4 місяць війни. «Нива». «Аби було»…

  • Категорія запису:Новини

Четвертий місяць війни. Наші герої на першій лінії захисту країни більш-менш стабілізували ситуацію, віддавши пас нашим західним партнерам, чекаючи від них “гру у стіночку” у вигляді «ленд лізу». Ця відносна стабільність дозволила перевести дух і зазирнути і у футбольне майбутнє України. В футболі, як і в цілому по країни, ситуація катастрофічна. Абсолютна більшість команд втратила «домівку», футбольні бази, стадіони, склад команд… Але… Було прийнято надзвичайно важливе рішення про збереження чемпіонату і, відповідно, футболу. Наступному чемпіонату бути! Рішення має вкрай важкий моральний аспект – чи можливо, взагалі, проведення чемпіонату в той час, як наші хлопці гинуть, захищаючи країну, а ракетні обстріли раз по раз запалюють повітряні тривоги по всій країні? Відповідь жорстка, але дуже проста – так! Тому що наші герої воюють саме для того, щоб зберегти життя всьому українському, включаючи футбол, спорт, здоровий спосіб життя і нести популяризацію України в світ… Проведення чемпіонату, навіть у скороченому варіанті, дозволить нашим спортсменам у наступному сезоні приймати участь у єврокубках, краще підготуватись збірникам, зібрати кошти на благодійність, трішки, у своії частині, допомогти підтримати економіку, надати людям роботу і, у решті решт, хоча б на годину-дві трішки перемкнути мозок від думок про війну.

«Нива» не залишилась осторонь цих новин, заявивши про те, що команда планує заявитись на наступний чемпіонат. Тут є цікавий момент. Президент глубу Артур Загорулько заявив про це не у офіційних джерелах клубу, а на порталі «Напарижі крапка ком». Ось таке…  Дивина та й годі. Також цікавим є повідомлення президента про те, що на контракті у клубу лише два футболісти. Хто саме, не вказано, але відомо, що наразі проходить відбір гравців, які будуть представляти вінницьку «Ниву» в другій лізі. Це юні футболісти «нивівської» футбольної школи різних років народження (2004 – 2006р). Серед знайомих прізвищ Мулик, Чухно, Панасюк. Тренувати молодь буде (на 99%) Олег Остапенко. Ось так. Команда «аби було» без турнірних завдань. Вочевидь, головним завданям молодої команди буде виховати у футболістів тримати удар і бути морально стійкими до постійних поразок, швидше за все, з ганебним рахунком. Ну, що ж, який не який, а досвід. Вже зараз команда сповна відчула це на собі, приймаючи участь в «Кубку підтримки збройних сил України» і отримавши в свої ворота 16 голів в трьох матчах. Є відчуття, що наразі футбольний клуб для керівництва клубу, як порожня валіза без ручки. Кинути шкода, а нести важко. Та і як її нести на відстані, перебуваючи закордоном?

Можливо, трішки допоможе нести цю ношу…. Рінат Ахметов, який провідомив про допомогу клубам ПФЛ у розмірі 60 млн. грн. Можливо, і «Ниві» щось перепаде. В цьому місці, невеличка підказка до керівництва – чому б клубам першої, другої ліг не зкоординувати дії і підготувати спільне звернення до керівництва ПФЛ, ФФУ, UEFA щодо фінансової підтримки футбольних клубів України під час військової агресії росії. Для європейської асоціції кільканадцять мільйонів – дрібниця, для українських клубів ці кошти – на вагу життя.

Варто прислухатись до такої пропозиції? Як гадаєте?

Ну і наостанок про приємне. «Нива» 2011 р.н. виграла турнір у Болгарії на своєму переможному шляху обігравши «Реал» (Ніш, Сербія) – 2:0, «Зімбру-2» (Кишинів, Молдова) – 2:0 і «Дунай» (Русе, Болгарія) – 1:0, «Звездичку» (Бургас, Болгарія) – 4:0, ФК “Парк” (Скоп’є, Північна Македонія) – 4:0 і у фіналі впевнено переграли “Зімбру” (Кишинів, Молдова) – 5:2

Молодці! Не новина, що у нас талановиті діти, про що свідчать перемоги у багатьох турнірах і чемпіонатах України. Питання тільки у тому, куди ці зірочки зникають за 5-10 років?

IP

Niva.vn.ua