Наша електронна адреса: niva.vn.ua@gmail.com


[Добавил Игорек в 05.03.2016 14:19:41]

Наш сайт відкритий для будь-яких думок. І сьогодні, напередодні жіночого свята, ми із величезним задоволенням пропонуємо вам ознайомитись з авторським матеріалом вболівальниці вінницької "Ниви", яка вже багато років радує нас своїми коментарями на "Гостьовій" нашого сайту під ніком Осінь, а сьогодні дебютує на головній сторінці із матеріалом, який звертається до нас, чоловіків)

ЖІНКА І ФУТБОЛ - РЕЧІ НЕСУМІСНІ?!

Більшість чоловіків вважають, що дівчата ходять на стадіон, щоб подивитися на гарних, спортивних хлопців у футбольній формі. Звісно, не без того! :) Але, стверджуючи, що нам, жінкам, просто не дано зрозуміти і полюбити футбол, ви дуже помиляєтеся.

Футбол - спорт жорстокий, безкомпромісний, вольовий, насичений боротьбою. Це - гра з характером. Чоловікам, як сильній статі, легше пристосуватися до умов, які диктує футбол. Але, у наш час і жінки навчилися розвивати якості, які дозволили підкорити собі цю суто чоловічу гру. Тож жіночий футбол існує і досить непоганими темпами розвивається, що не може не тішити. І тут знову ми натикаємося на чоловіче "фі", мовляв, жінки та футбол - речі не сумісні. Навіть ставлять під сумнів сексуальність та жіночність дівчини, що грає у футбол. Але ж, хлопці, я бачила ваші коментарі під фотографіями футболісток! Судячи із них, сексуальність футболісток прямо таки зашкалює! :)

До речі, майже синхронно з відродженням чоловічого професійного футбольного кубу «Нива» планують створити жіночу збірну вінницької області і заявити її у першу лігу жіночого чемпіонату України з футболу. «Кістяком» команди стануть дівчата, які виступають за різні вікові категорії збірної України, а також є кандидатами до збірної. До них мають приєднатись землячки, які виступають за різні команди першої і вищої ліги. За словами Юрія Філатова, батька Юлії Філатової - однієї з провідних футболісток, жіноча команда на професійному рівні може бути сильнішою навіть за головну чоловічу команду області. Але гадаю, що обидві головні команди області – чоловіча і жіноча знайдуть між собою спільну мову;) адже тренує вінницьку «Ниву» саме головний тренер жіночої України – Володимир Рева.


Думаю, варто нагадати і про жіноче суддівство. Жінки-арбітри все краще «обживаються» в українському футболі. Наразі на офіційному сайті комітету арбітрів ФФУ зареєстровано 52(!) жінки-арбітра. І вони там, до речі, не для сухої статистики. Мені особливо приємно, що представниці прекрасної статі без усілякої боязні беруть на себе відповідальність, сумлінно виконують покладені на них обов язки і ні в чому не поступаються своїм мужнім колегам. Особливе захоплення у мене викликає Наталія Рачинська. І як не крутили чоловіки носами, вона все ж стала першою жінкою, яка почала працювати у найвищому дивізіоні. Крім того, хочу нагадати, що в 2011 році Наталя обслуговувала поєдинок Ліги Європи у складі суддівської бригади Олександра Дерда. Можна було б і надалі продовжувати описувати її послужний список, але мені ще є про кого розповісти...))

Хочу ще нагадати ім я Катерини Монзуль. Мене просто розпирає гордість за цю чарівну жінку! Адже саме її Міжнародна федерація футбольної історії і статистики (IFFHS) назвала найкращою жінкою-арбітром 2015 року. Чоловіки, погодьтесь, що таке визнання дається не за «Гарні очі». До речі, перемогу Катерина отримала із неймовірним відривом від своєї конкурентки з Німеччини, набравши аж 114 балів. Приємно також, що молоді дівчата із задоволенням одягають форму арбітра. Ні, панове, не лише заради селфі для інстаграм (хоча, як же без цього?:) ) Наприклад, юна запоріжанка Марія Шпак чудово справляється із суддівськими обов язками. Вона працює лайнсменом на матчах ДЮФЛ та чемпіонату міста. І, хто знає, можливо, невдовзі і її ім я з явиться у протоколах матчів найвищого дивізіону? Хтось може сказати, що жінки – арбітри нібито «не вписуються» у чоловічий футбол. Та, на мою думку, вони там навіть необхідні: це дисциплінує гравців, примушує, мінімум, слідкувати за своїм лексиконом ))


Мене дуже засмучує майже повна відсутність дівчат у футбольній журналістиці. І справа зовсім не в тому, що їх не існує в природі. Тут мова йде про чоловічий егоїзм, який не дозволяє їм впустити жінку на свою територію. А якщо вже вони потіснилися і впустили на ефірні простори жінку, то лишається диву даватися, де вони беруть таких експертів? Чого лише варті Наталя Розинська, Саша Лобода... Особисто проти них я нічого не маю, але... Будьмо чесними, футбол - трохи не їхнє :) Складається враження, що таких дівчат беруть навмисно, щоб котре ткнути носом: жінки нічого не тямлять у футболі. Але є і вдалі приклади жіночої праці у футбольній журналістиці. Давайте звернемо увагу на роботи Алли Бублій і Ярослави Шумик. Репортажі цих дівчат яскраві, цікаві, завжди грамотно вистроєні. Варто додати, що інформаційні сюжети Алли про конкретні матчі своїм рівнем зовсім не поступаються матеріалам колег-чоловіків. Також варто відмітити професіоналізм у цій сфері Лідії Таран. Дуже шкода, що вона залишила футбольне телебачення. І таких прикладів було б набагато більше, якби чоловіки стали толерантніші і навчилися довіряти жінкам.

Дівчата на трибунах-взагалі окрема історія. Мужчини, усвідомте, ми йдемо на стадіон не "семки полузгать и на мальчиков поглазеть". Я зараз пишу не від імені тієї окремої категорії дівчат, які не відрізняють голкіпера від форварда, а пенальті і офсайд для них слова-синоніми. Я звертаюся від імені тих дівчат, які люблять і розуміють футбол, які усім серцем вболівають за свій клуб. Ми також, до хрипоти зриваємо голос, скандуючи речівки і співаючи запальних пісень разом з ультрас. І у нас завмирають серця, коли м яч летить у площину воріт. І нам безкінечно довго тягнеться час, поки гравець улюбленої команди йде до одинадцятиметрової відмітки, щоб пробити пенальті у ворота суперника. Ми також до істерики радіємо перемогам і до розпачу засмучуємося від поразок.

Футбол без жінок перетворюється на звичайну командну гру. Саме жінки роблять його яскравим, контрастним. Саме жінки надихають чоловіків на перемоги. І футболісти виходять на поле для нас, жінок :) Погодьтеся, чоловіки, що навряд чи Рональдо так старанно "нагелює" свою зачіску, щоб викликати симпатію у головного арбітра. Сумніваюся, що Адріано, після забитого голу відправляє "серденька" на трибуни якомусь пузатому дядьку із бокалом пива в руках. І Селезньов, святкуючи взяття воріт, цілує татуювання на руці явно не з ім ям головного тренера.
Тож, мужчини, можливо варто переглянути своє ставлення до жінок у футболі? :)

Осінь
Спеціально для niva.vn.ua


[Добавил Игорек в 01.03.2016 01:25:28]

Говорят, что в мире все происходит циклично. Вот и сегодняшняя пресс-конференция напомнила, как 12 лет назад, в 2004 году, вот так же - с оптимистическим взглядом на будущее руководство «Нивы» собрало прессу в конференц зале винницкой телерадиокомпании, чтобы обьявить о появлении нового нового спонсора - Владимира Продивуса и нового главного тренера - Владимира Бессонова. Все мы помним, чем это закончилось, но сегодня на пресс-конференции царил все тот же позитив и оптимизм. Да, мы снова оказались «у разбитого корыта» стадиона. У нас снова нет команды. Но у нас есть огромный опыт футбольных функционеров, которые не хотят наступить на те же грабли, у нас появилась футбольная база, выросла целая плеяда молодых, талантливых игроков, в конце концов, у нас есть огромное желание возродиться не для того, чтобы снова бесславно умереть, а для того, чтобы развиваться, двигаться вперед, побеждать и достигать новых вершин.

В пресс-конференции принимали участие:

Сергей Чернявский - начальник управления физической культуры и спорта винницкой областной администрации.
Сергей Краевский - начальник управления спорта, молодежной политики и туризма города Винница.
Сергей Татусяк – Член правления ПФК «Нива»
Роман Аксельрод – Член правления ПФК «Нива»
Семен Ханук – советник мэра. Первый вице-президент винницкой областной федерации футбола.
Василий Вовк – Почетный президент ПФК «Нива» Винница
Игорь Гатауллин – Глава рабочей группы по созданию профессиональной футбольной команды. Глава винницкой областной федерации футбола.
Вадим Кудияров - Вице-президент ПФК «Нива» Винница


