Наша електронна адреса: niva.vn.ua@gmail.com


[Добавил Игорек в 17.01.2017 00:52:14]


Віце-президент «Ниви-В» Вадим Кудіяров розповів про поточну ситуацію в клубі. Як виявилося, вона доволі важка.

– Коли ми починали відроджувати професіональний клуб у Вінниці, йшлося про поєднання зусиль влади, бізнесу і громадськості. Ми прагнули, щоб «Нива-В» стала справжньою народною командою. Почесний президент клубу Василь Вовк у 2016 році виконав всі свої зобов’язання, в тому числі й фінансові. Але для виходу у першу лігу чемпіонату України, що є задачею «Ниви-В» на сезон, потрібно 4 мільйони гривень. Наразі бракує приблизно половини з цієї конче необхідної суми, – каже Вадим Кудіяров.

Нивівці не розраховують на бюджетну підтримку. Справа в іншому. Пан Кудіяров нагадав, що на Вінниччині є низка великих підприємств, які мають соціальні зобов’язання перед громадою області. Йдеться про сотні мільйонів гривень. Ці кошти йдуть на соціальні потреби мешканців області.

– Футбол є одним із важливих соціальних напрямків. Адже цей вид спорту цікавить тисячі вболівальників. На матчах «Ниви-В» у 2016 році нерідко був аншлаг. За відвідуваністю наша команда – третя в лізі. Окрім того, більшість гравців нашого клубу – корінні вінничани. Тому ми вважаємо, що «Нива-В» може розраховувати на фінансову допомогу від великих підприємств Вінниччини, яку вони віддають, як власні соціальні зобов’язання. Це, приміром, «Вінницяобленерго», «Барлінек», «Вінницягаз», «Рошен» тощо, – наголошує Вадим Кудіяров. – Будемо звертатися за підтримкою до голови обласної федерації футболу Ігоря Гатаулліна (він був головою робочої групи з відродження професійного футбольного клубу) та голови Вінницької ОДА Валерія Коровій (саме за його ініціативою була створена ця робоча група). Будемо наголошувати, що Великий футбол є необхідним для нашого регіону, і тому конче необхідно об’єднати зусилля задля його порятунку. Якщо «Нива-В» зніметься з чемпіонату України, це негативно відіб’ється на іміджі Вінниччини.

Офіційний сайт вінницької "Ниви"
http://www.niva-v.com.ua/archives/2414


[Добавил Игорек в 11.01.2017 19:41:32]


Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі статистику з аналітичним присмаком від niva.vn.ua
Гадаємо, що вам буде цікаво переглянути деякі цифри, з якими вінницька «Нива» закінчила осінню частину чемпіонату, а також на індивідуальні досягнення футболістів. Отже, поїхали!)


Для початку, давайте глянемо на загальнокомандні здобутки.
Всього в осінній частині чемпіонату другої ліги було проведено 20 турів, в яких «Нива» зіграла 18 ігор (1 гру ми пропускали згідно календаря, а другу «завдяки» несприятливим погодним умовам – снігопаду, який завадив провести гру з «Іллічівцем-2»).
В цих 18 іграх вінничани здобули 7 перемог, 3 нічиї і 8 поразок, забили 23 голи і 24 пропустили. На фініші 2016 року ці результати трансформувалися у 10 місце у турнірній таблиці. Як бачимо, це показники «міцного середняка з амбіціями».

Вдома:
8 ігор – 5 перемог, 1 нічия, 2 поразки = 16 очок. Різниця забитих – пропущених 16:10. (В середньому забивалося 2 голи за гру). Цікаво, що на початку сезону «Нива» гірше виступала вдома, зазнавши у рідних стінах дві прикрих поразки. Але ці втрати компенсувались двома перемогами на виїзді. Далі в чемпіонаті подібних колізій не траплялось і вінничани стали стабільно набирати «домашні» очки і так само стабільно втрачати їх у виїзних іграх. При таких розкладах дві виїзні нульові нічиї можна вважати здобутком.
У гостях:
10 ігор – 2 перемоги, 2 нічиї, 6 поразок = 8 очок.
Різниця забитих – пропущених 7:14. (В середньому забивалося 0.7 голів за гру) В цілому, гостьові результати не катастрофічні, зважаючи на те, скільки очок було втрачено в останніх турах на хвилинах, доданих арбітрами. Втома, розконцентрованість, психологічна і тактична неготовність втримати необхідний результат вилилось у втрату декількох очок. Але давайте будемо оптимістами – ці показники можна підтягнути. Головним позитивним моментом можна вважати, що у весняній частині чемпіонату ми проводимо вдома на дві гри більше, ніж на виїзді. Так, суперники непрості, але хто обіцяв, що буде легко?
Нагадаємо суперників:
Вдома: «Балкани», «Нікополь», «Жемчужина», «Мир», «Рух», «Арсенал», «Реал Фарма», «Ільічівець-2».
В гостях: «Металург», «Кремень», «Кристал», «Поділля», «Інгулець-2», «Тепловик».
На додачу до командних здобутків, скажу, що «Нива» 5 ігор з 18 зіграла на «0». Одну гру програла з різницею в три голи (0:3 «Руху»), а також один раз виграла з різницею в чотири голи (4:0 «Поділля»)

Якщо спробувати розібратись, на яких хвилинах «Нива» більше забивала, вимальовується така картина:
0 – 10 хвилина – 2 голи
11 -20 хвилина – 1 гол
21 – 30 хвилина – 3 голи
31 - 40 хвилина – 4 голи
41 – 45 хвилина – 0
45 + хвилина - 0
Всього у перших таймах забито 10 голів. Цікво, що рівно половина з них на рахунку Бобовича, який усі свої 5 голів забив у перших таймах. Отже, дивлячись на хвилини - «Швидкий гол» і «Стартовий натиск господарів» - це не наше. І це погано. Зазвичай, швидкий гол дуже допомагає командам і заставляє нервувати суперника. Сильною видається друга половина перших таймів, в яких було забито сім голів.
46 – 55 хвилина – 1 гол
56 – 65 хвилина – 1 гол
66 – 75 хвилина – 4 голи
76 – 85 хвилина – 2 голи
86 – 90 хвилина – 2 голи
90 + хвилина – 3 голи
Всього у других таймах забито 13 голів. Другу половину ми проводимо дещо результативніше, причому, так само, початок тайму, зазвичай, виходить невиразний і повільний, що відображається у лише двох забитих голах. Кінцівка гри значно результативніша. Особлива подяка Ярославу Браславському, який забив у других таймах п ять голів.

Тепер про сумне. На яких хвилинах «Нива» пропускала.
0 – 10 хвилина – 2 голи
11 -20 хвилина – 2 голи
21 – 30 хвилина – 2 голи
31 - 40 хвилина – 5 голів
41 – 45 хвилина – 1 гол
45 + хвилина - 0
Всього у перших таймах пропущено 12 голів. Особливої логіки і закономірності немає, крім сплеску результативності наприкінці першого тайму. Мабуть, втома дається взнаки. А так… Небезпеки біля наших воріт можна чекати у будь-яку хвилину.
46 – 55 хвилина – 0
56 – 65 хвилина – 4 голи
66 – 75 хвилина – 1 гол
76 – 85 хвилина – 4 голи
86 – 90 хвилина – 1 гол
90 + хвилина – 2 голи
Всього у других таймах пропущено 12 голів. Тут також є два сплески, які, втім, не ведуть за собою якихось особливих висновків і закономірностей. Слід лише зазначити, що на останніх хвилинах ми пропускали лише у останніх турах.

