Ключова втрата напередодні поновлення чемпіонату: мінус Ян Вічний

  • Категорія запису:Трансфери

Просто факт: “Нива” втратила основного воротаря напередодні поновлення другої частини чемпіонату. Ян Вічний перейшов у клуб Премєр ліги “Чорноморець”.
На диво, офіційні і деякі неофіційні джерела подали цю інформацію, як стриману, але “перемогу”. Ніби то, “має стати великою мотивацією для інших гравців, що якщо надійде пропозиція від клубів вищих ліг, ніхто їх не триматиме”. Ну, ОК, так і є, але виходить так, що інтереси гравця, який на контракті, ставляться вище інтересів клубу, вище амбіцій підвищення у класі, ламають награні зв’язки і вже сформоване взаєморозуміння на полі. Також нівелюються сама суть контрактів, відповідальності і зобов’язань з обох сторін (Так, ми не знаємо суті контакту, але у них є пункт про відсутність будь-якої компенсації за перехід, то це викликає деякі запитання).
Ну і… ми настільки багатий клуб, щоб безкоштовно відпускати гравців? Згідно інформації порталу трансфермакт ком вартість Вічного становила 75 тисяч ЄВРО, а отже, виходить, що близько трьох мільйонів гривень – це просто копійки для клубу.
Отже, на нашу думку, цей перехід – не “перемога” і не “зрада”, а просто ще одне підтвердження того, що нічого не змінюється ні у роботі з вболівальниками, ні у трансферній політиці, яка у небагатих клубів просто має бути сфокусована на заробітку від продажу гравців у багаті клуби. Можливо колись ми будемо рухатись у цьому напрямку, а поки що маємо те, що маємо…