Игорь Гатауллин:
- Немного хочу рассказать о истории. Четыре с половиной года назад исчезла с профессиональной футбольной карты Украины исчезла команда, которая существовала с 1958 года. Команда с огромными традициями, с большими достижениями, игравшая в высшей лиге Украины, в финале Кубка Украины, в еврокубках.
В первую очередь мне хотелось бы сказать огромное спасибо тем болельщикам, которые катализировали эту ситуацию на первых этапах. К сожалению, сейчас их здесь нет, это четыре-пять человек преклонного возраста, с большим болельщицким стажем. Я помню, как четыре с половиной года они ходили на прием к Петру Алексеевичу Порошенко, они ходили к руководителям области, руководителям города. Такое же огромное спасибо хотелось бы сказать вам, журналистам, которые постоянно поднимали этот вопрос, которые в той или иной степени просили, требовали создания профессионального футбольного клуба.
Также, это очень важно, в течении этих четырех лет у нас была попытка, весьма активная и нам чуть-чуть не хватило, чтобы ее реализовать. У нас был совместный проект. И вы об этом знаете – ФК «Винница», возглавляет этот клуб Дмитрий Руденко. Руководители этого клуба разработали хорошую, на то время, программу. С этой программой мы обращались к журналистам, болельщикам, но самое главное, мы с этой программой обращались к властям. И те этапы, которые требовала аттестация – участие в чемпионате среди аматоров, участие в кубке Украины среди аматоров этот клуб проходил. Немножечко не хватило, но тем не менее, нужно сказать о стремлении, амбициях, желании. Это все было.
Сегодня рабочая группа подошла к какому-то этапу, о котором сегодня мы можем рассказать. В ноябре две винницкие команды подали заявки на проведение аттестации на участие в чемпионате второй лиги. На сегодняшний день принято решение, что в связи с тяжелой экономической ситуацией нецелесообразно ни со спортивной точки зрения, ни с экономической точки зрения, участие двух клубов во второй лиге. Опыт показывает, что в Житомире создавали амбициозные два клуба – они погибли, сегодняшняя ситуация в Тернополе также говорит о том, что два клуба в одном городе содержать нецелесообразно. Там превалировала политическая составляющая – у главы города была команда и у губернатора. Сегодня, на 90% я могу утверждать, что команда «Нива» Тернополь не будет принимать участие в чемпионате Украины.
Еще раз подчеркну. Мы не говорили о ликвидации клуба «Винница», мы не говорили о ликвидации клуба «Нива». Мы говорили о объединении усилий. Мы говорили о том, чтобы все хорошее, что есть у обоих клубов, объединить и создать абсолютно новый клуб, который бы представлял Винницу. Я общался с главой областной государственной администрации, который, в принципе, поддержал этот проект, но у него было несколько условий, но это естественно, это требование FIFA – никакой политики. Сегодня любой руководитель, будь то мэр города или губернатор, понимает, что мягко говоря, футбольная общественность, болельщики соскучились по футболу, по победам, эмоциям. Они соскучились по той атмосфере, которая царила на трибунах во время матчей с Ровно, Хмельницким, Тернополем. Мы будем просить всех вас, журналистов, болельщиков, чтобы вы по мере сил и возможности поддерживали нас, потому что это важно, актуально и необходимо. Я, как член исполкома федерации, летаю на все матчи нашей сборной и я вам скажу откровенно – так как обьеденил футбол на протяжении 2015 года украинскую нацию, украинский народ, не обьеденило ни одно мероприятие. Вы знаете, болельщики и фанаты разных клубов обьеденились, прекратились распри. И на последнем футболе вы видели, что присутствовал президент с воинами АТО. Когда поется гимн, это настолько красивый и положительный момент, который сегодня обьединяет страну.

Вадим Кудияров:
-Я хотів би пояснити, з чого розпочалось відродження «Ниви». Сьогодні на території області футболом займається близько 5 тисяч дітей, які, фактично на сьогодняшній день не мають мотивації, змоги розвиватись, адже не існує професійної команди. Крім того, футбол – це пропаганда здорового способу життя. І це важливо для європейського міста Вінниця, яка за рейтингами займає перше місце в Україні за комфортністю життя. Ми вважаємо, що футбольний клуб – це серце міста. Кілька років назад ми зареєстрували благодійну організацію, яка називається «Фонд відродження футболу», ми склали коаліцію із вболівальниками і ультрас, ми запатентували бренд «Нива» Вінниця, ми зареєстрували команду, залучили фахівців, у нас є домовленості використання бази, ми набрали кращих гравців вихованців дитячих шкіл 17-18 років, почали грати на чемпіонат міста, області. І основною тезою у нас була організаційна теза. Ми хотіли, щоб футбол був професійний. І на нашу думку для нашої аграрної області 5 мільйонів – не така вже велика сума. І ми пропагували ідею, що ми запропонуємо місце президента клуба тій людині, яка візьметься фінансувати клуб, візьме на себе левову частку фінансування. Також ми вважаємо, що мають підставити плече і місто і область і інші підприємства, адже існують якісь соціальні зобов’язання, існують інші механізми залучення коштів. Ми вважаємо, що необхідні кошти можна знайти. І на сьогодні, за результатами засідання робочої групи, ми вирішили обрати президентом футбольного клубу Вовка Василя Васильовича. Користуючись нагодою, ми хотіли б подарувати футболку нашого клубу!

Василь Вовк:
- Я радий тому, що ви прийшли, радий тому, що така велика увага, радий тому, що тут присутні футбольні функціонери минулого і сьогодення, представники влади, радий тому, що тут присутні ти, хто має контакти з майбутніми інвесторами. І думаю, що ми маємо себе з цим привітати. Хоча ми відкладали цю прес-конференцію, щоб зрозуміти, на якому ми світі. Робоча група була створена більше місяця тому, кожного тижня ми зустрічаємось практично повним складом, а так, контактуємо кожен день із Вадимом, Ігорем Федоровичем, іншими представниками робочої групи. Ви повинні розуміти, я зараз сам це зараз усвідомлюю дещо по новому, що це складна процедура, дуже складний процес, в якому ми не маємо права програвати. І тут усі самодостатні люди, які мають свій імідж, свій авторитет і вони, звичайно, беруть на себе великий ризик, повністю віддаються роботі і в чомусь, мабуть, втрачають.
Футбольна Вінниччина завжди мала великі футбольні традиції в Україні. Двадцять років тому Вінниця грала з швейцарською командою на Кубок кубків європейських країн. То був великий ажіотаж, то був великий позитив для вінничан і мешканців вінницької області. Я хотів би, щоб ви розуміли, ми зараз говоримо не про Вінницю, а про Вінниччину. Тобто, центр Вінниця і уся область, з якої ми збираємось підтягнути талановитих, здібних хлопців, якщо вони не готові, підучити їх, направити на додаткове навчання тощо. Я хотів би зараз чітко розставити акценти – цей проект, широкий, складний – не має ніякого політичного забарвлення, він не претендує на великі бюджетні народні кошти. Ми не будемо грабувати міський і обласний бюджет, але ми впевнені, що допомога буде і звідти і звідти і попередні домовленості ми маємо. Ми сподіваємось на вінничан, які мають кошти, ми сподіваємось на меценатів, інвесторів, які готові вкладати, але чекають, доки цей процес перейде якісь Рубікон, щоб було зрозуміло, що він уже незупинний. А я можу запевнити, що я особисто і мої колеги, я це відчув, зупинятись не будуть, як би там не було. Ми розуміємо складнощі, які нас очікують, але я хочу, щоб ви знали, що новостворений клуб під брендом вінницької «Ниви» проходить атестацію у ФФУ, ми пройшли кілька етапів і ми бачимо, що ми завершимо атестацію, що нам дозволить виступати у другій лізі. І ми на цьому не зупинимось. Наші плани – показати, що Вінниця претендує на самі високі місця у самій вищій лізі українського футболу. Більш того, я хотів би, щоб ви серйозно сприймали наші слова. Якщо нам вдасться сформувати команду, якщо нам вдасться об’єднатися, якщо нам вдасться залучити тих земляків, які проживають закордоном і мають відповідне фінансування і не тільки фінансування, а й інше забезпечення. У нас є люди, які працюють у ведучих клубах Європи. Ми поки що про це не говоримо, але ми про це пам’ятаємо. Ми будемо намагатись, щоб той успіх, той процес, двадцятирічної давнини повторився і ми приймали європейську команду у нашому місті. Це не мрії. Це план, над яким ми працюємо. Хоча розуміємо складність. От, ми дійшли до того, щоб у цьому році мати, я вірю в це, я впевнений, команду у другій лізі українського футболу.
Сьогодні ми прийняли рішення щодо головного тренера нашої команди. У нас було дві кандидатури. Це Леонід Гайдаржі і Володимир Рева. І з тим і з тим ми зустрічалися, вели перемовини, вислуховували їхні плани, ідеї, ті напрацювання, які у них є і те бачення розвитку вінницького футболу. Кожен з них – самодостатній фахівець, кожен має найвищу категорію тренерської ліцензії і кожного з них ви знаєте, адже кожен з них причетний до успіхів вінницького футболу. Леонід Гайдаржі проживає в Одесі, займається дитячим футболом, має там неабиякий авторитет, професійно займається своєю справою, патріот українського і вінницького футболу і готовий працювати на благо вінницького футболу. Такий самий патріот, такий самий великий тренер, який пройшов великий шлях, який недавно приймав участь у єврокубках, тренуючи молдовський «Тирасполь» Володимир Рева. Ми зважили усі за і проти, ми з повагою відносимось до обох тренерів, але сьогодні шляхом голосування, а ми дійсно публічно між собою усе це обговорюємо, прийняли рішення, щоб на цьому етапі становлення, головним тренером був Володимир Сергійович Рева. Він це ще не знає, адже вилетів до Греції – у жіночої збірної важлива відбіркова гра, але ми знайдемо можливість повідомити і привітати із призначенням. Я впевнений, що він вже там буде думати, як найкраще підготувати нашу команду.
Ще я хочу сказати важливу річ. Суть не у тому, хто є почесний президент клубу, а суть у тому, що є команда однодумців, яка об’єднана і футбольними спеціалістами і представниками владних структур і тими молодими людьми, яких я бачив на площі під час маршу, який організовував Вадим Кудяіров на підтримку відновлення вінницького футболу. Дехто сприймає ультрас, як неконтрольованих осіб. Я сприймаю ультрас, як цілодобових вболівальників – тих, хто спить і уболіває, тих, хто чистить зубі і уболіває і тих, хто готується до сну і уболіває. І я вважаю, що якщо правильно проводити роботу, ультрас – це той потужний резерв, актив, який ми повинні використати, в першу чергу, для відродження вінницького футболу. Я із задоволенням із ними спілкуюсь і готовий ще раз повторити що такого чіткого висловлення «Слава Україні!» я давно не чув, як вони це виголосили на Майдані. Це те, що ми говоримо про об’єднання футболом усіх політичних сил, соціальних, економічних груп, усіх вінничан. Я, у першу чергу, буду працювати, як вінничанин, як вболівальник футболу взагалі і вінницького футболу.