Тепер поглянемо на те, хто ж провів найбільше ігор у складі «Ниви».
Можливо, когось це здивує, але у всіх матчах приймали участь лише три гравці – Попов, Маляренко і Браславський, які провели 18 ігор. Тут слід зауважити, що Маляренко з цих 18 ігор 14 разів виходив на заміну! По одному пропуску у Бобовича і Колінса (17). Ще троє гравців провели по 16 ігор. Це Момотенко, Загалевич і Поліщук.
Далі список виглядає так:
Борячук, Коломиець – 15, Кулініч, Когут – 14, Іоша – 13, Паньковецький – 11, Заторский, Ключик – 7, Яськов – 6, Костенко, Бабийчук – 4, Малахов – 1, Cослюк – 0

Але головне – не кількість проведених ігор, а кількість хвилин, проведених на полі. І тут вже зовсім інші лідери - Колинс – 1514, Браславський – 1501, Момотенко – 1440,
Перше, що кидається у очі, це те, що лідерами у хвилинному еквіваленті є найстарші, найдосвідченіші гравці. Це певний сигнал для молоді – треба напрацьовувати витривалість, підвищувати стабільність і якість гри для того, щоб стабільно потрапляти у стартовий склад і грати без замін, адже від цього залежить ваше професійне майбутнє. Хочете за рік-два грати у вищій лізі? За три роки опинитись у збірній України? Працюйте! Викладайтесь в кожній грі, як у останній, найважливішій у вашій кар єрі… Не змарнуйте свій шанс!

Але це лірика. Тепер по персоналіям.

1. Нгаха Колінс. Провів на полі 1514 хвилин. Забив 2 голи. Отримав 3 жовтих картки.
Лідер. Капітан. Мотор команди. Технар, непередбачувані, стрімкі дії якого безліч разів ставили в тупик суперників і розганяли атаки «Ниви». Професіонал, який завжди викладається на 100%. Улюбленець вболівальників і просто хороша людина, яку поважають усі. Футболіст, без якого важко уявити нинішню «Ниву». Хотілося б, щоб Нгаха грав за нашу команду максимально довго.

2. Ярослав Браславський. Провів на полі 1501 хвилину. Забив 7 голів. Отримав 2 жовтих картки.
Один з лідерів. Таранний форвард. Боєць. Найкращий голеадор команди. Забивав, в середньому, один гол за 214 хвилин. В плюсах – хороший, сильний удар з будь-якої відстані, вдалий вибір позиції, вміння продавити. Створює дуже багато моментів, але реалізація поки що є не належному рівні. Це головний мінус. Також необхідно підтягнути швидкісні якості. В цілому, Ярослава можна вважати одним з небагатьох «недоторканих», які просто мають бути у складі. Ми чекаємо від нього наприкінці сезону 15-16 забитих голів. Найкращим матчем, можливо, можна вважати гру з запорізьким «Металургом», коли Ярослав оформив дубль, хоча міг забити і значно більше.

3. Дмитро Момотенко. Провів на полі 1440 хвилин. Забив 1 гол. Отримав 1 жовту картку.
Віце-капітан. Один з найбільш досвідчених гравців у нинішньому складі. Мабуть, один з найбільш стабільних гравців «Ниви». Тренер завжди може покластись на нього і знати, що отримає від цього гравця на полі. Забив один гол «Суднобудівнику».

4. Дмитро Попов. Провів на полі 1410 хвилин.
Гравець, який непомітно робить свою справу – ні забитих голів, що, втім, цілком нормально для захисника, ні жовтих карток. На початку сезону проводив на полі дуже мало часу, але потім виграв конкуренцію і закріпився в основному складі. Серед головних недоліків – вибій м яча «на винос». Дмитрові слід пам ятати, що атака «Ниви» розпочинається із захисту, а це означає холоднокровність і точний перший пас.

5. Олександр Борячук. Провів на полі 1344 хвилини. Отримав 3 жовтих картки.
Напевно, Олександр мріє колись вийти на поле у складі «Шахтаря» разом з рідним братом, який дуже яскраво заявив про себе в цьому сезоні. Але для цього необхідно багато працювати. Незважаючи на те, що користувачі нашого сайту визначили Олександра кращим захисником «Ниви» 2016 року, візьму на себе відповідальність сказати, що захист – це не його. По-перше, ну, дуже багато разів Борячук «втрачав» суперників на своєму фланзі, по-друге, вочевидь, йому більше до вподоби бути під нападаючими. Плюси – непоганий дальній удар, останній пас, витривалість. Мінуси, які необхідно виправити – програє боротьбу, ненадійність у захисті. Тренери намагались з нього зробити другого Косовського, який закриває усю ліву бровку, але… мабуть, зарано.

6. Артем Кулініч. Провів на полі 1260 хвилин. Забив один автогол.
Сама надійність. «Воротар від Бога». Дуже важко порахувати, скільки разів він рятував команду від голу, демонструючи дива реакції. Слід також згадати завжди добре відношення Артема до ультрас і вболівальників. Цей футболіст завжди, навіть після поразок, підходив до сектору ультрас і дякував за підтримку. Про мінуси мова іти не може, хіба що можна згадати трагічний автогол у виїзній грі з «Енергією», який мабуть, вартував втрати очок. Але ж це футбол. Буває... Натомість, згадується багато хороших ігор – з «Балканами», «Миром», «Кристалом», та іншими… Артеме, дякуємо за гру!

7. Владислав Когут. Провів на полі 1206 хвилин. Отримав 4 жовтих картки.
Досить невдалий початок сезону, коли у нього було багато помилок, а значить і багато претензій по його грі. Але згодом він почав виправляти помилки, більше і якісніше працювати на атаку, і, відповідно, прогресувати! А це головний плюс.

8. Володимир Поліщук. Провів на полі 1203 хвилини. Забив 1 гол. Отримав 4 жовтих картки.
Сезон у Володимира вийшов невдалий. Один гол за 16 ігор і 1203 хвилини для форварда це дуже, дуже погано. Тренери вірили в хлопця - ставили в основу, вболівальники вірили в нього – скандували його прізвище, коли він був на заміні, але самого головного, голів, ми від нього не дочекались. Можна багато говорити, що головне – не забиті м ячі, а командна користь. Але у кожного нападника у підсвідомості буде інша думка. Володимир за власним бажанням покинув нашу команду у міжсезоння. Побажаємо йому удачі!

9. Олександр Іоша. Провів на полі 1170 хвилин. Забив 2 голи. Отримав 1 жовту картку.
Захисник, який забив два голи і міг відзначитись ще декілька разів. Це козир «Ниви», який необхідно награвати і використовувати. Що стосується дій у захисті – не краще і не гірше ніж інші захисники. Були помилки. Взагалі, в нашій команді підібралась досить рівна лінія захисту, яка в цілому може провести доволі вдалий матч, а спортити загальне враження може одна банальна помилка когось з гравців.

10. Сергій Коломієць. Провів на полі 1043 хвилини. Забив 1 гол. Отримав 3 жовтих картки.
Стабільність, спокій і врівноваженість – це ті риси, які найкраще характеризують Сергія. Це, звичайно, плюс, але хотілося б більшої вибуховості, емоцій, креативу. Нагадаємо, що саме гол Коломійця приніс «Ниві» перемогу у грі з «Кристалом»

11. Денис Бобович. Провів на полі 892 хвилини. Забив 5 голів. Отримав 2 жовтих картки.
Один з найбільш перспективних гравців, на яких покладаються неабиякі надії і, відповідно, великі вимоги. Забив 5 голів, але усі в перших таймах. Здається, що Денис, забивши гол, заспокоюється, вважає справу зробленою, або не забиває і втрачає настрій на гру. З цим психологічним фактором необхідно боротись, виховуючи спортивну злість. Також слід додати у витривалості, адже, вочевидь, на два тайми Дениса часто не вистачало. І все ж, давайте згадаємо голи Дениса «Нікополю», «Тепловику» - шикарні, важливі, триочкові!

