Зимовий кубок ПФЛ: “Нива” Вінниця – “Нива” Бузова 0:0

17.03.23 Зимовий кубок ПФЛ. Вінниця. СК «Нива». 14.00 «Нива» Вінниця – «Нива» Бузова 0:0

Головний арбіітр:
Дубиківський Сергій.
Жовті картки: Мороз, 40 хв., Загалевич, 56 хв., Кольцов, 61 хв.

«Нива» Вінниця
1.Коваленко Максим  – 23.Борячук Олександр, 22.Соуза Гільєрме (23.Лотоцький Борис, 46 хв.), 33.Мороз Євген, 13.Євтіхов Олександр(18.Меленчук Андрій, 73 хв.), 77.Грачов Володимир, 8.Кольцов Віталій, 19.Петрук Іван (9.Кілик Олександр, 73 хв), 20.Шевчук Володимир (21.Панасюк Вадим, 59 хв.), 70.Швець Олексій (44.Страшкевич Вадим, 73 хв.), 10.Загорулько Артур (7.Астафьєв Максим, 77 хв.).
Головний тренер: Остапенко Олег

«Нива» Бузова
31.Захарчук Роман (12.Проценко Ярослав, 46 хв.)– 19.Малакі Олексій (76.Ткаченко Денис, 46 хв.), 20.Місюра Євген (15.Медвиченко Дмитро, 46 хв.), 3.Скляренко Іван, 16.Сокол Владислав (25.Євген Єрмак, 46 хв.), 5.Турчанов Вячеслав (6.Загалевич Дмитро, 46 хв), 22.Кошман Ігор, 14.Головатенко Андрій (13.Калінін Олександр, 46 хв.), 18.Семенець Богдан, 27.Тименко Володимир (4.Миколаюк Євген, 46 хв.), 11.Сомов Іван (7.Захаревич Ярослав).
Головний тренер: Карпенко Сергій

Вінницька «Нива», у двох попередніх матчах розгромно програвши аматорам з Мирівки 0:3, з також з більш переконливим рахунком 1:3 програвши другому складу «Кременя», начисто злила Зимовий кубок  і ось у орстанньому турі турніру, вочевидь, мала на меті мала перевірити свої сили на фоні лідера другої ліги, екзаменувати новачків, переглянути молодь,  награти основний склад. До речі про склад. Він знову не відповідав дійсності, адже замість Поповича у старті на поле вийшов орендований у «Металіста» Коваленко, а у захисті замість Чухна вийшов бразильський новобранець «Ниви» Гільєрме Суоза. Питання – у чому складність оформити реальний протокол?

В цілому, усі ці задуми тренерів  вдалося вирішити. Гру команди, у цілому, за виключенням останніх хвилин, можна вважати достойною, результат теж, а  решту покаже весняна частина першості.

Вже на другій хвилині вінничани могли відзначитись. Кольцов з лівого флангу навісив у центр штрафної, але удар з льоту  у Шевчука не вдався – мяч пролетів поруч з правою стійкою.
На восьмій хвилині вже гострим моментом відповіла Бузова. Скляренко спробував розстріляти ворота вінничан з 11 метрів після відскоку, але мяч пролетів вище воріт.
17 хвилина. Головатенко пробиває з лінії карного майданчика по центру воріт. Коваленко на місці.
23 хвилина. Євтіхов, перебуваючи у штрафній гостей спиною до воріт суперника, скинув мяч під удар Шевчуку, який підключився до атаки трішки і пробив з 16 метрів у правий кут воріт, але слебко. Воротар зіграв спокійно і впевнено. Друга половина тайму проходила майже без гострих моментів. Можна лише згадати удар Петрука з льоту, який втім, завершився лише кутовим.

Взагалі, гра вінничан виглядала достатньо цікаво і розумно. Відчувалось намагання грати через пас, швидко, дотримуючись настанов тренера. Особливо активним був правий фланг – Грачов і Петрук стали мотором атаки «Ниви», а Швець і Шевчук активно підтримували рух партнерів по команді. В цілому, ставимо вінничанам «плюс» за перший тайм. Гравець тайму – активний і настирний Грачов. Також цікаво було подивитись на гру нового воротаря – тут все без питань – Максим Коваленко відіграв надійно. Інший дебютант- екзотика, як для Вінниці, бразилець Соуза Гільєрме не показав нічого надзвичайного, помилився лише один раз, віддавши пас у ноги супернику неподалік власних воріт, виглядав трішки розгубленим, деколи втрачав позицію, підключався до стандартів, спокійно працював з мячем, підчищав, словом, нічого надзвичайного, нормально, як на дебютанта.

Поперерві гості кардинально змінили склад команди. Одразу вісім замін, включаючи добре відомого вінничанам Дмитра Загалевича, відомого своїми виступами за вінницьку «Ниву». У господарів відбулась лише одна заміна. Центрального захисника Гільєрме Суоза замінив Борис Лотоцький. У другому таймі гра стала менш цікавою – багато позиційної боротьби, втрат, зупинок. Усе це не додавало краси і цікавості грі. Першого небезпечного моменту другого тайму потрібно було чекати 25 хвилин гри! Загорулько заробив штрафний поблизу воріт команди гостей, сам виконав удар з метрів 22, але надто слабко. Мяч опускався у лівий нижній кут, але воротар спокійно впорався з моментом. У відповідь Захаревич пробив з-за меж карного майданчика. Голкіпер «Ниви» спокійно ловить мяч. 76 хвилина. Калінін пішов у обігриш трьох захисників у штрафній вінничан, пройшов весь захист, але на останньому мяч злетів з ноги і момент було втрачено.
 А на 77 хвилині гри стався найбільш небезпечний момент гри. Миколаюк з Калініним вискочили у контратаку правим флангом проти одного Лотоцького. Миколаюк відпасував мяч у центр на лінію карного майданчика на Калініна, захисник вінничан вже був відіграний і Калінін буквально вискочив один на один з голкіпером, пробив, але дива реакції продемонстрував Коваленко, який зумів відбити удар упритул, перевівши мяч на кутовий.
На 84 хвилині Калінін отримав право пробити штрафний прямо з лінії карного майданчика. Прямий удар прошив стінку, але знову вище похвал зіграв наш воротар, який відбив складний, сильний удар по центру воріт прямо перед собою, але на місці був Борячук, який підчистив епізод.
 86 хвилина гри. Захаревич сильно пробиває з метрів 18 трішки вище воріт.
89 хвилина. Калінін з правого флангу увійшов у штрафну, як стоячого обіграв Лотоцького і лише відчайдушна, жорстка гра Панасюка у захисті не дозволила супернику розстріляти ворота.
90+1 хв. І нову на вістрі атаки Калінін, який пробивав з метрів 10, але просто не влучив у ворота – мяч пролетів трішки вище.

У підсумку, можна сказати, що вінничани провели невиразний другий тайм, абсолютно нічого не показавши у нападі, провалили останні 15 хвилин поєдинку і лише відмінна гра голкіпера вінничан дозволила господарям втримати нічийний рахунок. Отже, гравцем другого тайму став воротар Максим Коваленко, а гравцем матчу, на нашу думку, можна вважати Олександра Калініна («Нива» Бузова)