Игорь Гатауллин:
- Уважаемые друзья, я хотел бы предоставить слово нашим руководителям спорта. На сегодня государственную политику развития спорта исполняют органы исполнительно власти, а вследствие того, что областной федерации футбола передали права, это стандартная норма. Допустим, министерство спорта Украины передало права на развитие футбола федерации футбола Украины на четыре года, и вы прекрасно знаете, что сборная Украины курируется федерацией футбола. Сегодня мы работаем в полном контакте с руководителями спорта, с пониманием, поддержкой и самое главное, что у нас общая цель.

Сергій Чернявський:
- Я, як заслужений майстер спорту, чемпіон світу, срібний призер олімпійських ігор, володію ситуацією в спорті, хочу сказати у підтримку слів, сказаних до мене, я в 2001 році, після олімпійських ігор, виступав за професійний італійський велосипедний клуб. Що таке професійний клуб? Це той заклад, який повинен мати власника. Це комерційна структура, яка має спонсора, яка має фінансування поза бюджетом. У нас в мережі управління є єдина громадська організація – федерація футболу вінницької області, яка отримує певну фінансову підтримку з обласного бюджету. Також у нас є комунальний заклад – «школа Блохіна і Бєланова», де ми вирощуємо молодих талановитих футболістів, які після виходу з ДЮСШ матимуть прямий шлях до професійного клубу. Тобто, позиція така – ми вирощуємо дітей, а клуб бере їх до себе на роботу.

Сергій Краєвський:
- Дуже приємно, що знайшлася людина, яка взялася за відродження, фінансування і подальше утримання професійної футбольної команди. Це Василь Васильович Вовк. Я щиро вдячний йому за це, адже довгі роки ми шукали саме таку людину, яка візьме на себе основні зобов’язання. Що робить спорткомітет на сьогоднішній день. Я дам суху статистику. Чемпіонат міста з футболу – 24 команди. Зимовий чемпіонат міста з футзалу – 86 команд. «Битва районів», яка має розпочатись з кінця березня і триватиме до червня місяця, вже зареєструвались 30 команд. Тобто, спорткомітет проводить масу змагань, де наші юні дарування зможуть набути досвіду і у подальшому кращі з найкращих зможуть потрапити на вершину піраміди у професійну команду. Тобто, сьогодні остання цеглина було вставлена у піраміду від дитячо-спортивної школи до чемпіонатів міста, області і є у нас також команда ФК «Вінниця», яка буде продовжувати грати у аматорській лізі чемпіонату України і остання цеглина – професійний клуб «Нива» Вінниця. Я вітаю усіх нас із завершенням будівництва. Далі – кропітка праця і ми сподіваємось на добрий результат.

Роман Аксельрод:
- Так сталось, що я вболівальник і великим стажем. Із 60-х років майже не пропустив жодного матчу за участю нашої команди. Десь рік назад Вадім Кудіяров запросив мене займатись футбольним клубом «Нива». Практично за рік «Нива» стала провідним клубом на чемпіонаті міста і області. Але нашою метою було створення професійного клубу із участю у другій лізі, а далі.. як вже доля складеться. Попасти в першу лігу, основна мета – вища ліга… Так сталось, що ми зустрілись з Василем Васильовичем Вовком, який на той час був президентом клубу «15 громада». Спілкуючись на протязі цього часу ми дійшли спільної думки, що треба створювати професійний клуб, у нього є багато друзів закордоном, є інвестори і у нас. Тому ми створили робочу групу, завдяки президенту нашої федерації, в результаті получили те, що ви сьогодні почули. Ми розуміємо, що це лише початок. Для мене відсутність у місті професійної команди це ганьба вінницької області. Але ми пишаємось дитячим та юнацьким футболом. Але сталось так, що після закінчення спортивних шкіл, ці діти залишаються ні з чим. Грають на першість міста, області, а найкращих забирають. Усі, певно, бачили гру київського «Динамо» і «Манчестер Сіті», де наш хлопець із Калинівки Буяльський, на мій погляд, був серед найкращих. Ми поставили собі за мету максимально залучити місцевих гравців. Не виключно, що будуть запрошені гравці із інших регіонів, але основу мають скласти місцеві гравці. Щодо кандидатури тренера, основний плюс Реви при розгляді був у тому, що це місцевий фахівець, який живе у Вінниці. Хочеться вірити, що у нас усе вийде. Звичайно, будуть ще великі проблеми, але, як то кажуть «Під лежачий камінь вода не тече». Будемо робити все можливе. А вас прошу підтримати нас.

Сергій Татусяк:
- Шановні колеги, я радий вітати усіх нас з стартом команди майстрів вінницької області. Ті хороші, добрі традиції, які народилися у Вінниці сьогодні ми мусимо відродити і є усі підстави для того, щоб ми, об’єднавши зусилля, відродили «Ниву» і ще раз підтвердили, що подільський край має можливість брати участь і у чемпіонаті України і обов’язково досягти тієї мети, яку ми мали у 1996 році. Це участь у єврокубках. Саме у цьому році виповнюється 20 річниця. Футбол – це посол миру, це галузь сфери діяльності і король спорту, тому я і прийшов з єдиною метою, щоб відродити традиції – футбольне господарство було одне з самих ефективних і успішних в організаційному плані, ми створили акціонерний клуб, в який ввійшли усі зацікавлені структури – банки, бізнес, усі галузі, які є в області, були представлені. Я думаю, що сьогодні є можливість для того, щоб спільними зусиллями ми створили такий професійний клуб. Перший госпрозрахунковий професійний клуб в Україні у 1991 році народився саме у Вінниці. Тоді за нашим прикладом пішли «Динамо», «Дніпро». Нажаль, ми, у силу певних обставин, не змогли утримати планку. Але у той же час ми напрацювали систему роботи професійного клубу західного зразка. Ми їздили до Італії, Голландії, Іспанії. Ігор Федорович був начальником команди, ми пройшли цю стезю і запропонували українському футболу, але не змогли втримати. Повертаючись до історії, хочу сказати, що ми мали лише комерційну структуру 550 чоловік. Це і виробнича сфера і торгова сфера. Генеральні спонсори у нас були «Оболонь», у нас у кожному селі були магазини, закордоном ми мали партнерів, спонсорів, які фінансували клуб. Ні для кого не є таємницею, що тоді наш бюджет був близько 2 мільйонів доларів на рік. Один, другий і третій рік. Завдяки тому, що ми об’єднали зусилля. Усім, хто допомагав, вболівав за футбол, ми низько кланялись, особливо сільськогосподарські підприємства. Я впевнений, що і зараз ми можемо від них отримати хороший ресурс. Ну, і, створивши умови для бізнесу, який приходить з-за кордону, ми можемо отримати професійну структуру футбольного клубу. Ну, і, скажу, що нам повезло з тим, що є Коровій Валерій Вікторович, голова адміністрації, який вболіває за футбол і я впевнений, що загальними зусиллями, об’єднавши владу, громадськість і досвід Василя Васильовича, усі ми будемо допомагати, принаймні, від мене усе, що залежить, я буду намагатись передати усіх спонсорів, колег, які закордоном, моя підтримка гарантована, ну і товариства «Колос», база, та, яка є, ми будемо обов’язково сприяти. Безперечно, дуже велику роль будуть мати наші громадські організації, клуб вболівальників. Я пам’ятаю, ми витрачали дуже багато зусиль, щоб створити такий клуб, але чесно скажу, нам не вдалось, на ті часи, хоча ресурси використовували. А наразі це вже сформована структура, яка допоможе підтримувати моральний дух команди.

Семен Ханук:
- Когда Вадим Кудияров увлекся идеей создания профессионального футбольного клуба, я был пессимистом, поскольку в свою бытность вместе с Игорем Федоровичем создавали футбольный клуб. Когда наш нынешний Президент был президентом футбольного клуба, я был генеральным директором, а Игорь Федорович был первым вице-президентом футбольного клуба нынешнего Президента Петра Алексеевича Порошенко. И тогда были спонсоры и городская власть, я заходил к Ваховскому и просил как-то уделить внимание клубу. Он говорил: «Мы все дали, пускай сами занимаются». Поэтому, небольшое внимание городских властей, областных властей и учитывая то, что у нас есть главный спонсор команды, я думаю, что мы сдвинемся с мертвой точки. Когда мы с Вадимом зашли к главе администрации, он говорит: «Я тебе поручаю заниматься с Кудияровым заниматься созданием футбольного клуба, я буду вам всячески помогать». У Вадима была задача собрать предпринимателей, я говорю: «Вадим, найди одного, главного. А потом к нему уже подтянутся». И вот ему удалось привлечь в это неблагодарное дело Василия Васильевича Вовка. Он только сейчас начинает понимать, что это такое. Потому что создать команду это одно, а самая главная наша задача, которая будет – создать для игроков условия – проживание, питание, переезды, забота о поступлении в институты, свадьбы и все остальное. Это очень большая задача и здесь не нужно много денег, здесь может много помочь городская и областная власть. Создание бытовых условий – очень большая помощь. Эта задача организационная и я думаю, что мы с этой задачей справимся. Мы приложим все усилия для этого. Ну и я помню, что с Сергеем Филипповичем, когда мы занимались футбольным клубом и создали структуру, подтянули иностранных спонсоров и благодаря этому команда играла в Кубке кубков. В чем была ошибка Караванского? Они взяли на себя цель – вторая, первая лига. Я думаю, что если мы четыре – пять лет поиграем во второй лиге, (***все присутствующие улыбаются**)) создадим задел, создадим базу, тогда мы сможем двигаться и выжить. Ну а задел очень хороший – клуб жизнедеятельный, тренера я прекрасно знаю, он у нас с Игорем был вторым тренером. Это очень амбициозный тренер, хороший специалист и самое главное – винничанин. У нас обычно приезжали «варяги». С другого города тянет игроков. Я думаю, что сейчас мы будем создавать все по-новому. А самое главное – команда будет существовать для болельщиков. Задача Вадима – есть тысячи молодых болельщиков, которые хотят ходить на футбол. Мы должны изменить традицию – команда играла для первого секретаря обкома, для мэра… Я думаю, что наша команда будет играть для болельщиков.