12. Дмитро Загалевич. Провів на полі 885 хвилин. Отримав 4 жовтих картки.
Цей футболіст, який трішки нагадує Зінченка зі збірної України, з тих, хто прогресує на очах. Досить сіро розпочавши сезон, Дмитро почав додавати і наприкінці року по праву визнавався одним з найкращих у складі «Ниви». Найбільш яскравим у його виконанні видався матч проти «Ігнульця». Буде дуже цікаво поспостерігати за цим футболістом у другому колі.

13. Ігор Маляренко. Провів на полі 797 хвилин. Забив 2 голи. Отримав 1 жовту картку.
Зазвичай футболістам дуже важко увійти у гру на заміну, налаштуватись, у стислий термін проявити свої найкращі риси. Але це все не про Маляренка. Це справжній джокер, який 14(!!) разів виходив на заміну і кожен раз працював на повну потужність, своїми зусиллями принісши «Ниві» декілька очок. Наприклад, чого лише вартий гол «Іллічівцю» на останній хвилині, завдяки якому ми привезли з Маріуполя перемогу, або важливий перший гол «Інгульцю». Здається лише, що два голи, це малувато, адже хороші можливості для взяття воріт у нього з являлись майже кожну гру. Наполегливість, швидкість, боротьба. Це плюси. Хотілося б кращої результативності, бачення поля і більше гри на партнерів.

14. Євгеній Паньковецький. Провів на полі 493 хвилини. Забив 1 гол. Отримав 4 жовтих картки. Перспективний, молодий футболіст, в якому «щось є». Не так багато часу проводив на полі, але майже завжди чимось відзначався – то голом, то жовтою карткою). Багато подавав кутових, штрафних, але якось не дуже вдало, без вигадки. Над цим треба працювати. З плюсів, які можуть стати на користь нашій команді – хороший удар, бачення поля, намагання загострити, віддати розрізну передачу.

15. Віталій Заторський. Провів на полі 364 хвилини. Один з тих, з ким «Нива» попрощалась у зимове міжсезоння. І, мабуть, це вірне рішення, адже Віталій не виправдав надій і потрапляв у склад, швидше, завдяки ротації і експериментами тренерського штабу у захисній лінії.

16. Максим Бабійчук. Провів на полі 360 хвилин.
Незважаючи на те, що Максим провів лише чотири гри, беру на себе відповідальність сказати, що у нас класні воротарі приблизно одного рівня! У тих іграх, які йому довелось провести, він показав хорошу, надійну гру, але від воротаря залежить далеко не все… У підтвердження моїх слів, що в «Ниві» дійсно хороші воротарі, можна навести той факт, що Бабійчук навіть встиг потрапити у збірну туру, провівши класний матч проти «Суднобудівника».

17. Максим Яськов. Провів 351 хвилину.
Провів на полі небагато часу, але якщо зважати на те, що хлопцю лише 18 років і він лише наприкінці осені дебютував на професійному рівні, цей показник здається дуже пристойним. Але це лише початок – Максиму ще потрібно дуже багато працювати. Спочатку Максим не догравав епізоди, програвав боротьбу, але з кожним наступним виходом на поле він прогресував. Відзначитись голом не вдалось, але він заробив важливий пенальті і віддав результативну передачу в матчі з «Тепловиком», а значить створив результат. Тут необхідно відзначити Солов єнка, який повірив у хлопця і дав йому шанс.

18. Євгеній Ключик. Провів на полі 328 хвилин.
Досить непоганий старт сезону. У грі з «Поділлям» на кубок відмітився результативною передачею, але поступово якось перестав бути помітним на полі і в решті решт, втратив місце у складі і був вимушений піти з «Ниви» у міжсезоння. Жаль. На нього покладались неабиякі надії напередодні сезону.

19. Михайло Костенко. Провів на полі 77 хвилин.
А цьому хлопцю відверто не пощастило з довірою. У нього було всього 77 хвилин, щоб проявити себе, закріпитись у складі, але це дуже мало, щоб склалось повноцінне, цілісне враження. Можливо, тренерський штаб щось не влаштовувало у роботі Михайла на тренуваннях. Важко сказати.

20. Максим Малахов. Провів на полі 45 хвилин.
Лише одна гра, один шанс був і у Малахова. Лише 45 хвилин. А далі травма, довга реабілітація і… туманні перспективи.

21. Євгеній Сослюк. Не зіграв у жодній грі.
Євгеній досить непогано і надійно відіграв весняну частину 2016 року у основному складі «Ниви». Але з приходом Бабійчука і Кулініча міцно засів на лаву запасних, адже основні воротарі шансу проявити себе на полі не давали. Мабуть, у Євгена все ще попереду.

Якщо враховувати, що «Нива» - це не тільки гравці, то можна взяти на себе сміливість розповісти про загальні враження і про тренерів, керівництво з точки зору вболівальника.

Ох і не позаздриш старшому тренеру Юрію Солов єнко, який свідомо потрапив у таку «м ясорубку». З одного боку, надзвичайно високі завдання, з іншого боку, обмеження у фінансах на якісну селекцію і вкрай обмежений час на створення команди, награвання складу. Крім того, більшу частину часу він був вимушений ділити повноваження з «консультантом» Володимиром Ревою, який виглядав таким собі «сірим кардиналом» - наче і керував тренувальним процесом, але завжди був «у затінку». У підсумку року невдале положення у турнірній таблиці і знову ж таки дилема - з одного боку – підтримка більшості вболівальників, колег (Тарасенко, Циткін), команди, з іншого боку – відповідальність за взяті на себе зобов язання перед керівництвом і вболівальниками. Можна лише здогадуватись, якими були б результати, якби у Юрія Солов єнка була можливість влітку підсилити всі лінії декількома гравцями. Президент клубу Василь Вовк із задоволенням би забезпечив запити тренера стосовно гравців, але фінансовий стан нещодавно відродженого клубу не дозволяє підкріпити амбіції виконавцями. Максималізм у цілях, це, звичайно дуже добре, але він має бути підкріплений надійною фінансовою базою, але всі ми розуміємо, що не все залежить від бажань керівництва. Потрібен потужний інвестор. Слід також зазначити, що такого керівництва - відкритого до спілкування, пропозицій, підтримки ініціатив, у нас ще не було. У цьому величезна заслуга віце-президента Вадима Кудіярова і адміністратора команди Геннадія Трофименко. Залишається лише побажати, щоб керівництво клубу знайшло фінансову підтримку і продовжило шлях до цілі!

Але повернемось до статистики.

Тепер про жовті картки. Приємно, що «Нива» хоч у якомусь показнику на вищих сходинках. У таблиці чесної гри ми поступаємось лише «Кременю» . Тобто, достойне друге місце. Жодного вилучення, 33 жовтих картки (1.83 за гру) що досить мало. Серед лідерів-порушників досить несподівана трійка лідерів, у яких по
4 попередження – Паньковецький, Поліщук, Когут і Загалевич.
3 попередження у Колінса, Борячука, Коломійця.
2 попередження у Браславського і Бобовича.
1 попередження у Маляренка, Момотенка, Ключика і Іоші.
З гравців «основи» не отримували попереджень лише Попов і Кулініч. На останньому прізвищі хотілося б зупинитись. Наші воротарі не отримали жодної жовтої картки, хоча всі знають, що футбол складається з маленьких хитрощів, які збивають фінальний натиск, нервують суперника, виводять з психологічної рівноваги. І хто знає, чи не допомогла б затяжка часу ціною жовтої картки врятувати «Ниву» від втрати очок на останніх хвилинах у декількох іграх? Чому б це не використовувати?

Продовжуючи тему штрафних санкцій, згадаємо пенальти:
Пробивали по наших воротах: 4 призначено (3 забито) Цікаво, що призначали нам пенальті дублями. Два в матчі з «Балканами» і ще два у грі з «Рухом».
Ми пробивали по воротах суперника: 1 призначено (1 забитий Колінсом у ворота «Тепловика»)

Також нагадаємо 1 автогол – Кулініч.(В матчі з «Енергією»)

І, щоб завершити тему голів, нагадаємо список бомбардирів «Ниви»:
1 – Браславський - 7 голів.
2 – Бобович – 5 голів.
3 – Колінс – 3 голи.
4 – Маляренко – 2 голи.
- – Іоша – 2 голи.
5 – Поліщук – 1 гол.
- – Паньковецький – 1 гол.
- - Коломієць – 1 гол.
- - Момотенко – 1 гол.

