєнков на правому фланзі атаки легко обіграв Слінкіна, Загорулько, потім ще й Калітова, зблизився з воротами і сильно пробив у ближній верхній кут, але трішки не влучив.

57 хв. Удар по воротах Сімініна з метрів 25 – Шкарбан на місці. Хоча удар був не складний – по центру воріт.

60 хв. Лобай пробиває з 16 метрів трохи вище воріт. А удар був дуже сильний.

68 хв. ГОЛ! Худік віддав пас Борячуку на лівий фланг, той зробив невдалий пас вперед, Галенков перехопив мяч і помчав по правому флангу до воріт «Ниви», Борячук програв йому у швидкості і намагався вхопити нападника руками, але той втік і від цього фолу, прострелив у центр на Кожанова, який спокіно з 11 метрів розстріляв ворота Шкарбана. 1:1!

73 хв. ГОЛ! Буднік з правого флангу віддав мяч у центр на Кожанова, який на швидкості пробіг між Борячуком і Петриком, Хохлов не встиг підстрахувати партнерів, а Денис прострелив у центр і Гуменюк спокіно переправив мяч у порожні ворота «Ниви». 1:2!

81 хв. Повалій проривається до воріт «Ниви» лівим флангом, віддає мяч у центр на Кожанова, але відмінно грає Хохлов, який перекусює цю небезпечну передачу.

90+4 хв. Георгієв пробиває головою після подачі Кучера з лівого флангу зі штрафного. Але на місці воротар.

5 хв. Незрозуміла заміна від Тлумака. Богача, який лише нещодавно вийшов на заміну, було замінено на Єрмаченка. Хоча що тут незрозумілого? Тягнути час можна будь-як.

Фінальний свисток. 

IP

Niva.vn.ua