Вопросы прессы:
1 журналист (не усі називалися, тому за номерами)):
- Вопрос Василию Вовку. Я так понял, вы выступаете главным спонсором. Я хотел бы узнать, каков бюджет команды, как он будет распределяться, где будет находиться база, сколько планируется привлекать иногородних игроков, сколько им платить и откуда у вас деньги, если вы главный спонсор?
Василь Вовк:
- Дякую за запитання. З нього, мабуть, треба було розпочати, щоб зняти усі питання.
1 журналіст:
- Да 45 минут можно было не говорить, а рассказать только об этом.
Василь Вовк:
- Ну, це не вам судити, скільки нам говорити. Є і інші представники масової інформації. Вам я відповім. Мова іде про те, що мені вдалось об’єднати кількох суб’єктів підприємницької діяльності, які готові виділити близько половини суми, необхідної для участі у турнірі другої ліги. Ця сума вварюється у рамках 4-5 мільйонів гривень, вона може лише збільшуватись. У нас є обіцянка, є вербально підписані умови про те, що ці суб’єкти нам це профінансують наполовину. Іншу половину ми зараз шукаємо, ми зараз напрацьовуємо і я впевнений, що ми їх знайдемо. Я не є особисто спонсором. Я вам хочу доповісти, що на сьогоднішній день я є співробітник служби безпеки України. Моя посада сьогодні значиться у розпорядженні голови служби безпеки за посадою начальник головного слідчого управління. Є наказ ТОВ «Нива В» про призначення мене почесним президентом спортивного футбольного «Нива» Вінниця.
1 журналіст:
- А що це за суб’єкти, звідки вони?
Василь Вовк:
- Я вам їх не назву. Це, у тому числі, вихідці з Вінниччини і якщо вони будуть давати гроші, вони будуть це робити опосередковано. Розказую, яким чином. Є рахунок футбольного клубу, у нас є рахунок благодійного фонду «Відновлення вінницького футболу». От на цей рахунок будуть перераховувати, я не знаю, які особи, але, я вам абсолютно відверто кажу – ця схема абсолютно прозора, законна і ніхто, у тому числі і ви, не підкопаєтесь. Вони себе не називають. З яких причин – я не знаю, можливо, коли ми заграємо, вони на трибуні будуть стояти у перших рядах.
1 журналіст:
- Хоча б чим вони займаються?
Василь Вовк:
- Комерційною підприємницькою діяльністю. Якщо ви шукаєте якісь підвох, так і скажіть. Немає тут ніякого підвоха. Немає тут політики, яку ви намагаєтесь протягнути на тих прес-конференціях, де я присутній. Немає тут крадіжок, корупції, тощо. От повірте, хто-хто, а я це знаю. І я зроблю так. Що усе буде прозоро. Дякую вам.

2 журналістка:
- Повертаючись до цього запитання. Розмова йшла про залучення інвесторів закордону, вихідців з України. Чи є вже якісь домовленості?
Василь Вовк:
- Уже є попередня робота з інвесторами у вінницької області і Києві. У тому числі з вихідцями з Вінниччини, які ведуть комерційну діяльність закордоном. Хто з них стане у дійсності інвестором, я сьогодні сказати не можу. Я думаю, що це було б передчасно.
Игорь Гатауллин:
- Можно я немного разряжу ситуацию? Вот скажите мне, насколько вам важно знать, что, условно, один миллион гривен даст ПП «Янтарь», второй миллион даст ПП «Радуга». Ну разве это сегодня важно, ребята? Ваш второй вопрос – очень важен и актуален – вопросы с местом дислокации, хорошего быта для игроков. Для того, чтобы ответить полностью на ваш вопрос, нужна позиция главного тренера. Проживание, питание, учебно-тренировочный процесс.

1 журналист:
- А вдруг этими неназванными спонсорами являются Азаров, Янукович или Путин, например. Хотя бы из какой страны?
Василь Вовк:
- «Аякс» голландский устроит вас? Я дуже близько знайомий з керівництвом голландського «Аяксу» «ПСЖ» знаєте? Ведуться перемовини у Парижі, чим нам допоможуть. Можливо два мячі дадуть))

Игорь Гатауллин:
- Учитывая предыдущую вашу реплику, связанную с должностью, гражданской позицией господина Вовка, которая неоднократно озвучивалась на ICTV и других средствах массовой информации, с его неутомимой ежедневной борьбы с азаровщиной, с этим негодяем Януковичем, я думаю, я высказываю свое мнение, что я хочу, чтобы все было законно, прозрачно и честно. И поступление денег и расходы на «Ниву».

Журналист Артур Колесник:
- У меня вопрос к вам, Игорь Федорович. Почему три года назад не удалось обьеденить усилия двух команд? И в данное время, есть ли возможность обьеденить возможности ФК «Винница» и «Нивы»?
Игорь Гатауллин:
- Вы знаете, наша позиция честная, открытая. Три года назад не удалось. Согласитесь, прежде, чем начинать какой-то проект, нужно иметь финансовое обеспечение. Работая в футбольном клубе я понимал, что не имея стабильного ежемесечного финансирования, не имеет смысл его начинать, поскольку цепочка неудач потянется. И сегодня опыт многих клубов свидетельствует об этом. И если футболисты месяц, два, три не будут получать зарплату... то, что мы сегодня наблюдаем в Луцке. Кстати, мне сегодня звонил Кварцяный, они приняли решение заявляться во вторую лигу. Отвечая на ваш вопрос. Когда нет понимания и уверенности в стабильном финансировании в течении чемпионата, нет смысла начинать проект, потому что будет диструктив – тренер потеряет интерес, футболист, который не будет получать зарплату и не сможет купить обувь или учебники ребенку в школу (это примитивные примеры) тогда у футболиста не будет мотивации совершенствоваться. Поэтому и не получилось два-три года назад. На сегодняшний день в нашей рабочей группе был Дмитрий Руденко, мы делали все шаги не для того, чтобы обьеденить клубы, а для того, чтобы обьеденить тот опыт, который есть у каждого из нас, те навыки, те возможности, тех футболистов, которые сейчас играют в разных клубах. И на сегодняшний день двери открыты – Дмитрий взял паузу. Это право каждого человека. Он взял паузу, чтобы подумать, чтобы поговорить со своими инвесторами, коллегами. Сегодня двери для всех открыты. Я когда-то приводил пример, что когда я в 1992 году прилетел к Алику Греку, покойному, который думал, брать «Шахтер» или не брать. И слова Банникова, я не хочу говорить, какие, втянули эту группу в футбол. В такой же ситуации оказывался и Коломойский. И я присутствовал на той игре с «Интером» в Донецке, когда он подходил, говорил какую-то несуразицу, а через месяц он понял, что это есть для него социальный имидж, социальный проект, как для жителя Днепропетровска. Его футбол втянул. Такая же ситуация была при Ярославском. И если после стольких годов вы зададите вопрос собственникам – Коломойскому или Ахметову: «Вы продадите «Шахтер» или «Днепр»? Они однозначно скажут «Нет». Потому что у них сердце в футболе.

Семен Ханук:
- В футбольном клубе должен быть один хозяин.

Вадим Кудияров:
- Что касается Дмитрия Руденко, у нас двери открыты. Мы на любом этапе его ожидаем. Если он откажется от своих амбиций.

Игорь Гатауллин:
- Вадим, мы не будем говорить о амбициях. Амбиции это тоже хорошо. Мы не можем не признавать его усилия. Он эффективно работает, качественно, продуктивно. У него есть цель. У него есть свое виденье, мы должны это уважать. У него есть возможность принять решение и сегодня он думает.

Журналист Сергей Попович:
- У нас есть много талантливой молодежи. Но даже в 10-12 лет их забирают гранды – «Динамо», «Шахтер», «Днепр»... Как мы сможем остановить текучку кадров?
Игорь Гатауллин:
- А вы никак не остановите. Я вам приведу пример. На каком-то этапе, когда мальчику 17-18 лет и у него не будет возможности пройти тот этап становления, который может дать команда второй или первой лиги, он все равно будет здесь играть. Я приводил пример, как в 1988 году украл в СКА Киев двух футболистов – Попова и Горшкова. Хотя Попова звал Яремченко в «Шахтер», а Горшкова звал «Днепр». Через два года в Хмельницком уговорил Косовского приехать. Они понимали, что им, как молодым игрокам, этих год-два необходима игровая практика. А что такое игровая практика? Это пятидневный цикл и игра. И если бы Косовский не приехал в Винницу, как и Попов, как и Горшков, как и Рац, они бы не смогли. Они должны переходить, имея опыт, понимание и какой-то футбольный статус. Я в 1994 году сам отвез Косовского в киевское «Динамо». Сам. Мне Грозный говорит: «Все, Игорь, перерос Косовский «Ниву» Я сам посадил его в машину и отвез к Суркису. При мне он подписывал контракт. Надуда должен был перейти в «Днепр». Петя Кутузов его забирал, я посадил Славика на самолет и отвез в Москву. Он перерос. Он состоялся здесь, как игрок.

Семен Ханук:
- Игорь Федорович, ты не говоришь самого главного. Тогда в Виннице были созданы все условия для молодых игроков – они миогли приехать, жить, питаться. Будут хорошие условия и мы оставим всех игроков в Виннице.

Игорь Гатауллин:
- Организация бытовых и спортивных условий, человечность, взаимоотношения, но главным, ключевым, будет спортивная составляющая – позиция главного тренера. Потому что только главный тренер сможет проникнуть в сердце игрока, определить его потенциал и развить его потенциал. И важно, чтобы футболист в это поверил. И когда футболист понимает, что он развивается, вот это и будет причиной здесь оставаться.

Вадим Кудияров:
- Последние пол года я работал с Владимиром Ревой, я знаю его мнение, позицию. В идеале, было бы хорошо создать футбольную академию. Для этого необходимы дополнительные ресурсы. Сегодня мы можем говорить о стипендиях молодым игрокам, приглашение их в дубль основной команды, но не больше. На сегодняшний день не существует механизмов удержания их, запрета переходить в другой клуб.