А тепер поглянемо на заміни:

Гравці, яких міняли. Які уходили з поля.
Бобович – 15 разів був замінений.
Ключик – 5 разів був замінений.
Загалевич – 4 рази був замінений.
Паньковецький – 4 рази був замінений.
Коломієць – 3 рази був замінений.
Браславський – 3 рази був замінений.
Поліщук – 3 рази був замінений.
Яськов – 3 рази був замінений.
Колінс – 2 рази був замінений.
Борячук – 2 рази був замінений.
Когут – 1 раз був замінений.
Малахов – 1 раз був замінений.
Костенко – 1 раз був замінений.
Момотенко - 1 раз був замінений.
Попов - 1 раз був замінений.
Маляренко – 1 раз був замінений.
Заторський – 1 раз був замінений.
Отже, без замін лише воротарі і Іоша.

Гравці, які виходили на заміну:
Маляренко – 14 разів виходив на заміну.
Загалевич – 7 разів виходив на заміну.
Паньковецький – 7 разів виходив на заміну.
Поліщук – 5 разів виходив на заміну.
Костенко – 3 рази виходив на заміну.
Коломієць - 3 рази виходив на заміну.
Заторський – 3 рази виходив на заміну.
Попов – 3 рази виходив на заміну.
Ключик – 2 рази виходив на заміну.
Бобович – 2 раз виходив на заміну.
Браславский – 1 раз виходив на заміну.
Яськов – 1 раз виходив на заміну.

Тут вже трішки інша картина. Окрім трьох воротарів на заміну не виходили Колінс, Борячук, Когут, Малахов, Іоша і Момотенко. Тобто, лише Олександр Іоша в усіх своїх 13 іграх провів на полі по 90 хвилин.

І на сам кінець. Вболівальники. Мабуть, вони є однією з тих складових частинок нашого клубу, якими можна пишатись. Відвідуваність у домашніх іграх «Ниви» складає, в середньому, 1850 глядачів, що дозволяє нашій команді займати почесне третє місце у загальному заліку команд другої ліги, поступаючись «Тепловику» (2906 глядачів) і «Поділлю» (2813 глядачів)

Игорек
niva.vn.ua[Добавил Игорек в 30.12.2016 18:05:40]

Напередодні Нового року ми пропонуємо вам озирнутись і згадати події 2016 року. А згадати є що. Рік видався багатим на приємні і неприємні новини. Саме з такого ракурсу «плюсів» і «мінусів» ми погортаємо календар. Сорок подій. 25 позитивних і 15 негативних.
Отже, розпочинаємо…


(Січень 2016 р.) Новий рік розпочався з розмов щодо відродження «Ниви». Спочатку Вадим Кудіяров, а потім керівництво обласної федерації футболу в особі Михайла Прозоровського заговорили про конкретні кроки щодо відродження головної команди області на базі нещодавно перейменованої «Ниви» В. Кудіярова, «Вінниці» Д.Руденка і «15 Громади» В.Вовка.

(Лютий 2016 р.) Слова не розійшлись з ділом і вже в середині лютого новостворена юна команда, яка складалась виключно з вихованців вінницьких ДЮСШ (без футболістів «Вінниці», так як Д. Руденко так і не приєднався до проекту) провела перший спаринг. І з ким! З «Буковиною», яка на той час займала четверте місце в другій лізі! Результат вийшов дуже пристойним – 1:1 і дав деякі надії на краще майбутнє.

(Лютий 2016 р.) Вболівальник Руслан Дмитренко зареєстрував петицію до місцевої влади щодо допомоги у повернені ФК «Нива» у професійний футбол. Петиція дуже швидко набрала необхідну кількість для прийняття до розгляду, але відповідь виглядала звичайнісінькою відпискою. «Ведуться переговори, вдячні за активну життєву позицію…» типу «Вы там держитесь. Хорошего вам настроения!»

(Лютий 2016 р.) В останній день зими було проведено велику прес-конференцію, присвячену відродженню ФК «Нива». На ній було представлено нового почесного президента клубу Василя Васильовича Вовка і окреслені найближчі плани і цілі новоствореної робочої групи.

(Березень 2016 р.) «Нива» заявилась на участь в чемпіонаті КФК і набирає обертів, граючи на чемпіонат області, а також товариські ігри. Загалом до чемпіонату КФК наша команда встигла зіграти 8 ігор – 5 перемог, 2 нічиї і 1 поразка. (17 забитих і 9 пропущених голів.)

(Квітень 2016 р.) Результати чемпіонату КФК виявилися не дуже вдалими, але, все одно, участь в ньому записуємо в плюс, адже молоді футболісти отримали неоціненний досвід в іграх з сильними суперниками, а сама команда, хоча і не вийшла в наступний раунд змагань, але зайняла високе друге місце.

(Травень 2016 р.) «Ниву» було атестовано для участі чемпіонату України у другій лізі!

(Червень 2016 р.) За словами Юрія Солов єнка, було втрачено два тижні у помилковій селекції – був розрахунок поповнити склад декількома гравцями «Динамо-2», але трансфер не склався і таким чином було втрачено дорогоцінний час.

(Липень 2016 р.) Вперше за багато років «Нива» проводить дуже якісне міжсезоння, провівши чотири товариські гри з міцними суперниками – молодіжками «Динамо» і «Шахтаря», «Десною» і «Поділлям». Причому, три з цих ігор було проведено на виїзді. А результати викликали деякий оптимізм – дві перемоги, нічия і одна поразка з загальним рахунком забитих – пропущених 11:7

(Липень 2016 р.) Подано заявку гравців. «Нива» на дві третини складається з місцевих вихованців! Шкода лише, що серед цих вінницьких вихованців немає Циганкова, молодшого Борячука, Буяльського, та інших, які в свій час за відсутності професійного футболу у Вінниці мусили шукати кращу футбольну долю у інших клубах.

(Липень 2016 р.) Запрацював офіційний сайт «Ниви», який оперативно і якісно наповнюється прес-аташе клубу Михайлом Шафіром.

(Липень 2016 р.) Проблему з непрацюючим табло на СК «Нива» так і не вирішено. Це створює певні незручності під час перегляду ігор.

(Липень 2016 р.) З явились дуже якісні кольорові білети на матчі. Це дрібниця, якою можна пишатись!

(Липень 2016 р.) Керівництво «Ниви» провело незвично активну рекламну кампанію по залученю глядачів на стадіон. Афіші, радіо, преса, інтернет – були залучені всі можливі засоби для іноформування вболівальників про наступні ігри.

(Липень 2016 р.) Перед матчами «Ниви» вболівальники можуть придбати атрибутику, а також сувенирну продукцію в кольорах, із логотипом улюбленого клубу. Це шарфи, футболки, магніти тощо…

(Серпень 2016 р.) Дениса Бобовича визнано одним з найперспективніших молодих гравців другої української ліги. Взагалі, необхідно сказати, що гравці «Ниви» не один раз обирались найкращими гравцями туру у своєму амплуа. Кулініч, Бобович, Колінс, Бабійчук, Борячук та інші…

(Серпень 2016 р.) Започатковано дуже цікаву і корисну традицію продажу білетів у кафе, спортивних барах, магазинах міста. Тобто, тепер можна купити білет на матч зазлегідь в різних районах міста.

(Вересень 2016 р.) Завдяки праці Леоніда Загоруйка, Олега Семенова, з явились шикарні кольорові програмки до матчів.

