Ви зараз переглядаєте “Нива” Вінниця – “Чайка” П.Борщагівка 3:3

“Нива” Вінниця – “Чайка” П.Борщагівка 3:3

• Категорія запису:Чемпіонат

Друга ліга. 11 тур. 08.04.23 Вінниця. ЦМС.  Без глядачів. +11 Перемінна хмарність.

Головний арбітр: Ухов А. (Кривий Ріг)

Асистенти арбітра: Петров В., Переверзев А.

Голи: Загорулько, 10 хв. (пен.), Борячук, 36 хв., Швець, 53 хв. – Литовченко, 33 хв. (пен.), Литовченко, 55, Махонін, 90+2 хв.

Жовті картки:  Грачов, 45 хв., Борячук, 77 хв., – Тищенко, 30 хв., Вечурко, 86 хв., Луценко, 90+2 хв.

Червона картка: Не було

“Нива” Вінниця:

35.Коваленко Максим – 23.Борячук Олександр, 33.Мороз Євгеній, 3.Лотоцький Борис, 77.Грачов Володимир, 19.Петрук Іван (17.Жуков Микита, 58 хв.), 8.Кольцов Віталій, 20.Шевчук Володимир, 70.Швець Олексій (7.Астафьєв Максим, 79 хв.), 11.Страшкевич Вадим (21.Панасюк Вадим, 71 хв.), 10.Загорулько Артур.

Заміни:  25.Гуменний Віталій, 16.Де Соуза Насіменто Гільерме, 29.Орнат Артур, 9.Кілик Олександр, 13.Євтіхов Олександр, 99.Костюк Євгеній, 17.Жуков Микита, 63.Меленчук Андрій.

Головний тренер: Остапенко Олег

“Чайка” П.Борщагівка:

12.Майборода Олексій – 5.Хохлов Вадим, 44.Махонін Артем, 23.Музиченко Антон, 6.Вечурко Микола (74.Кулакевич Владислав, 86 хв.), 14. Тищенко Олексій (13.Стеценко Микола, 83 хв.), 9.Пуди Дмитро, 22.Дубілей Віталій, 17.Мнишенко Ярослав (7.Гуськов Олександр, 46 хв.), 8.Ндукве Денис (27.Да Сілва Рамос Вендел, 76 хв.), 10.Литовченко Олексій.

Заміни:  33.Баранцов Кирило, Луценко Ігор, Смітюх Олександр.
Головний тренер: Сизихін Сергій.

“Нива” зіграла перший весняний тур. На жаль, вінничанам не вдалося втримати перевагу у два голи і грі з принциповим суперником, а вирішальний гол було пропущено на другій доданій хвилині. І можна було б переживати з цього приводу, але для початку задайте собі запитання, а чи так важливі перемоги «Ниві»? Чи ставило керівництво команді завдання виходу у першу лігу? І чи є взагалі бажання, готовність, спланована стратегія розвитку клубу і виходу на новий рівень? Ну так отож. Тому на даному етапі головне – існування самого клубу, награвання складу і яскрава гра.
І ця гра, дійсно, видалась дуже видовищною, принаймні, за кількістю голів  і драматизмом останніх хвилин. Але спочатку про події навколо гри. Буквально напередодні гри футбольне поле добряче «попрасував» каток, намагаючись вирівняти дрібні недоліки і проявивши на газоні приємні для ока полоси, які, втім сповна показали загальну нерівність поля, але що маємо, те маємо. Нагадаю, його вартість, згідно останньої ревізії ЦМС, усього навсього 21 тисяча гривень. На цьому фоні форма «Ниви» виглядала дуже яскраво. Все ж, що не кажіть, вінничанам личать зелено-білі кольори. Не чорні, а саме зелено-білі. Звичайно, за виключенням воротарської форми, у якій сьогодні вийшов новачок команди Максим Коваленко. Ще одним дебютантом виявився Володимир Грачов, який зайняв місце правого захисника. Решту новачків ми так і не побачили, адже не поле виходили лише ті гравці, які знайомі нам по осінній частині першості. До речі про заміни. Трохи дивно, але у той час, коли команда у другому таймі «тримала удар», намагаючись втримати перемогу, відбулося лише три заміни і з них жодного захисника. Гільерме, Євтіхов, Костюк не здатні підсилити гру у відповідальний момент? Не було і замін «для затягення часу». Не зрозуміло.