Игорек (niva.vn.ua):
- Планируется ли работа с болельщиками? Так как в предыдущие годы даже не было афиш по городу. Люди просто не знали, что будет футбол.
Игорь Гатауллин:
- Это сегодня главная составляющая, поскольку все собственники клубов в мире, в том числе Григорий Михайлович Суркис, Игорь Михайлович, Коломойский, Ахметов, они говорят – наша задача – играть для болельщиков. Сегодня позиция федерации футбола Украины, как и позиция областной федерации футбола, создать обьединение болельщиков. Кстати, на конгрессе, который будет 11 числа, ассоциация болельщиков будет принята, как коллективный член федерации футбола Украины и от этой ассоциации один человек войдет в исполком федерации футбола. Это важнейший вопрос ибо для чего все это создается? Для людей - винничан!

Вадим Кудияров:
- Тут есть несколько составляющих. Я четко понимаю для себя, чем живут ультрас. Я считаю, что эту тему нужно поддерживать, возможно даже отдельной статьей бюджета, дополнительными ресурсами за счет фандрайзинга. И это будет. Мы сделаем все, чтобы это движение росло. Потому что это движение является движущей силой. Потому что если бы не эти люди, то мы ббы сегодня здесь не сидели и не говорили о возрождении футбольной команды. Вторая составляющая – информационная. Мы должны привлечь максимальное количество людей на стадион. Люди должны вспомнить про те футбольные традиции, котрые были. Я на сворем опыте могу сказать, что когда мы проводили какие-то акции, ко мне подходили люди разных возрастов, вот в последней акции подходили дедушки по лет 70, говорят, «Мы хотим, чтобы был футбол». Ну, и еще одна составляющая, от коротой зависит развитие команды – фандрайзинг. Привлечение ресурсов. Мы должны поставить вопросм таким образом, что если завтра обрежется поток финансирования, мы имели возможность финансово подстраховать клуб

Журналист 3:
- Можно ли будет играть на искусственном покрытии СК «Нива», будет ли аттестован стадион?
Игорь Гатауллин:
- Можно заявлять стадион с искусственным покрытием, но для этого нужно пройти определенные процедуры, чтобы получить разрешения. В первую очередь, коммитета по безопасности проведения соревнований.

Василь Вовк:
- Я хочу повернутись до питання єдності. Без єдності ми великих успіхів не добємось. На сьогодні у енас немає суперечок, непорозумінь ні з ким із футбольних функціонерів вінницької області. У тому числі з клубом ФК «Вінниця». Дмитро Руденко, я з ним зустрічався досить часто, і у нас з ним були довгі бесіди. На сьогодні він взяв тайм-аут, щоб відпрацювати свої алгоритми приєднання до нашого спільного процесу. І можете бути впевнені, що ФК «Вінниця» і Дмитро Руденко зі своєю командою піде разом з нами завойовувати вершини українського футболу. Це не пафос, а те, що я відчуваю і знаю.

Игорек (niva.vn.ua):
- Чи є якісь серьозні проблеми з проведенням атестації, якіможуть завадити участі «Ниви» у першості другої ліги?
Василь Вовк:
- І Ігор Федорович і інші наші колеги маємо хорошу комунікацію з федерацією футболу, ПФЛ, у нас там купа спільних знайомих, я вам більше скажу, у мене там купа моїх колег – ті, хто пішов зі служби, або діючий офіцер резерву. І у нас немає проблем з атестацією. Вирніше, є проблеми, але нам допомагають їх вирішувати. Деякі документальні проблеми. Образно кажучи, «не там кому поставив», не той документ, не та печатка, відсутність штампу. Ми усе це в робочому порядку вирішуємо. І будьте впевнені, у нас немає великих проблем і не буде, адже ми вже зараз напрацьовуємо закінченя атестації. Просто, щоб «не бігти поперед батька у пекло», притримуємо подання документів.

Журналист 4:
- Можете ли прояснить ситуацию с реконструкцией Центрального городского стадиона?
Семен Ханук:
- Я вам скажу, как бывший директор стадиона. Этот стадион не годится. Его нужно сносить и строить новый стадион. Он реконструкции не подлежит.

Игорек
niva.vn.ua[Добавил Игорек в 28.02.2016 00:51:52]

В рамках подготовки к сезону, винницкая «Нива» провела товарищеский матч с обладателем Кубка винницкой области командой «15 громада». На данном этапе подготовки едва ли стоит говорить о составе и рассуждать о качестве игры «Нивы», но стоит отметить, что эпизодами наша юная команда показывала, действительно, взрослый и интересный футбол.

Матч был проведен в несколько необычном формате – три тайма по 25 минут, что внесло неразбериху в рядах немногочисленных болельщиков, добрая половина которых ушла после второго тайма.

Гости начали игру очень активно, прижав «Ниву» к воротам и создав пару опасных моментов. Но уже вскоре хозяева отодвинули игру от своих ворот и ближе к середине тайма прочно обосновались у ворот «15 громады». Гости же перестроились на игру на контратаках, но дивидендов это им не принесло, напротив, результатом активных действий хозяев стал точный удар Сергея Коломийца с 22 метров в левый нижний угол ворот. 1:0!
Следующий гол случился во втором тайме. На 30 минуте «Нива» атаковала левым флангом, состоялся прострел вдоль ворот и пас на Семчука, который оказался в полном одиночестве прямо напротив ворот. У Виктора было такое количество свободного пространства и времени, что он без особой спешки прицелился и пробил мимо вратаря. 2:0!
Буквально через минуту автор первого гола мог отличиться дублем, но пробив головой с двух метров не попал в верхний угол ворот.
«Не забиваешь ты, забивают тебе». Футбольное правило сработало на 35 минуте. «Тройка» гостей ворвался в штрафную с левого фланга и классным ударом попал в перекладину, а первым на отскоке оказался Дмитрий Сорокалита, который головой отправил мяч в сетку. 2:1 и команды уходят на перерыв с минимальным разрывом в счете.
Но в третьем тайме «Ниве» удалось снова увеличить разрыв в счета до двух голов благодаря прострелу с правого фланга и автоголу. 3:1!
До завершения игры команды обменялись острейшими моментами. На 73 минуте тот же Сорокалита сильнейшим ударом со штрафного с метров 24 попал в перекладину ворот «Нивы», а в ответ нивовская «восьмерка» обыграл вратаря и отправлял мяч в уже пустые ворота, но вовремя подоспел защитник, нейтрализовав опаснейший момент.

Послематчевое интервью вице-президента ФК «Нива» Винница Вадима Кудиярова:
- На каком этапе возрождения сейчас находится клуб «Нива» Винница?
- Что касается развития и возрождения футбольного клуба «Нива» Винница, мы сейчас находимся на этапе прохождения аттестации. Фактически, мы уже прошли первый этап аттестации. Это юридические вопросы – создание ТОВ «Нива В», президентом этого товарищества является Василий Васильевич Волк, человек, который будет вкладывать львиную долю средств на сезон 2016-2017 годов. Следующий этап – это селекционная работа, тренировочный процесс. И далее следующий этап аттестации – участие в КФК, что является одним из условий аттестации. И уже третьим этапом станет приезд аттестационной комиссии, которая будет смотреть спортивную базу, наличие детских спортивных школ, с которыми у нас уже есть договора. Ну, и, финальная составляющая – в июне-июле подача заявки на участие во второй лиге. Мы же не просто так заявлялись на чемпионат области. Фактически, для команды это не нужно было, но для того, чтобы иметь юридические возможности, мы это сделали.

Сейчас играет молодежь 18-19 лет. Основная идея – собрать лучших игроков области. Я считаю, что винничане могут бороться, занимать первые места в первой лиге и даже ставить вопрос о выходе в первую лигу, но там встанет вопрос, что в Виннице нет стадиона, который мог бы принять матчи первой лиги. Но, я думаю, будем решать вопросы по мере необходимости.

В понедельник будет проходить пресс-конференция с участием Волка Василия Васильевича, меня, как вице-президента клуба, Гатауллина Игоря Федоровича, как главы рабочей группы по созданию профессиональной футбольной команды. Тогда стоял вопрос объединения «Нивы» и ФК «Винница», но Руденко не захотел, у него там какие-то свои амбиции. Я считаю, что это неправильно, так как должна быть консолидация всех сил. Мы предлагали – давайте все вместе объединимся - детские футбольные школы, база. Продивус нам уже фактически помогает, предоставив базу, условия. У нас есть отличные тренера-специалисты. Например, Владимир Рева, которого я считаю одним из лучших специалистов винницкой области. Ему нужно дать шанс возродить главную команду области.

Наша справка: Владимир Рева работал ассистентом и главным тренером в таких клубах, как «Нива» Винница, «Динамо» Хмельницкий, «Тирасполь» Тирасполь и других. В период с 2004 по 2009 года проходил стажировку в таких клубах, как «Фейеноорд», «Штутгарт», «Бавария». Возглавляет женскую сборную Украины. Имеет тренерскую лицензию УЕФА категории «PRO»

И еще одна главная позиция руководства клуба – мы не имеем право вмешиваться в тренировочный процесс. Мы должны отделить финансовую часть и спортивную часть. Руководство должно думать, где найти деньги, как привлечь инвесторов. Кстати, уже есть ряд предприятий, которые могут быть заинтересованы в участии в этом процессе. То есть, если мы сейчас сдвинем эту глыбу с места, мы можем поставить вопрос, чтобы сделать «корпоративный» футбольный клуб или что-то в этом роде. Сейчас Василий Васильевич очень оптимистично смотрит в будущее.

Когда мы начинали возрождение команды, на нас полилась куча грязи, что мы хотим заработать на этом. Нет. Мы хотим поставить процесс «на колеса и сдвинуть с места», чтобы наша молодежь, которой около 5000 детей, а это серьезный кадровый потенциал, чтобы они имели возможность заиграть в профессиональном футболе. И если правильно все организовать, как это видит Рева – футбольная академия из которой мы бы выдергивали 15-16 летних лучших игроков, назначали им стипендию, подключали их в дубль главной команды. И в будущем, я считаю, часть средств от селекционной работы может идти на развитие клуба. Тут снова вопрос, как правильно организовать этот процесс. И если мы это организуем, я уверен, что результат будет положительным. Есть мысли, идеи, мы потихонечку двигаемся,несмотря на критику. Есть определенные цели и мы их достигаем. А люди, которые говорят – пускай говорят. Мы не говорим – мы делаем.