(Вересень 2016 р.) Старт участі вінничан у другій професійній лізі було змазано нестабільною грою. Перемоги змінювались несподіваними домашніми поразками, як то, наприклад, прикра поразка від «Суднобудівника» або домашня втрата очок з «Кременем». Для керівництва, яке заявляє про ціль виходу у першу лігу, це дуже болячі ляпаси.

(Вересень 2016 р.) «Нива» доволі вдало виступила у Кубку України, подолавши два етапи змагань і зупинивши участь лишу у 1\16 фіналу в матчі з «Миколаєвом», показавши якісну гру.

(Вересень 2016 р.) Журналісти Vlasno.info намагались організувати відеотрансляцію матчів «Ниви», але перший блин вийшов комом. Трансляцію неможливо було дивитись із-за поганого зв язку.

(Вересень 2016 р.) Натомість, завдяки ентузіазму братів Сашка і Богдана Токарів було організовано якісні текстові трансляції.

(Вересень 2016 р.) Взагалі, необхідно відмітити, що будь-яка ініціатива вболівальників знаходила повну підтримку зі сторони керівництва клубу. Президент клубу Василь Вовк, віце-президент Вадим Кудіяров, адміністратор Генадій Трофименко завжди приймали до уваги пропозиції і допомагали в усьому. Тут же відмічаємо відкритість Василя Вовка до спілкування з вболівальниками як на стадіоні, так і на власній сторінці у ФБ.

(Вересень 2016 р.) Було створено «Культурно-сімейний сектор». Сектор для вболівальників, які бажають вболівати за команду по-європейські - без куріння, алкоголю, нецензурної лайки, але з гарячою підтримкою рідної команди. Організатори сектору – Євген Тюленєв і Віталій Шкурак та інші лише на початку шляху, але команда повністю підтримала ідею і після кожної гри дякує сектору за підтримку.

(Вересень 2016 р.) Погано те, що команда не показує тієї гри, на яку сподіваються глядачі. Ця проблема хвилює не тільки вболівальників, але й керівництво клубу, яке провело серйозну розмову на цю тему з тренерським штабом.

(Вересень 2016 р.) Що радує, це відвідуваність! Вінниця закріпилась на перших сходинках у таблиці домашньої підтримки глядачів. На початку сезону підтримка була дуже непоганою –тритисячний стадіон заповнювався майже вщерть. Але з настанням холодів чисельність глядачів суттєво зменшилась.

(Жовтень 2016 р.) Афіші якось поступово зникли з деяких найбільш населених районів міста. Наприклад, на Вишенці

(Жовтень 2016 р.) Клуб організував для фанатів і вболівальників безкоштовну поїздку в Білу Церкву на матч з «Арсеналом»

(Жовтень 2016 р.) Окремо слід відзначити провальний результат цього матчу для «Ниви». Ніхто не розраховував, що наша команда покаже таку безвольну, беззубу гру і зазнає поразки від аутсайдера на очах у великої кількості ультрас і вболівальників, які приїхали підтримати команду. Саме ця поразка стала каталізатором, якій обірвав терпець у керівництва клубу, яке прийняло рішення про відставку усього тренерського штабу команди.

(Жовтень 2016 р.) До честі команди і керівництва, перші стали на захист тренера, а інші розсудливо змінили категоричне гаряче рішення на помірне – Юрій Соловєнко став виконуючим обовязки старшого тренера.

(Жовтень 2016 р.) Знову ж та сама проблема, як і в минулі роки. Ранній початок матчів, який викликав багато нарікань з боку вболівальників, адже неможливо в будній день поєднати роботу, навчання і перегляд футбольного матчу на стадіоні. Проблему з освітленням на стадіоні і більш пізнім початком ігор так і не було вирішено.

(Жовтень 2016 р.) Керівництво міста, спорткомітет пішло назустріч керівництву клубу і дозволило безкоштовно зіграти на центральному міському стадіоні дві останні гри сезону. Позитивний дзвоник, якого багато хто чекав.

(Жовтень 2016 р.) В нашій вболівальницькій сімї сталась трагедія. Раптово на футбольному майданчику помер наш друг і товариш, хороша людина і в минулому яскравий футболіст Євген Марков. Ця трагедія буквально сколихнула футбольне середовище Вінниці, адже Женю багато хто знав, у нього було багато друзів. Пам ятаємо…

(Листопад 2016 р.) До великої честі і поваги, керівництво «Ниви» пішло назустріч ініціативі вболівальників і домовившись з керівними органами федерації ПФЛ провело календарну гру з чорними пов язками в знак співчуття, траура і поваги до Євгена Маркова.

(Листопад 2016 р.) Останню домашню гру сезону було перенесено через сильний снігопад, який унеможливив проведення поєдинку. Нажаль, зустріч було відмінено в останній момент, хоча про зміну в погоді і можливі наслідки було відомо за декілька днів до того. Ну, також тут можемо пожалкувати про відсутність підігріву на ЦМС і взагалі, про жалюгідний стан найбільшої споруди області.

(Листопад 2016 р) Один з найбільш болючих спортивних мінусів сезону це турнірна таблиця після першого етапу змагань. Десяте місце і відставання від першого місця у 22 очки це, мабуть, не те, на що розраховувало, як керівництво, так і вболівальники.

(Грудень 2016 р) І знову біда. На цей раз в сім ї нашого віце-капітана Дмитра Момотенка. Необхідні були кошти на операцію матері футболіста. Приємно, що посильний вклад у збір коштів доклав, як клуб, так і вболівальники і навіть такі відомі футболісти, як Євген Коноплянка.

(Грудень 2016 р.) Було проведено зустріч керівництва, тренерів, гравців клубу з вболівальниками. Було нагороджено безліч людей, які причетні до відродження, життєдіяльності головної команди області і підтверджено головну ціль клубу – вихід в першу лігу вже в 2017 році. Така зустріч пройшла вперше за 11 років і, сподіваємось, стане традиційною.

(Грудень 2016 р.) На жаль, саме головне питання стабільного фінансування так і не вирішено. Також не вирішено питання кандидатури головного тренера і селекції.

(Грудень 2016 р.) На жаль, також не вирішено питання кандидатури головного тренера і селекції.

Игорек
niva.vn.ua[Добавил Игорек в 27.12.2016 02:34:46]


Фотозвіт "Зустріч керівництва і гравців з вболівальниками" (33 фото, 5 мег.) знаходиться тут

В суботу 24 грудня у Вінниці відбулась непересічна місцева футбольна подія – зустріч керівництва, тренерів, гравців футбольного клубу «Нива» Вінниця з вболівальниками. Остання подібна зустріч відбулась 11 років тому на початку 2006 року в приміщенні Будинку офіцерів і носила яскраво передвиборчій підтекст, адже Микола Форманюк балотувався у мери міста і йому необхідні були голоси. Нині ситуація інша. По-перше, місцем зустрічі вдало обрано затишний театр.По друге, перспективи виборів доволі туманні, а в промові почесного президента Василя Васильовича Вовка майже не було обіцянок, политики і популізму. Ну, хіба що в чергове ми почули про завдання – «перша ліга для «Ниви» вже в цьому сезоні». Але цей максималізм навіть імпонує, адже завжди потрібно прагнути кращого, досягати найвищих цілей. Бьюсь об заклад, що в планах керівництва клуба було запросити на це дійство нового тренера, але щось не склалось. Трішки не вистачило цієї ізюминки на торті суцільних нагороджень і привітань, яких було дуже багато. Керівництво клубу напередодні Нового року з вдячністю відзначило всіх тих, хто допомагав у відродженні професійного футболу, приймав участь у забезпеченні життєдіяльності клубу, підтримував, вболівав і висвітлював яскраві події в СМІ. Мабуть, вперше в історії нашого клубу всі, починаючи від простого вболівальника і закінчуючи почесним президентом, відчули себе командою однодумців. Організатори свята вдало поєднали звіт головного тренера, запитання вболівальників (підчас дуже гострі і неприємні) і відповіді почесного президента, невеличкий концерт, виступи чарівних дівчат і технічних юних футболістів. На жаль представники влади, які були запрошені і нагороджені пам ятними призами, не прийшли на свято.... Але то таке, як каже Маркевич). Ми звикли до такої «уваги»... Не були присутніми і деякі гравці «Ниви», але їм можна пробачити – у них законна відпустка. Натомість ми побачили Когута, Малахова, Колінса, Браславського, Маляренко, Попова, Загалевича, Яськова, Паньковецького, Коломійця, які хоч і не були головними героями цього вечора, але наприкінці вечора зірвали чи найбільші оплески, коли їх викликали на сцену. Сподіваємось, по завершені сезону ми ще раз зустрінемось в цьому залі, де ми будемо вітати головних героїв сезону і відзначати вихід нашої команди до першої ліги!