У першому таймі «Нива» не показала яскравої гри. Можна навіть сказати, що навіть малюнку гри не проглядалось, втім, і «Чайка» не балувала глядачів надто осмисленою грою і більшу наполеглевість у атаці можна пояснити несприятливим рахунком. Вінничанам можна поставити у плюс правий фланг атаки, а також ефективність у завершені тих небагатьох небезпечних нагод, які їм надавала «Чайка». Кращими по першому тайму можна вважати Швеця, Грачова і, мабуть, Страшкевича і, навпаки, трохи втратились на полі Кольцов, Шевчук, Петрук.

Другий тайм не змінив перебігу подій на полі. Господарі знову забили, гості миттєво відігралися. У цілому, гострих моментів було не багато, але гра була досить цікавою за рахунок хиткого рахунку, необхідності «Чайки» відкриватися. Така гра точилася аж до 80 хвилини гри. І саме у цей момент тренерський штаб вінничан не помітив змін у грі власної команди. «Нива» почала підсідати, почали зявлятися вільниі зони у захисті, розриви у середній лінії, побільшало втрат мяча і, відповідно, небезпечних моментів біля власних воріт. Можливо, потрібно було щось підказати команді, «засушити» гру дрібними фолами, замінами, затяжкою часу, але… Щось пішло не так і «Нива» втратила два очки. Але, справедливості заради, нічия – абсолютно справедливий підсумковий результат. Гравці матчу – Коваленко, Швець і Литовченко.

3 хв. «Нива» виконала перший кутовий у грі і він виявився несподівано дуже небезпечним – захисник ледве не зрізав мяч у власні ворота. Навіть, здалося, що мяч влучив у штангу.
10 хв. В цілому, пеші десять хвилин пройшли під контролем вінничан. Особливо був наполегливим правий фланг – трикутник Грачов – Загорулько – Швець раз по раз накочували атаки на половину поля «Чайки». Саме Швець на десятій хвилині видав «бразилію», дуже дотепно у центрі поля обігравши відомого вінницьким вболівальникам Антона Музиченка, прокинувши мяч йому між ніг і тим самим вибігши на оперативний простір по правому флангу атаки, пройшов до штрафної і прострелив на 11-метрову відмітку на Страшкевича, який прокинув мяч собі на хід, а потім зіткнувся з захисником – чи там була виставлена нога, чи блокування, але арбітр це розцінив, як порушення правил і призначив пенальті.
10 хв. ГОЛ! 1:0! Загорулько чітко реалізує пенальті, сильно пробивши у лівий кут воріт. Воротар вгадав напрямок польоту мяча, але трішки не дотягнувся.
25 хв. Після пенальті гра дещо заспокоїлась, позиційна боротьба за простір змінювалась не надто активними атакуючими діями команд, але тепер вже більш небезпечними були футболісти «Чайки», які завдали кількох ударів у площину воріт. Так на 25 хв Мнишенко спробував пробити у правий нижній кут воірт з за меж карного майданчика, але без складнощів для воротаря «Ниви».
28 хв. Лотоцький порушив правила прямо на лінії карного майданчика. До призначення пенальті було всього кілька сантиметрів. Ндукве пробив штрафний над поперечиною.
33 хв. ГОЛ! 1:1! Литовченко реалізує пенальті! Борячук збив суперника, який вривався у штрафну правим флангом, арбітр без коливань вказав на 11-метрову відмітку, яку чітко реалізував Литовченко, пробивши по центру воріт, Коваленко зачепив мяч ногою, але відбити не зміг.
35 хв. І знову Олексій Швець робить усе від нього можливе для взяття воріт. Накрутивши на пятачку перед штрафною кількох захисників, він отримав по ногам від Пуди, який у свою чергу отримав гнівну тираду від Вадима Хохлова) Арбітр призначив штрафний буквально на лінії штрафного майданчика трішки правіше воріт.
36 хв. ГОЛ! 2:1! Борячук, вочевидь, відчуваючи провину за пенальті у ворота «Ниви», взявся пробити цей штрафний, ударом обвів стінку, спрямовуючи мяч у лівий нижній кут, воротар якось незграбно відбив мяч, який під рукавичками пролетів у ворота. Гол!!
39 хв. Хтось з гравців «Чайки» вийшов на ударну позицію, перебуваючи у штрафній у метрах 9 від воріт, сильно пробив, але самовіддано зіграв Мороз, кинувшись під мяч і блокувавши цей удар.
41 хв. Пуди накрутив захисника, перебуваючи біля лівого кута воротарського майданчика, намагався пробити у ближній кут, але захисникаи встигли вибити мяч на кутовий.
45+2 хв. А це вже вбивчий момент у «Ниви»! Швець побачив Грачова, який на усіх парах прибіг у атаку, переадресував йому мяч на хід, той прострелив у центр карного майданчика на Страшкевича, який у один дотик сильно пробив по воротах, але прямо по центру і воротар зі складнощами, але врятував своюб команду. Сейв!