Думаю, что в сезоне 2016-2017 годов, если нас никто не подведет, все будет нормально. Кстати, на пресс-конференции должен быть начальник управления городского спорткомитета Краевский, начальник областного спорткомитета Чернявский и Семен Ханук, как советник мэра, а также люди, которые должны быть с нами, консультировать и помогать Роман Аксельрод и Сергей Татусяк, при котором «Нива» играла в финале Кубка Уукраины. Они будут в управлении клуба.

- Сегодня на матче был замечен Юрий Соловьенко...
- Владимир Рева видит его, как помощника, потому что это аттестованный тренер, у него есть лицензия, это интересный специалист, который играл в «Ниве» и может быть полезен команде.

-Мы должны создать ряд направлений, в которых должна быть системная работа. Например, это спортивная, фандрайзинговая, информационная, работа с властью и другие составляющие, которые должны работать системно. Информационная – одна из важнейших, потому что мы хотим, чтобы люди приходили на футбол. Сейчас мы проводим работу с властью, чтобы достучаться, сделать аллею в парке «Химик», чтобы людям было приятно приходить на стадион.

- Планируются ли какие-либо товарищеские игры и с кем?
- Есть довольно сильный клуб «Балканы», с которым мы хотели бы сыграть. Это чемпионы 2015 года среди аматоров. Они планируют заявляться на вторую лигу.

- Что вы могли бы сказать о селекционной работе? Какой бы вы хотели видеть команду?
- По селекционной работе. Мы уже приблизительно знаем, кого бы мы хотели видеть в команде. Мы играли на чемпионате области, мы знаем потенциал людей и скоро возникнет вопрос контрактов – мы должны предложить людям определенные финансовые условия, зарплаты такие-то, призовые такие –то, играя на чемпионате аматоров вы получаете столько-то, во второй лиге столько-то. На май месяц мы должны выйти с четким составом и все контракты должны быть подписаны, поскольку иначе нас не подпустят к заявке. Это процесс сложный, но, я думаю, все будет нормально. В идеале, мы хотели бы разбавить молодежь опытными игроками – на кого молодые футболисты могли бы ровняться. Например, очень хотели бы видеть в составе Коллинза.

- Рассматриваете ли вы возможность игр на Центральном городском стадионе?
- Мы не хотим там играть, потому что мы, во-первых, должны создать нормальные условия для болельщиков. Тут – идеальные условия. СК «Нива» сможет вместить порядка трех тысяч болельщиков. Думаю, что на первом этапе этого будет достаточно, чтобы показать властям, что футбол людям интересен и нужен!

Игорек
niva.vn.ua[Добавил Игорек в 22.02.2016 14:26:37]

Рад представить Вашему вниманию новое пополнение раздела «Звезды». Юным посетителям сайта едва ли что-то скажет фамилия Яремчук, но для людей постарше этот игрок был неотъемлемой частью звездной истории киевского «Динамо» и сборной СССР середины восьмидесятых. К сожалению, футболист был просто катастрофически подвержен различным травмам. Чего стоит перелом пальца накануне ЕВРО-1988, куда Иван Яремчук должен был отправиться в составе сборной СССР или сложнейший перелом ноги с разрывом связок, полученный в финале Кубка Сантьяго Бернабео против мадридского «Реала». Хорхе Вальдано долго извинялся, посетив Яремчука, но тому пришлось провести в больнице около года. Те же проблемы со здоровьем не позволили Яремчуку сыграть за берлинскую «Герту». На первой же тренировке он порвал крестообразные связки.
Другой бедой Ивана Яремчука стало казино. По его собственному признанию, увлечение азартными играми стоило ему около миллиона долларов…

Теперь немного статистики. Полузащитник. Играл в таких командах, как «Днепр» Черкассы, СКА Киев (?? Игр, 22 гола), «Динамо» Киев (107 игр, 10 голов), «Герта», «Блау-Вайсс» Германия, «Камаз» Россия (13 игр, 1 гол), «Хапоэль» Ришон-ле-Цион Израиль (30 игр, 7 голов), а также «Богемианс», «Мунайши», «Текстильщик», «Ворскла», «Прикарпатье». За сборную СССР провел 18 игр, забил 2 гола. Заслуженный мастер спорта, мастер спорта СССР международного класса, награжден орденом «За заслуги» 3 степени. Трехкратный чемпион СССР (1985, 1986, 1990 г), трехкратный обладатель Кубка СССР (1985, 1987, 1990 г), обладатель Кубка кубков 1986 г.
[Добавил Игорек в 17.02.2016 13:13:37]

Як відомо, у Вінниці в рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) створено єдину систему місцевих петицій, в якій будь який громадянин має змогу поставити запитання до влади, вказати на недоліки, або запропонувати якісь цікаві ідеї. Для того, щоб звернення потрапило на розгляд, необхідно заручитись підтримкою певною кількістю інших мешканців міста, які мають підписати петицію.

Пропонуємо вашій увазі текст звернення Руслана Дмитренка стосовно повернення ПФК «Нива» Вінниця у професійний футбол, яка, до речі, дуже швидко набрала необхідну кількість підписів:
«У Вінниці давно стоїть питання існування професійної футбольної команди. Всіх любителів та вболівальників "короля спорту" дуже хвилює це питання і всі з нетерпінням чекають на Великий футбол у Вінниці.
В нашому місті дуже багато талановитої молоді, дайте їм шанс реалізувати себе в житті!»


А також відповідь:
«Вашу петицію щодо існування професійної футбольної команди у м.Вінниці опрацьовано.
За результатами опрацювання інформую, що наразі відбувається обговорення питання створення (відновлення) професійної футбольної команди у м.Вінниці – перемовини ведуться на рівні міської і обласної федерацій футболу та зацікавлених приватних осіб.
Підтримую Вашу петицію, вдячний Вам за активну життєву позицію, вболівання за розвиток спорту та фізичної культури у м.Вінниці.»


Нажаль, наразі, відповіді на петиції, здебільшого, схожі на відписки, але тим не менш, дають змогу звернути увагу влади на якусь проблему чи пропозицію, показати зацікавленість громадян цим питанням.

Додамо також, що наразі на розгляді я ще одна петиція, яка стосується вінницького футболу і розвитку спортивної інфрастуктури міста. Це петиція Віталія Шкурака "Реконструкція або будівництво Центрального Міського Стадіону, залучення івесторів", відповідь на яку ми дізнаємось не пізніше 29 лютого.[Добавил Игорек в 15.02.2016 11:36:35]

В рамках подготовки к сезону и возвращению во вторую лигу, винницкая «Нива» провела спарринг с одним из лидеров второй лиги «Буковиной» Черновцы, которые занимают четвертое место в турнирной таблице и всерьез претендуют на повышение в классе.

Несмотря на холодную погоду, поддержать винницкую «Ниву» пришло достаточно большое количество болельщиков. Традиционно горячо поддерживал своих и сектор ультрас. Также, на матче были замечены глава винницкой областной федерации футбола Игорь Гатауллин и его заместитель Игорь Павленко. Надеемся, эта поддержка станет доброй традицией и в последующих матчах лишь усилится.

Винницкая «Нива» находится лишь в начале пути во вторую лигу, формируя свой состав исключительно из молодых ребят до двадцати лет, воспитанников местных футбольных школ. Идет процесс селекции, просмотра кандидатов, поэтому пока что нельзя говорить о наигрывании состава или каких-то связей на поле. Но вопреки многим негативным прогнозам, несмотря на не сыгранность и сыроватую игру, «Нива» сумела достойно противостоять опытному сопернику. И если в первом тайме «Буковина» выглядела явно лучше, контролируя мяч, в основном ведя игру на половине поля хозяев, то во второй половине игры винничане сумели прибавить в активности и уже на 55 минуте открыли счет в матче. Отличился Максим Пилипенко. К сожалению, винничане не сумели удержать счет. Ошибкой в обороне хозяев воспользовался Сергей Раца, который находится на просмотре у «Буковины» и забивает во втором матче подряд.
В итоге, ничья, которая добавила позитива и уверенности в том, что «Нива» находится на правильном пути.

Послематчевые комментарии:

Віктор МГЛИНЕЦЬ (Головний тренер ФСК "Буковина" Чернівці):
- Ми володіли перевагою у матчі з «Нивою». Контроль мяча був за нашою командою. У відсотковому значенні – 70 на 30. У першому таймі гравці суперника перейшли центр поля чотири рази, а у другому – один. На жаль, у наших діях поки що не вистачає гостроти. Є у нас проблеми з крайніми півзахисниками. Залишає бажати кращого і реалізація моментів. У матчі з «Нивою» свої моменти не використали Василь Палагнюк, Олексій Майданевич, а ось Ігор Бойчук не зміг влучити у ворота з пяти метрів. Наша команда пропустила гол через неузгодженість у діях захисників. Футболістам ще потрібен час для того, щоби зігратися. У другому таймі гру «Буковини» підсилили Дмитро Осадчий та Сергій Раца, який забиває
другий контрольний матч поспіль. Сергій перебуває на правильному шляху та має непогані шанси залишитися у нашій команді.

ФСК «Буковина»
http://www.fcbukovyna.com/show/news/2458/

Володимир РЕВА (координатор тренувального процесу):
– Матч з «Буковиною» був організований як перевірка гравців «Ниви» в умовах гри з сильною професійною командою, – сказав координатор тренувального процесу «Ниви» Володимир Рева. – Акцентую, що склад «Ниви» виключно з вихованців Вінницьких ДЮСШ. Після завершення гри можу зазначити, що в обороні «нивівці» зіграли належним чином, а ось у наступальних діях є певні питання, треба підсилювати напад. Я продовжую займатися селекцією і покращенням тренувального процесу.

Володимир Ковилін
http://vlasno.info/suspilstvo/8/sport/item/8952-nyva-zihrala-unichyiu-match-z-bukovynoiu

Вадим КУДІЯРОВ (Президент ФК «Нива»):
– Ми поки що запросили трьох новачків. Всі вони – вінничани. Робимо акцент саме на вихованцях місцевого футболу, – сказав Вадим Кудіяров. Пан Кудіяров зазначив, що «Нива» й надалі проводитиме спаринги або з професійними клубами або з командами, які заявляються до другої ліги. За його словами, тестові поєдинки варто проводити тільки з сильними суперниками.