Отже, пропонуємо вашій увазі найбільш повну версію розшифровки стенограми цього свята від сайту niva.vn.ua
Як це було:

Ведуча:
- Хочу привітати всіх вас на нашому футбольному святі. Цього річ, після чотирирічної перерви, у Вінницю нарешті повернувся професійний футбол. Нехай ця зустріч стане ще одним кроком до зміцнення відродженої команди. Обіцяємо, що сьогодні буде цікаво та спортивно. Бажаємо вам гарного вечора, позитивних емоцій!
Чотири роки поспіль футбольна громада міста і області намагалась знайти спільні вирішення питання відновлення і існування команди. Але тільки цього річ знайшли спільну мову із владою, із футбольними фанами, із вболівальниками, та, саме головне, із футболістами.
«Нива» є правонаступницею славних традицій вінницьких «Локомотива» і «Ниви». Сьогодні ми запрошували на наше свято Михайла Петрова, який був гравцем «Локомотива» 1958 року. Та Павла Касанова, при якому «Нива» приймала участь у єврокубках.
А сьогодні запрошується виконуючий обов язки старшого тренера «Ниви» Юрій Солов єнко, який детальніше поділиться аналізом виступів «Ниви» у першій частині чемпіонату.
У залі стоїть мікрофон і бажаючих прошу задавати питання тренеру.


Юрій Солов єнко(виконуючий обов язки старшого тренера вінницької «Ниви»):
- Добрый вечер, уважаемые любители футбола. Во-первых, хочу поздравить с наступающим Новым годом и Рождеством Христовым, очень рад видеть вас в этом зале, очень много знакомых лиц. Я вас очень уважаю, это люди, которые всей душой болеют за винницкий футбол.
Я разделю свое выступление на две части. В первой части я буду говорить о проблемах, которые были у нас, которые создавали мы сами. И вторая часть, в которой я буду говорить о положительных вещах и в дальнейшем отвечу на любые вопросы из зала.
Начну с того отрицательного, что произошло за эти полгода. Это не оправдание, а проведенный мною анализ. Поверхностный, поскольку, если углубляться, это займет полтора-два часа. Здесь будет часто звучать слово «время» и все, что я буду говорить, под этим ракурсом.
Самое негативное, что произошло за этих полгода, по моему мнению, это турнирная таблица на сегодняшний день. И команда, и город, и болельщики не заслуживают того места, на котором мы сейчас находимся. И, начиная с таблицы, я буду говорить о том, почему команда сейчас находится на десятом месте.
Первое – то, с чего начиналась команда. То есть, селекция. И все то, о чем я буду говорить, участвовал я. Тренерский штаб, в том числе я, неправильно построил селекцию. Услышав о том, что у нас стоит задача выхода в первую лигу, было потрачено много времени на поиск футболистов высокого уровня. Поверьте, эти футболисты сейчас играют в более высоких лигах. На это ушло приблизительно две недели – просмотр, общение. Я не открою их фамилий, но это и вратарь, и защитник, и крайний защитник, и нападающий. Вы сами понимаете, какая ось была запланирована. Ну, естественно, этих людей у нас нет - они играют в более высоких лигах. Поэтому, время было упущено не в ту сторону, куда нужно было обратить свое внимание. Нужно было быстро перестроиться, обратить внимание на футболистов из первенства области, с которыми я был знаком, последние годы работая в области. И из областных футболистов были выбраны самые лучшие. И большая часть из них представляла наш город в первой части чемпионата второй лиги. К сожалению, к этой когорте местных воспитанников не присоединилось три-четыре хороших футболиста по семейным обстоятельствам, возраст, травмы или просто не сочли нужным поменять свой образ жизни и перейти в профессиональный футбол.
Второе – время. Время, которое было упущено в самой подготовке. Команда, однозначно, не была готова к чемпионату в физическом плане. На это есть объективные причины. Команда создавалась с нуля. Планомерно, поэтапно подготовить команду к чемпионату в течении месяца было нереально. Тренерский штаб просмотрел большое количество игроков. Приезжих, в том числе. Для этого нужно было не заниматься физической подготовкой, а проводить теоретические занятия, контрольные игры. То есть, этот компонент был упущен. В связи с этим в первой части первого круга было потеряно какое-то количество очков. Из-за «времени», из-за того, что команда создавалась быстро, пострадала тактика. Для того, чтобы коллектив воспринял тактику, нужно время, а его не было. Приходилось делать ротацию состава, в том числе, уже после того, как определились с основной обоймой игроков. И выйдя на начало чемпионата, у нас даже не было окончательного стартового состава и по ходу чемпионата у нас продолжались поиски основного состава – вратаря, обороны, полузащиты и нападения. И из-за этого были также потеряны очки. Это не оправдание, это те проблемы, причины, которые я хочу озвучить.
Третье – психология. Тут снова нам не хватило времени. Для того, чтобы создать коллектив, который способен с первой секунды начинать игру и заканчивать игру со свистком арбитра. Так как, вы помните, сколько очков было потеряно на последних секундах матчей. Чтобы подготовить команду психологически, также нужно время. Его было мало.
Четвертое – техника. Для того, чтобы тактика работала, нужна еще и техника. Тут время не при чем. Это уже индивидуальная проблема футболистов. Тактику, психологию и физподготовку можно наверстать, привить. Технику в профессиональном футболе тренер изменить уже не может.
Пятый компонент, из-за которого было потеряно некоторое количество очков – наше искусственное поле. Если вы помните интервью тренера «Николаева», который сказал, что больше не будет играть на искусственных полях, то представьте, как приходилось нашим игрокам, которым приходилось играть через неделю то на искусственном, то на натуральном газоне. А это тоже определенное количество потерянных очков.
Шестое – отсутствие удачи. В моей жизни были моменты, когда бывает так, что вроде бы и соперник сильнее, но тебе сопутствует удача и ты поднимаешься выше и выше. Либо наоборот, когда ты сильнее соперника и ты опускаешься ниже, чем заслуживаешь. В данном случае, мне сложно судить, была ли удача на нашей стороне. Были игры, когда нам откровенно везло, были игры, когда нам и не везло.

