Готуючись до весняної частини чемпіонату, вінницька “Нива” провела свій перший контрольний поєдинок. Як і місяць тому, суперником нашої команди став ФК “ЯСКО” Вінниця. Минулого разу команди розіійшлися результативною нічиєю 3:3, хоча головна команда області по ходу гри горіла з рахунком 1:3, але лише шаленому удару Олександра Борячука з центру поля зрівняла рахунок, тим самим одержавши перемогу в турнірі DEVRAIN CUP

Цього разу все було трішки інакше. Гра відбувалась на СК “Нива” у присутності близько 120 глядачів, погода порадувала сонячною погодою з легким морозом, але в цілому, була чудовою для гри в футбол. Що стосується “ЯСКО”, можна з впевніністю сказати, що це був ідеальний суперник. Посудіть самі, у складі команди грало дуже багато футболістів, які в свій час виступали за головну команду області. Це Нгаха Колінс, Андрій Маляренко, Грибінник, Драган, Заводян, Степанюк, Чернега, та інші.. Фурман, Барібан, Коваль, Жук, Топалов… Тобто, люди, які добре вміють грати в футбол, мають величезний досвід і амбіції заграти гідно в цьому спарінгу, щоб показати передусім, собі, що “є ще порох у порохівницях”.

По складу “Ниви”.  У воротах в першому таймі стояв Карабін. Пару центральних захисників склали Попов –Чигур. Справа захист – Бондар. Зліва захист – гравець на перегляді. Центр – Зеленевич-Пастушенко-Брижчук-Гравець на перегляді. Напад – Петрук – Браславський.

Початок гри був  за “Нивою”, яка прибрала ініціативу до своїх рук і вже на сьомій хвилині створила чудовий момент, після того, як Брижчук обігрався з Петруком на правому фланзі атаки і останній з метрів 14 влучив у поперечину. Після цього гра вирівнялась, “Яско” теж сміливо пішов в атаку, але до реальної небезпеки не доходило. Карабін легко підчищав деяку неузгодженість у захисті. Ще один дуже небезпечний момент “Нива” створила на 18 хвилині, коли після вертикального пасу у напад Громок вирвався один на один з Барібаном, але той вискочив з воріт  і легко впорався з ударом Дениса. Вирніше, це був не удар, а спроба мяко перекинути голкіпера. Але не вдалося. “Яско” відповів класним ударом Степанюка з метрів 17. В цьому епізоді мяч пролетів поруч зі стійкою. А під кінець тайму команди забили тричі – спочатку Петрук класно, з метрів 16 зліва від воріт, перекинув мяч через голкіпера, який далеко вийшов з рамки, потім Браславський вже з правого флангу атаки з меж штрафної площі класно обвідним ударом направив мяч у дальній кут воріт “Яско”, а ще трішки пізніше суперник відповів ще одним взяттям воріт. Але усі ці голи були з офсайдів настільки беззаперечних, що ніхто з гравців не висловлював претензій до арбітрів. Взагалі, перший тайм був доволі активним, але відчувалось багато браку в передачах, а взаємодія на полі була мінімальною. Більшість цікавих епізодів виникало за рахунок індивідуальної майстерності, а не завдяки командним діям.

В другому таймі на поле у складі “Яско” вийшо багато молодих, “голодних” гравців, які різко додали у швидкості гри.  “Нива” теж  майже повністю змінила склад. На газон вишли Гурідов – Хохлов, Сербул, Калітов, Загорулько, Підопригора, Маляренко, Підгаєцький, Зугравий, та інші… І потрібно сказати, що цей склад підтримав настрій суперника пограти у швидкий безкомпромісний футбол на результат. Гра стала значно цікавішою, зявились цікаві атаки “віялом”, закидання на фланги і простріли. Приємно, що у “Ниви” був настрій і бажання перемогти. Це відчувалось. Хлопці бились, стелились, ніхто не прибирав ноги (Особливо дісталось Підопригорі і одному з гравців на перегляді). На жаль, не вдалось забити, але то таке(с). Не головне на даному етапі. Ми лише починаємо і голи ще будуть. Не сподобалось інше. Перше – досить беззубе виконання багаточисельних стандартів, а друге – відчуття, що при досить непоганій грі команди, суперник мав три відмінних нагоди для того, щоб відкрити рахунок. Двічи “четвертий” номер класно пробивав по воротах. Андрій Маляренко класно виконав штрафний і лише Гурідов і диво врятували наші ворота. А також молодий гравець “номер 13” теж трішки затягнув з утаром, але якби вбарив, то… Словом, захист – ще ахілесова пята “Ниви” на даний момент. Щоправда, “Нива” теж не відсиджувалась в обороні. Пробивали і Загорулько і Маляренко і ще і ще… Той самий Підопригора кілька разів трішки не встигав замкнути дальню стійку. Під кінець гри Загорулько забив третій мяч у ворота “Яско”, але й цей гол теж справедливо не зарахували.

Отже, вийшов дуже хороший спарінг, який дав непоганий матеріал для роздумів тренерського складу, про що, втім, сказав і Володимир Циткін на післяматчовій міні-прес-конференції.

Володимир Циткін:

“- Висновки робити ще зарано, але я вважаю, що ми зіграли дуже хороший спарінг. Я вдячний команді-суперниці, тому що хлопці вийшли проти нас грати з бойовим настроєм, але зіграли дуже коректно. Ми отримали хороше навантаження і отримали те, що хотіли. Другий момент- ми спробували різних футболістів у різних поєднаннях на полі, переглянули гравців, які знаходяться на перегляді. Ми отримали інформацію про їхні можливості, адже на тренуваннях теж можна щось подивитись, але у будь-якому випадку, потрібно орієнтуватись на ігри. Я задоволений сьогоднішньою грою і тим, як все вийшло.

– В команді є відооператор, гру було відзнято і завтра я перегляну її для більш якісного аналізу. Адже зараз без цього ніяк. Для того, щоб рухатись вперед, потрібно аналізувати як хороші, так і погані моменти.

– Команда тренується в достатньо жорсткому режимі. Так склалось, що часу залишилось небагато, тому є необхідність працювати багато, обємно. І хлопці це розуміють, я задоволений їх відношенням до тренувального процесу. Ми працюємо в режимі – тричі на тиждень дворазові тренування і двічи плюс двічи на тиждень одноразові тренування. Плюс – одна чи дві контрольні гри на тиждень.

-Деякі прізвища новачків я можу озвучити, а деякі ні, тому що ми ще по них не визначились. З більшою долею впевненості я можу скзати, що залишаться в команді Гурідов, Хохлов, Кучер, Петрук…”