Євгеній МИХАЙЛІВ
http://m.20minut.ua/Novyny-Vinnytsi/Sport/profi-z-bukovini-ne-zmogli-zdolati-vinnitskih-amatoriv-10482500.html[Добавил Игорек в 10.02.2016 12:50:49]

Ну вот и улеглись информационные волны «возрождения» и «объединения», прокатившиеся по болоту винницкого футбола. Петиции, митинги, факельные шествия, радостно-восторженные статьи в СМИ, заседания и переговоры заинтересованных сторон подарили винницким болельщикам надежду на лучшее, но не тут-то было… Не договорились. И теперь ситуация напоминает известную басню Крылова, в которой каждый персонаж тянет в свою сторону, а воз и ныне там. Многие хотят возрождения большого футбола, но каждый видит это как-то по-своему и ни у кого нет на это достаточного количества денег. А еще есть безразличие, личный интерес, непрофессионализм, отсутствие свежих идей и взглядов. Может быть, именно поэтому в Виннице огромный дефицит доверия к футбольным функционерам. К сожалению, на данном этапе, нет той авторитетной футбольной личности, которая смогла бы объединить возможности областной и городской федераций, руководства области и города, финансовые вливания бизнеса, влияние СМИ, энтузиазм фанатов и болельщиков вокруг одной большой цели.

Посудите сами.
С одной стороны, есть областная федерация футбола во главе с Игорем Гатауллиным, исполнительным директором Михаилом Прозоровским, тремя замами – Семеном Хануком, Игорем Павленко, Василием Блинниковым, а также исполнительным комитетом, количеством в 15 человек – Пашей Касановым, Сергеем Татусяком, Владимиром Дзюбой и другими… Вся эта братия ежегодно переизбирается, вероятно, по причине каких-то больших успехов, о которых мне, как обычному болельщику, ничего не известно. Нет, определенно, федерация работает – проводит различные областные соревнования, координирует деятельность районных организаций, вручает кубки победителям, возможно даже реализует какие-то государственные программы. Но возникает вопрос – неужели это все, на что способны все эти заслуженные футбольные люди? Лично для меня главный показатель успешности областной федерации – участие профессиональной команды в соревнованиях государственного уровня, развитие футбольной инфраструктуры, реконструкция главной спортивной арены области, создание системы подготовки молодых футболистов, лучшие из которых качественно бы пополняли главную команду. А всего этого нет. Есть какое-то абстрактное постановление о том, что Винница на профессиональном уровне должна быть представлена одной командой. Но ведь это чистой воды популизм без четко прописанного механизма поэтапной реализации этого проекта!

С другой стороны, есть президент винницкой федерации футбола Дмитрий Руденко. Чем занимается городская федерация футбола, также понятно - организацией и проведением разнообразных чемпионатов-кубков города футболу и тому подобными делами... Безусловно, нельзя не отметить успехи и массовость этих соревнований, но, когда дело касается вопросов более высокого уровня – главной команды города, тут же возникает конфликт интересов. Будучи президентом ФК «Винница», который, кстати говоря, тренирует Сергей Руденко, и претендуя на представительство во второй лиге, Дмитрий Руденко, защищает интересы не Винницы, а «Винницы». Особенно четко это прослеживалось в его докладе на заседании рабочей группы, в котором он перечислил достижения своей команды за пять лет, отметив, что содержать две команды на профессиональном уровне для города накладно, а «Винница» своей пятилетней историей заслужила это право. То, есть, другими словами, он согласен объединяться, если только это объединение будет вокруг ФК «Винница».

К слову говоря, тут же, на заседании, промелькнули несколько вариантов нового названия объединённого клуба, среди которых «ФК Винница-Нива (Винница)» был самым нелепым. Не, ну просто представьте «ФК Донецк-Шахтер (Донецк)», «ФК Киев Динамо (Киев)», «ФК Мадрид-Реал (Мадрид)» или какой-нибудь «ФК Бремен-Вердер (Бремен)»? Брр-р-р... бред!

Еще один игрок в этой «шахматной партии» – Вадим Кудияров, молодой, до недавнего времени малоизвестный молодой человек с неоднозначной репутацией, а ныне президент винницкой «Нивы», на заседании также рассказал о преимуществах винницкой «Нивы» - исторический брэнд, поддержка фанов, руководства области, наличие базы «СК Нива», а также некие связи с представителями профессиональной лиги. В словах Кудиярова прозвучала менее жесткая позиция по поводу объединения. Да, мол, нужна одна команда, у нас нет амбиций. (Почему, кстати, нет амбиций? Это, скорее, минус.) Мы готовы объединяться, для нас пример «Верес», мы готовы создать акционерный клуб, нужны пять миллионов, и мы их найдем.

Пять миллионов - это «всего» 200 тысяч долларов. Небольшие деньги в рамках профессионального футбола. И их можно насобирать. Проблема только в том, что через год их придётся искать заново. А это то, что мы уже проходили – жизнь с протянутой рукой. Может хватит? Во времена всеобщего кризиса и обвала экономики, это заведомо проигрышный вариант развития. Сейчас самое время стать первопроходцами, создать систему развития, в которой клуб сам будет зарабатывать деньги. Нам не нужна «рыба». Нам нужно научиться самим «ловить рыбу». И объединяться нужно именно вокруг этого. Должны быть приняты решения, касающиеся координации действий властей, руководства лучших винницких клубов, стадиона, базы, спортивных школ, а самое главное, решить, каким образом команда может заработать на жизнь. Для начала, это может быть банальная продажа билетов, парковочных мест во время матчей, фаст фуда на стадионе, атрибутики, можно наладить выпуск акций или именных болельщицких пластиковых «VIP-карт», скажем, трех уровней. «Silver» (1 тыс грн.), «Gold» (5 тыс. грн) и «Brilliant» (10 тыс грн), которые дадут право «бесплатно» посещать матчи в течении года и еще какие-то бонусы. По сути, это будут абонементы, включающие благотворительность, которая закроет часть финансирования клуба. 1 тысяча карт по тысяче гривен -это уже миллион! Это возможно? Думаю, да. Далее можно задуматься о системе продажи игроков и организации бизнеса под «Нивовским» брендом, который и будет обеспечивать клуб.

Но вернёмся к заседанию комитета. «Изюминкой на торте» стало выступление представителя команды «15 громада» Василия Вовка, который сделал ряд громких заявлений – мощные инвесторы (Какие?) пообещали участие в возрождении профессиональной команды, половина необходимых для жизнедеятельности клуба средств уже собрана (Получается, 2,5 млн. грн.?), было общение по этому поводу с братьями Суркисами и главой киевской федерацией футбола. (О чем?) В общем, красиво, но непонятно.

Вот уж кто всегда готов подтолкнуть буксующую «Ниву», так это фан-сектор. Безусловно, это самая яркая и активная часть поддержки команды. Самая неуправляемая, но и самая организованная. Причем, именно от организаторов зависит, кого и как фан-сектор будет поддерживать. Вспоминается митинг трехлетней давности, когда практически эти же люди вышли к мэрии и облсовету с лозунгами «Здоровый спорт украинских улиц» и «Украинская молодежь выбирает спорт». Атрибутики «Нивы» практически не было, знакомых нивовских зарядов тоже, соответственно, «Нива» также практически не упоминалась. Но сейчас все кардинально поменялось - яркое факельное шествие прошло под лозунгом «Поверніть Вінниці «Ниву»!», тем самым создав яркий фон для различных совещаний и переговоров в высоких кабинетах по поводу возрождения профессионального футбола в Виннице.

Во властных кабинетах мэрии и областного совета «Ниву» воспринимают, как назойливую муху, иногда отмахиваясь от нее подачкой в виде нескольких сот тысяч гривен. В принципе, для руководства города и области лучше, чтобы команды не было. Нет команды – нет проблемы. Не нужно думать над тем, где найти средства на очередную подачку, не нужно решать вопрос реконструкции главной спортивной арены области, искать инвестора, учиться строить новые, взаимовыгодные отношения с футбольным клубом. Одновременно с этим, следует заметить, что местные власти и не должны оказывать финансовую помощь профессиональному футбольному клубу. Но местные власти могут помочь в других, не менее важных вопросах. Например, могут стать посредником между футбольным клубом и инвестором или, например, утвердить минимальную арендную плату за пользование ЦГС...

На фоне фан-сектора, болельщики выглядят инертно и пассивно. Но, по сути, они являются фундаментом клуба. Люди, составляющие основную массу зрителей на стадионе, неплохо разбираются в футболе, чтят традиции, создают незабываемый и мощный фон, который заставляет команду играть в полную силу до последних секунд матча. Переполненные трибуны – это то, к чему нужно стремиться. Это то, ради чего команды играют в футбол. Это то, на чем клубы зарабатывают репутацию и средства на жизнь. Растормошить тысячи людей разных возрастов на активную поддержку чрезвычайно сложно, но именно болельщики «подставят плечо» тем людям, которые всерьез займутся возрождением, именно болельщики придут на стадион и своими средствами поддержат команду. Но для их привлечения на стадион нужна мощная рекламная компания в средствах массовой информации.

Но и тут не все так гладко. СМИ называют четвертой властью. Это власть над мнением людей, которые не слишком морочатся анализом событий, принимая все так, как им вкладывают в уши и глаза. И частенько СМИ грешат однобокой поддержкой «рака», «лебедя» или «щуки». Мол, «именно в эту сторону нужно тянуть воз – это правильная сторона». Это разъединяет. Но, наверное, истина где-то посередине - в объединении усилий в одном направлении.

Хотя, после инсайдерской информации о том, что стороны «не договорились», создается впечатление, что вытащить винницкий футбол из болота «лебедь, рак да щука» не смогут, даже объединив усилия. Ведь командная игра должна быть не только на поле, но и в принятии управленческих решений.
Похоже, что нужна «рабочая лошадка», которая впряжется в это дело и вытащит «Нивушку» на большую дорогу.
Кто готов взять на себя эту нелегкую ношу?
Время покажет…

Игорек
niva.vn.ua
P.S. Данная статья является субьективной оценкой ситуации в глазах обычного болельщика. Мы готовы предоставить информационную площадку для любых мнений, предложений, касающихся путей возрождения и развития винницкой "Нивы".