Теперь хотелось бы перейти к хорошему.
Первое положительное – это то, что в этом году было положено начало. И это не заслуга тренерского штаба, а всех - болельщиков, функционеров, руководства, федерации футбола… Чтобы разогнать состав поезда, нужно толкнуть паровоз. И все мы его толкнули. Я считаю, что это большой плюс, если абстрагироваться от турнирной таблицы. Дальше нужно набрать скорость!
Второе - команда есть. В количестве 21 игрока. На сегодняшний день уже меньше – я прессе говорил, что лично я по окончании сезона, не дожидаясь назначения главного тренера, расстался с четырьмя игроками. Кто-то по своему желанию, другие по иным причинам. Но в данный момент у нас есть 17 человек состава и около 20 игроков – претендентов.
Третье – есть тренерский и руководящий штаб. И я хочу поблагодарить людей. Которые, на мой взгляд, профессионально работали. Куница Михаил Семенович – наш спортивный директор. Это наш великолепный и высокопрофессиональный докторский штаб. Это Колосов Андрей Васильевич, это Войцеховский Вильям Эдуардович. Это наш тренер-помощник, администратор и начальник команды Трофименко Геннадий Николаевич. Руководство вы знаете – президент клуба и вице-президент. То есть, у нас есть набор, система, которую требует профессиональная лига.
Четвертое – возможно, это беспрецедентный случай в винницком профессиональном футболе за всю его историю, когда из 21 игрока состава, 13 воспитанники местного футбола. Это интересно и для болельщиков и плюс для местных детских футбольных тренеров. Тем более, должен вам напомнить, как правило, 7-8 местных футболистов всегда были в стартовом составе.
Пятое – игры на Кубок, которые провела команда. Я считаю, что молодая команда очень достойно выступила и даже проиграв в 1\16 финала, кстати говоря, полуфиналисту Кубка, достойно выступила в этом матче. Это один из матчей, где тренерский штаб доволен выполнением задания.
Шестое – болельщик и фанат. Я считаю, что это основной плюс в этом полугодии. Мы находимся на третьем месте, с небольшим отрывом от второго и первого места, по посещаемости. Я считаю, что это большое достижение. Я хочу поблагодарить наших искренних болельщиков, я сейчас узнаю в зале людей, которые приходили на футбол, когда я еще был мальчишкой. И они до сих пор болеют этой игрой. Выросло новое поколение фанатов. Им особая благодарность. Легко поддерживать, когда команда выигрывает, а эти люди нас поддерживали и дома и на выезде, когда были и неудачи. Хочу поблагодарить и масс-медиа, которые, оглядываясь на таблицу, имели право нас больше критиковать, но довольно толерантно к нам отнеслись, за что им большая благодарность.

И в концовке, хотелось бы сказать, что наш город, все мы заслуживаем большого футбола! Но я считаю, что к этому мы сможем прийти, когда будут такие составляющие – первое – власти с нами. Второе – капитал, деньги, бизнес. Третье - когда у клуба будет своя собственность – база и стадион. Это путь к большому футболу.
Спасибо, я готов ответить на любые вопросы.

Віталій Шкурак, лідер «Сімейно-культурного сектору»:
- Які плани на міжсезоння. Чи є конкретний план дій? І друге питання, чи можливо буде провести у міжсезоння дружній матч між «Нивою» і вболівальниками?
Юрій Солов єнко:

- На первый вопрос я отвечу так. Об этом будет говорить и президент и это было анонсировано в прессе, что идет поиск главного тренера, пока неизвестно, кто это будет, но на сегодняшний день тренерский штаб продолжает селекционную работу, мы строим план подготовки, команда должна будет собраться 15-20 января. Это планирует старший тренер и нынешний тренерский штаб, но вы должны понимать, что, когда появится новый главный тренер, все это изменится. Если через неделю появится новый главный тренер, он может захотеть собрать команду 5 января или «35 января». Все это висит в воздухе, мы все ждем, когда будет назначение. Но повторюсь, тренерский штаб занимается селекцией, ведется просмотр по компьютеру, по дискам, ведется общение с игроками. Мы вели переговоры с игроками, которых вы уже видели в играх на нашем стадионе. Это игроки, которые подошли бы любому тренеру, который может прийти. Сегодня есть восемь футболистов, которые в любой момент готовы приехать на просмотр по первому нашему вызову. Но вы должны понимать, что, когда придёт новый тренер, он может привести с собой группу игроков на разные позиции.
- Второй вопрос, это небольшая проблема провести этот матч. У болельщиков, фанатов есть номер моего телефона, нашей администрации, вы можете позвонить, и мы обсудим, как лучше это сделать. Когда пройдут все праздники, мы можем выбрать какой-то зал или сыграть на «Химике». Но сразу же говорю, это нужно будет сделать до начала сборов. Когда начнутся сборы, ни о каком дружеском матче речи быть не может. Мы для вас открыты, так как вы этого заслуживаете!


Сергій Кривий, юний вболівальник:
- Юрію Леонідовичу, чому ви не можете стати головним тренером?
(Аплодисменти залу)
Ведуча:
- Дякую, я думаю, що це вже питання до президента клубу.

Семенов Олег:
- Складається враження, що задача – вихід у першу лігу, було поставлено за два тижні до початку чемпіонату. На мій погляд, плани, задачі мали ставитись тоді, коли команда заявлялась весною на КФК. Саме тоді мали проходити відбір та селекція. А у нас постійно «Немає часу, немає часу»… Весною команда знала, що буде план виходу у першу лігу чи це вже в кінці літа – хоп – придумали?

- Здесь вы не правы. Команда знала весной. Здесь я вернусь к началу разговора, что, зная о задаче, которую поставил президент еще весной, я считаю, с моей стороны было ошибочным разговаривать с футболистами высокого уровня, которые, к сожалению, к нам не пришли. Информация была за полгода, что будет поставлена такая высокая задача. К сожалению, селекция не получилась.
- Касательно игроков высокого уровня. С ними велись переговоры, не велись, почему они не в Виннице? Не подошли условия?
- Со всеми ими мной были проведены переговоры по телефону. Люди отнеслись с уважением и пониманием к предложению из Винницы. И если бы сейчас была возможность пригласить их в Винницу, я бы сделал это снова. Это футболисты, с которыми я бы хотел работать. Их мнение, которое я уважаю, как человек, который также когда то поиграл в футбол, такое, что они уважают наше предложение, но хотели бы попробовать себя на более высоком уровне.
- Кто из футболистов на данный момент покинул клуб?
- На данный момент по семейным обстоятельствам покинул клуб Владимир Полищук, также покинули клуб Виталий Заторский, Евгений Ключик, а также Михаил Костенко.
- Слухи ходят, что Кулинич ушел из команды…
- Нет, Кулинич не ушел.
- Все игроки, которые остались – на контрактах?
- Да

Ведуча:
- Дякуємо Юрію Леонідовичу і запрошуємо до слова почесного президента вінницької «Ниви» Василя Васильовича Вовка.

В.В.Вовк: (почесний президент вінницької «Ниви»)
- Добрий вечір! В першу чергу, Вікторія зробила мені зауваження, що дрес-код не відповідає статусу вечора. Я вибачаюсь, я з дороги, щойно приїхав з Києва. Костюм залишився у Києві. Якби було навпаки – теж було б не дуже добре))
- Вітаю всіх з наступаючими святами! Бажаю, щоб ваші домівки оточувало добро, а ви і ваші близькі були завжди здоровими!
Щодо нашої сьогоднішньої теми, я думаю, що потрібно поступово і конкретно висвітлити питання, які живуть у залі, щоб не було так, що ми будемо говорити про все, окрім наболілого.
З самого початку ставилось завдання виходу у першу лігу. І це завдання на сьогодні є! Коли говорять, що немає часу, немає футболістів, не вистачає ще чогось, я вам скажу, на сьогодні все є! Відсутні тільки (вгадайте що). Кошти. Більш того, нажаль, ми повинні визнати, що все-таки, ми направили листи Президенту України, прем єр-міністру України, 12 народним депутатам України з Вінниччини. Ще час є, якщо брати до уваги місячний термін, відповідей ми ще не отримали, але я розумію суть цих відповідей. «Нива» є клуб, товариство з обмеженою відповідальністю, якому влада допомагати не може, але ми не просимо грошей, ми просимо іншого. І коли хтось мені написав – «що ж ви хочете від влади?». Я скажу – погляду! Доброго погляду в нашу сторону. І все. Я думаю, ви розумієте, про що іде мова. Доброго погляду нам потрібно і все! Ми повинні грати на центральному міському стадіоні і тренуватися там два-три рази на неділю. І це питання ми поставили, але там грають всі, кому не лінь, тільки нам заборонили там тренуватись, тому що ніби то ми можемо зіпсувати поле. Я думаю, що це не приймається ніяким чином і це одне з питань нашої діяльності у другому колі.

