Головний арбітр: Титов О. (Донецька обл.)

Асистенти арбітра: Бамбурак В. (Чернівці), Соколовський Б. (Чернігів)

1.Попович Єгор, 99.Костюк Євгеній, 23.Борячук Олександр, 22.Чухно Валерій, 19.Петрук Іван, 20.Шевчук Володимир, 8.Кольцов Віталій, 17.Жуков Микита, 9.Мулик Володимир (6.Поліщук Владислав, 77 хв.), 13.Білик Ігор (18.Гаврик Микита, 71 хв.), 10.Загорулько Артур.

Заміни: 25.Гуменний Віталій, 4.Астафьєв Максим, 44.Бедрак Вячеслав.

“Хуст” Хуст:

1.Леванідов Вячеслав, 94.Іванов Владислав, 8.Вагін Ігор, 11.Луців Петро, 10.Луців Василь, 9.Мєрдєєв Вадим, 99.Станкович Іван, 17.Павлич Богдан (88.Стрілець Артем, 59 хв), 27.Романенко Андрій, 77.Повхан Роман (15.Пилип Микола, 75 хв.), 21.Приходько Назар
Заміни: 6.Мороз Віталій, 12.Бучок Ярослав
Головний тренер: Циткін Володимир

Вінницька “Нива” розпочала новий урізаний, воєнний сезон, який взагалі міг не відбутись через військову агресію росії і лише завдяки нашим воїнам команди мають змогу грати, а вболівальники  мають вожливіть спостерігати за футболом. Щоправда, здебільшого, не на стадіоні, а перед девайсами, адже умовою проведення чемпіонату є досить жорсткі міри безпеки, але вони цілком обєктивні через постійну загрозу повітряних ударів по мирним містам України.

Гра таїла у собі деякі цікаві підтексти. Так, наприклад, наразі “Хуст” тренує Володимир Циткін, який лише у кінці минулого року покинув посаду головного тренера вінницької “Ниви”. Тобто, нас чекало своєрідне дербі тренерів. Цікавим також було те, що “Хуст” – темна конячка чемпіонату, адже є дебютантом. Також цікаво було, чи зможе “Нива”  побороти прокляття першіх турів чемпіонатів, в яких вона стабільно і хронічно втрачала очки. Ну і, звичайно,  цікаво було подивитись на новачків “Ниви”, яких було заявлено буквально напередодні гри. Це і Жуков і Кольцов і Гаврик і інших…

Ось так початок гри! 2 хв. Микита Жуков класно приклався до мяча з метрів 20 від воріт і мяч влучає у поперечину “Хуста”. Гості відповіли на 10 хвилині ударом Василя Луціва з лівого флангу з гострого кута. Можливо, це був простріл, але мяч пролетів дуже близько від воріт “Ниви”. 14 хвилина. Після подачі кутового воротар “Хуста” дотягнувся до високої подачі, перевів мяч на ліву сторону штрафної, звідки пробив Петрук, але мяч пролетів поруч з лівою стійкою. Гра проходить у досить жвавому темпі, гості не відсиджуються у захисті, намагаються атакувати. Так, на 23 хвилині хтось з гравців “Хуста” намагався влучити у ворота з метрів 20, але мяч пущений низом легко забрав Попович. На 36 хвилині Жуков наніс ще один дальній удар, але на цей раз воротар гостей легко спіймав цей мяч. Миттєва відповідь Луціва ударом по воротах “Ниви” з 16 метрів – вище воріт. На 39 хвилині Загорулько обікрав на правому фланзі свого візаві, прокинув мяч, а потім досить жорстко зіграв проти останнього захисника. В цьому епізоді арбітр вгледів порушення, а так би Артур міг би вибігти один на один з воротарем.

44 хв. ГОЛ! Широка атака “Ниви”, яку розпочав кольцов у центрі поля, далі події змістились на правий фланг, кілька передач, подача на 11-метрову відмітку, звідки мяч відлетів на дальню стійку до Загорулька, який хитнув захисника і звільнившись від опіки з близької дистанції пробив по воротах, але відмінно зіграв воротар, який врятував свою команду, відбивши мяч до правої стійки, але там був лише Жуков, якого залишили без опіки і він влучним ударом з кілької метрів розстріляв ворота “Хуста” і таким чином відзначив свій дебют за вінницьку “Ниву”. 1:0!

Другий тайм розпочався з вбивчого моменту “Хуста”. Повхан протягнув мяч лівим флангом і навісив на дальню стійку, де Василь Луців спокійно переграв верхову боротьбу у Костюка і пробиває у ближній нижній кут воріт “Ниви”. Попович створив дивовижний сейв, врятувавши ворота. На 55 хвилині знову небезпечно біля воріт “Ниви”, яку створили брати Луціви. Один вкинув мяч з аута, інший спокіно прийняв мяч на лівій половині карного майданчика і прострелив, а ось ні ким не прикнитому Повхану не вистачило кількох сантиметрів, щоб замкнути цю передачу.

66 хв. ГОЛ! Наші відбили мяч від власних воріт, але миттєво високим навісом з центра поля гості його повернули назад. Костюк якось ненавязливо пішов у верхову боротьбу і впав від легкого доторка, на який, втім, арбітр не зреагував, мяч відскочив до Повхана, який у падінні у боротьбі з Борячуком, який, до речі, теж чомусь впав, зумів проштовхнути мяч Петрові Луціву, який підхопив мяч і розстріляв ворота Поповича, який вискочив назустріч, але не зумів допомогти команді. 1:1!

На 75 хвилині Костюк помилився у простій передачі, віддавши мяч супернику, який розвинув швидку атаку переводом мяча на лівий фланг, звідти простріл вздовж карного майданчика під удар, після якого мяч пролетів повз праву стійку. 83 хвилина. Знову на ураній позиції у карному майданчику Петро Луців, який прийняв мяч, розвернувся до воріт лицем і пробив, але мяч влучив у захисника. Небезпечно. Здавалося, “Нива” піде на штурм воріт “Хуста” але ні… Гості трішки відкотилися до власних воріт, але намагались без паніки контролювати гру у захисті і холоднокровно довели гру до історичних перших балів у професійному футболі (Вітання Володимиру Циткіну). А “Нива”… Єдиним промінем світла можна вважати гру дебютанта Жукова, який був найкращим гравцем у команді. А так… слабенько. Дуже слабка гра. Черговий провалений дебютний матч сезону. Взаємодія гравців, як правило, як “у глухого з сліпим”, відсутність ініціативи, креативності, агресії і напору у атаці і втрата позицій у захисті – головні проблеми сьогоднішньої “Ниви”. Можливо, це лише перша гра, і усе це з часом можна підлаштувати, але погодьтесь, з “Хустом” потрібно було брати три очки. Далі легше не буде а чемпіонат в цьому році, ну дуже швидкоплинний.