[Добавил Игорек в 19.01.2016 11:21:50]

У Федерації футболу Вінниччини нарешті дійшли згоди щодо подальшої долі вінницької «Ниви». Про це vlasno.info
Vlasno.info повідомив виконавчий директор Федерації футболу Вінниччини Михайло Прозоровський. На розширеному засіданні, яке відбулося наприкінці минулого тижня, вдалось зрушити з мертвої точки питання фінансування футбольного клубу

Як ми раніше вже писали, восени одразу два футбольні клуби Вінниччини ФК «Нива» та ФК «Вінниця», подали заявки керівництву 2-ї професійної ліги на участь в чемпіонаті України з сезону 2016/2017 роках, після чого почався термін їх атестації.
За словами виконавчого директора Федерації футболу Вінниччини Михайла Прозоровського, на засіданні виконкому було досягнуто порозуміння у тому, що найкращим рішенням є відновлення єдиної потужної команди, – така думка була, зокрема, і у керманичів провідних футбольних клубів Вінниччини, Вадима Кудіярова («Нива»), Дмитра Руденко (Вінниця») та Василя Вовка («15 Громада»).

Як підкреслив після засідання Вадим Кудіяров, з міського та обласного бюджетів буде фінансова підтримка по 150 тис грн в рік від кожного. Проте це недостатньо для повноцінної життєдіяльності ФК у 2-й професіональній лізі. Левова частина грошей ще має бути залучена від благодійників, тобто спонсорів – бізнесменів.
– Вболівальники футболу дуже сподіваються, що, нарешті, у Вінниці буде відновлена професійна команда, – сказав Вадим Кудіяров. – Додам, на 22 січня планується хода фанатів і звичайних вболівальників на підтримку заходів по створенню у Вінниці потужної професійної команди.

Гравці «Ниви» схвалюють дії в цьому напрямку. Щодо фінансування ФК, то скажу, у міському бюджеті коштів не передбачено. Гроші будуть брати із загальної суми фінансування спорту. А з обласного бюджету буде субвенція на міський бюджет і далі на команду. І ми дуже розраховуємо на підтримку бізнесменів. А для цього під проводом керівництва Облдержадміністрації планується наприкінці січня – початку лютого обговорення цього питання за «Круглим столом» і прийняття реальних рішень. Зазначимо, що футболісти «Ниви» вже з 11 січня розпочали тренування під керівництвом головного тренера Володимира Реви саме з прицілом ігор у 2-й професійній лізі.

– Ми, гравці «Ниви», дуже сподіваємось на відновлення вінницької команди майстрів у професійному футболі – сказав капітан «Ниви» Андрій Циганков. – Ми вважаємо, що будемо спроможні конкурувати з діючими командами 2-ї професійної ліги.

Така ж сама думка і у гравця «Ниви вихованця ДЮСШ Блохіна – Бєланова Володимира Качура, який додав, що настрій у команді позитивний, і є реальна налаштованість на підвищення у класі і успішні виступи.

Зазначимо також, що місцевого «людського ресурсу» у Вінниці цілком вистачає, адже активно працюють юнацькі спеціалізовані футбольні школи, зокрема, ДЮСШ «Премєр – Нива», ДЮСШ Блохіна – Бєланова тощо. Кожного року провідні професіональні футбольні клуби України запрошують до себе по 4-5 юних вихованців вінницького футболу.

Щодо ФК «Вінниця», то, за словами Вадима Кудіярова, будуть відповідні кроки у порозумінні і узгодженні загальної «платформи» для відновлення єдиної професійної команди.

Володимир КОВИЛІН
vlasno.info[Добавил Игорек в 06.01.2016 15:00:41]

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю Ігора Крещенко з президентом футбольного клубу «Нива» Вінниця – Вадимом Кудіяровим, який поділився останніми новинами зі стану однієї з двох команд регіону, які подали заявки в ПФЛ на участь у Другій лізі.

- Сьогодні відбулось жеребкування Зимової першості з футболу. В ній беруть участь команди міста та області. Ниви – немає. Прокоментуйте відсутність команди у турнірі.
- На сьогоднішній день нашому клубу не цікавий місцевий чемпіонат та різні невеликі регіональні змагання. Ми бажаємо акцентувати свою увагу на Всеукраїнських змаганнях. Ми подали заявку на атестацію в ПФЛ. В умовах є ряд критеріїв, одним з яких є участь у КФК.

- Чим наразі займається команда?
- Команда збереться після новорічних свят. Ми плануємо підсилитись новими гравцями, можливо і з інших областей, які мають більший досвід. Наш клуб має повагу до конкурентів по Чемпіонату області і переманювати гравців з інших команд ми не хочемо. Ми давно говорили про ідею об’єднання вінницьких функціонерів задля створення професійної команди, навколо якої ми змогли б об’єднати і бізнес, і владу, і вболівальників.

- В яких турнірах очікувати «Ниву» весною?
- Клуб звісно ж дограє друге коло Чемпіонату області. Окрім того в квітні місяці стартує Чемпіонат України серед аматорів в якому ми також приймемо участь. А далі, вже від позиції влади, від результату роботи яку ми проведемо, буде залежати чи зможемо ми виконати критерії ПФЛ для допуску в Другу лігу.

- Одним з найголовніших критеріїв участі серед професіоналів є фінанси. В даному напрямі як почуває себе клуб?
- У фінансовому плані нас підтримує міська та обласна влада. В бюджетах на 2016 розраховані кошти на ФК «Ниву». Окрім того є ряд підприємств, які наразі не хотілось би афішувати. Вони також погодились фінансово допомогти повернути великий футболу Вінниці. Також ми активно плануємо працювати з обласною владою у напрямку залучення нових інвесторів. У нашому регіоні є багато підприємств з великим фінансовим обігом, але їх треба зацікавити – а мотивувати їх зможе лише влада. Якщо розвивати проект лише своїми силами та ініціативами нічого великого з цього не вийде, цей проект просто перегорить, на тому ж рівні як і ФК «Вінниця» - на рівні аматорів. Але якщо ми всі об’єднаємося, зможемо залучити інвесторів, довести владі, що футбол це важливе соціальне явище – в нас все вийде.

- Як на сьогоднішній день ви співпрацюєте з місцевими ДЮСШ?
- На сьогодні ми співпрацюємо з двома школами – «Блохіна та Біланова» та «Прем’єр-Нивою». Наразі продумуємо систему стипендій, для того щоб мотивувати юних футболістів. Та й окрім розвитку юнацького футболу є багато напрацювань. Ми запрошуємо всіх зацікавлених людей, функціонерів, журналістів, бізнес об’єднатись для розвитку великого футболу.

- На якому стадіоні Нива планує виступати надалі?
- У нас є можливість виступати на стадіоні СК «Нива» з розвиненою інфраструктурою, на якому ми можемо тренуватися, який готовий до прийому гостей, вболівальників, тобто для Другої ліги в нас є сприятливі умови. Дуже шкода що Центральний міський стадіон наразі знаходиться у такому стані. Як депутат міської ради я вже підіймав питання про можливість створення інвестиційного проекту умовою якого була б реконструкція ЦМС. Є ще інший варіант відбудови стадіону – це його продаж приватній особі яка його відбудує. Іншого виходу немає. У бюджеті грошей на реставрацію такої споруди просто немає. Також ми вивчали досвід інших клубів які нещодавно відродились. Певні напрацювання спробуємо реалізувати і у себе. Є напрацювання як реалізувати клуб на принципах народної команди (наприклад Верес (Рівне)), але поки ми працюємо з розрахунком на підтримку влади. Головною нашою позицією є те, що необхідно об’єднатись. Я пропонував і Дмитру Руденку та й іншим футбольним функціонерам об’єднатися . Конкуренція на місцевому рівні нехай залишається, але головне це професійний клуб. Бренд «Нива» має багату історію та традиції, але нажаль на сьогоднішній день немає достатньої кількості людей яких би зацікавила ідея відродження ПФК, хоча в нашій команді є люди, які мали пряме відношення до футбольної команди майстрів, як у тренерському штаті так і організаційному. Я дякую усім цим людям, саме завдяки спільній роботі ми просуваємося вперед.

Ігор КРЕЩЕНКО
http://vinsport.info[Добавил Игорек в 21.09.2015 15:55:39]
Представляем вашему вниманию пополнение раздела «Звезды».
Эта звезда, в прошлом, великий футболист, принадлежавший к «золотому» поколению киевских «Динамовцев», в середине восьмидесятых оставивших яркий след в украинской футбольной истории.
Примечательно, что этот футболист перешел в киевское «Динамо» из винницкой «Нивы», проведя тут два ярких сезона. Ну конечно же, это Василий Рац !
Играл в таких командах, как «Нива» Винница (39 игр, 4 гола), «Карпаты» Львов (5 игр), «Динамо» Киев (164 игры, 22 гола), «Эспаньол» Испания (11 игр), «Ференцварош» Венгрия (7 игр, 1 гол), провел 47 матчей за сборную СССР, в этих играх забил 4 гола. Трехкратный чемпион СССР (1985-86, 1990 г.), Трехкратный обладатель Кубка СССР (1982, 1987, 1990 г.), обладатель Кубка Кубков 1986 г., Вице-чемпион Европы 1988 г. Мастер спорта международного класса, Заслуженный мастер спорта СССР. Тренировал такие команды, как «Ференцварош» Венгрия,
«Оболонь» Киев, был помощником тренера клуба «Динамо» Киев в 2007 г.


Показать:  << 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 >>

Як відомо, ціна на білети не змінювалась вже більш ніж вісім років (тоді ще був курс долара - 8). Чи не вважаєте ви, що настав час за для блага "Ниви" підняти ціни на квитки?
Ні, ціну на білети підвищувати не потрібно. Це зменшить кількість глядачів.
Ціна білета має становити 25 гривень
Ціна білета має становити 30 гривень
Ціна білета має становити 40 гривень
Ціна білета має становити 50 гривень
Не можу відповісти...
Архив опросов
Hosted by BestHosting(с)niva.vn.ua. При использовании любого рода материалов ссылка на сайт niva.vn.ua обязательна.
Наш электронный адрес niva.vn.ua@gmail.com