Перерва.

52 хв. Несподівано дуже небезпечно біля наших воріт. Навіт з лівого флангу на дальню стійку, де перебувало аж три! вільних гравці «Чайки». Вінничани чомусь вирішили, що було положення поза грою і відреагували на цей простріл якось кволо. Добре що не виключився Коваленко, який ногою відбив удар з доволі гострого кута. Захисників біля пробиваючого не було взагалі!
53 хв. ГОЛ! 3:1!
Вінничани спіймали суперника на контратаці. Петрук, знаходячись на лівому фланзі, вибив мяч ближче до центру поля, захисник помилився з обробкою мяча, Загорулько тут як тут, швидко зорієнтувавшись, підхопив мяч і стрімко побіг до воріт суперника. Увірвавшись у штрафну він помітив Швеця, який підтримав атаку, промчавши у попутньому напрямку через все поле і віддав йому пас. Воротаря вже було відіграно, тому Олексію залишалось лише влучити у ворота. Гол!
54 хв. ГОЛ! 3:2!
Не минуло і хвилини, як «Чайка» відіграла один гол. Закидання з центру поля у штрафну «Ниви» на Литовченка, який красиво у один дотик перекинув мяч через голкіпера!
57 хв. Страшкевич подав мяч зі штрафного на лінію воротарського майданчика, Лотоцький вистрибнув вище за всіх і пробив головою, але трішки вище воріт. Дуже небезпечно!
69 хв. Лотоцький з власної половини поля надіслав мяч на хід Загорульку, який відгукнувся на цю передачу, увійшов у штрафну і пробив у ближню ліву девятку з достатньо гострого кута. Це було небезпечно, але на місці воротар.
75 хв. Гуськов сильно пробив з метрів 13, але голкіпер вінничан абсолютно спокійно ловить мяч.
80 хв. Дуже і дуже небезпечно біля наших воріт. Перевід мяча з центру на правий фланг, простріл на воротарську лінію і удар упритул! Коваленко дивним чином реагує на цей удар, накриваючи мяч! Офсайд! Але це нічого не змінює…
81 хв. Коваленко знову рятує команду після того, як гравцеві «Чайки» спокійно дали розвернутися з мячем у штрафній і пробити з 15 метрів у правий кут. Сильний удар було відбито на кутовий.

89 хв. Гуськов перший на підборі і знову сильний удар низом у лівий кут підчищає Коваленко.
90+1 хв. І знову небезпечно! Стеценко красиво пятою пасує мяч на Литовченко, який з близької дистанції розстрілює ворота «Ниви», але Мороз, вже вдруге в цій грі, кидається під мяч, рятуючи команду від голу. Гравці «Чайки» апелюють до арбітра, що, мовляв, була гра рукою, але ні.. мяч було відбито головою.
90+2 хв. ГОЛ! 3:3! Подача кутового, захист проспав удар головою з близької відстані, Коваленко знову зреагував, але Махонін встигає на добивання, відправляючи мяч у лівий кут воріт «Ниви».