Щодо тренерського штабу. Я дякую всім вінничанам, які добрим поглядом до нас повертався. Хто всією душею до нас відноситься не відкидаючи при цьому критику. Ні в якому разі без неї не буде руху вперед. Я вдячний і Юрію Солов єнку і всьому тренерському штабу, я вдячний федерації футболу вінницької області, як нас завжди підтримувала і підтримує. Я вдячний всім структурам, посадовим особам і простим людям, які підтримали відродження професіонального футболу у Вінниці. Дійсно, велика справа зроблена стосовно того, що цей потяг поставлено на рейки. Ми його чуть просунули. Але тільки чуть. Я хотів би відповідально заявити, що якщо ми підемо (і прошу чіплятись за мої слова) якщо ми підемо далі у друге коло, то підемо із одним завданням – потрапити у першу лігу. І це абсолютно нормальне завдання, тому що я за цей рік вивчив те, що не знав – у першій і другій лізі команди практично рівні. Там велике значення мають навколофутбольні питання. Ми ними мало займались. І я визнаю, що ми і ними будемо займатись. Думайте, що хочете. І у нас є всі можливості завершити цей чемпіонат на призових місцях, або на четвертому місці, яке дає право на перехідний матч з командою першої ліги. Це завдання стояло, стоїть і буде стояти! Нажаль, сьогодні питання впирається лише в одне. Відсутність відповідного фінансування. Намає проблем з футболістами. Є футболісти, які готові грати за «Ниву». Я повернусь до питання, на яке не повно відповів Солов єнко. Ті, футболісти, з якими ми вели переговори – це футболісти «Динамо-2». Цю команду керівництво «Динамо» розпустило навесні і ми з ними, я особисто, зустрічався. І я скажу де вони. Один грає у Польщі – в самій високій категорії. Один в Казахстані. Ще один в Чехії. А це не слабенькі чемпіонати. І два – за клуби першої ліги. Вони із задоволенням прийшли б до нас, але з «Динамо» їхати у Вінницю. Навіть до гарних, чудових людей… Обєктивності заради, я їх позицію зрозумів. Я на сьогодні хотів би запевнити вас у тому, що найближчим часом. А наступна зустріч у мене запланована на вівторок, буде визначена ситуація з тренерським штабом, який заявив, що вже готовий вести «Ниву» у першу лігу. І з футболістами ми визначимось – то невелика проблема, тому що у нас вже є круг футболістів, з якими ми працюємо і можемо говорити про підписання контрактів. Я хотів би сказати, що у нас всі футболісти на контрактах. У нас всі футболісти з трудовими книжками і всі вони платять податки. Я хотів би завершити свій маленький виступ на хорошій ноті і сказати вам, що все буде добре. Я сподіваюсь на це разом з вами, але сказати на сьогоднішній день, яким чином ми будемо рухатись далі, які задачі будемо виконувати, я не можу. Я з тренерським штабом домовлюсь. Чи зможу я знайти фінансування, чи зможу я знайти тих людей, які у першому колі дали кошти (це не вінничани). Від вінничан мізерні суми. Це кияни, які мають гроші і просили не оприлюднювати ї імена. На сьогодні на друге коло я працюю над тим, щоб знайти ще таких людей. Під своє і мя. Тому що у нас все прозоро – є клуб, є бухгалтерія і є фонд підтримки вінницького футболу, де відслідковуються всі проплати. Немає там ніяких розкрадань, до яких звикли і по яких судять і по нинішньому клубу. Немає там що красти! Я вірю, що ми підемо далі, я вірю, що ми наступного літа будемо святкувати у цьому залі. Дай Бог! Вихід команди у першу лігу. На цьому, дозвольте закінчити, дякую!

Ведуча:
- Чи задовільнила Олега відповідь почесного президента стосовно тренерського складу?
В.В.Вовк:
- Я вам скажу, що не складно знайти тренера. Не такий від вже і дорогий зараз ринок тренерів і футболістів. Як то кажуть, пропозиція набагато випереджає попит. Я назву кілька прізвищ, з якими велись перемовини і з якими ще ведуться. Це Пятенко, це Бузнік.

Вигук з залу:
- Чому не Солов нко?
В.В.Вовк:
- Якщо Юрій зараз вийде на сцену і скаже, що веде команду у першу лігу, назве умови, які для цього потрібні, давайте залишимо Солов єнка.

Вигук з залу:
- Он футболистам каждому в голову не влезет. Видно, как он нервничает, он больше всех переживает за винницкий футбол! Зачем искать тренера из Киева, Донецка, если есть наш замечательный винницкий тренер…
В.В.Вовк:
- Ви можете стати на моє місце і обирати тренера.


Віталій Тарасенко:
- Вас, как президента клуба, не насторожило то, что команда все-таки пошла за тренером. Поддержала его? Зачем Виннице приезжий?
В.В.Вовк:
- А я прийняв таке рішення. Ви можете мені в чомусь заперечити? Я прийняв! Тому що я знаю, хто може виконати таке завдання!
Віталій Тарасенко:
- За что, за те же деньги?
В.В.Вовк:
- Та при чому тут гроші? Я ще раз кажу – я відповідаю за ціль, яку поставлено. Якщо не буде умов для виконання цієї цілі, команди не буде у наступному колі.


Вячеслав Довгань. Пенсіонер.
- К тренеру и игрокам у нас нет претензий. У нас есть претензии к руководству города и области. Скажите пожалуйста, где мер города?
Ведуча:
- Спасибо, нажаль…
Вячеслав Довгань
- «Спасибо, нажаль» у нас так всегда.
Ведуча:
- Ми всіх представників влади запрошували. Представників міського комітету фізичної культури, начальника облспортуправління, але ви бачите як і хто повернувся до нашого футболу обличчям.
В.В.Вовк:
- Ми їх не тільки запросили, ми їх нагородили..
Вячеслав Довгань
- Вот за кого нам стыдно. За руководство города и области. И мы …
(Бурные аплодисменты)
…имея таких три кита, «Рошен», «Немиров», агрокомплекс… И не иметь команды – это стыдно смотреть в глаза людям и себе. Как так можно?
В.В.Вовк:
- Я розумію вас, підтримую вашу позицію. Але хочу заявити, що не маю намірів іти на конфлікт з керівництвом області і міста. Як , так є… якщо вони повернуться до нас обличчям, допоможуть поглядом – добре. Ні – то буде на їх совісті і на ваших очах і вашій свідомості.
Вячеслав Довгань
- Мы все прекрасно понимаем, что юлим. Не будет финансирования - не будет команды. Кто пойдет играть за копейки? И вы прекрасно это знаете, тем более, что вы финансируете. Кировоградская область имеет две команды в высшей лиге. А мы никак не можем выкарабкаться.
В.В.Вовк:
- Ви ставите правильні питання, але я не представляю владу. Ні міську, ні обласну, ні, навіть, районну.
Вячеслав Довгань
- Так зачем все это…
В.В.Вовк:
- Мене запросили сюди любителі футболу, фанати і попросили очолити цей процес. Я його очолив і веду, настільки можу. У кожного є своє бачення стосовно головного тренера, гравців, а хтось повинен приймати рішення один. Інакше толку не буде. Тому, вибачте, я сьогодні приймаю рішення, які будуть озвучені для вас.
Вячеслав Довгань
- Мы не хотим вас обидеть, но поймите. Если не будет поддержки города и области, то о какой первой лиге м можем мечтать?
В.В.Вовк:
- На сьогодні ми «мечтаем»…
Вячеслав Довгань
- Мечтать не вредно. Но мы, старшее поколение, помним игры на Кубок Кубков, высшую лигу и помним Дворкиса, который был мером. А у нас сейчас мер – ни себе, ни людям. У нас сейчас из Винницы Президент, Премьер-министр, 12 депутатов. И что дальше? Все думают только про свой карман.
Ведуча:
- Тому Василь Васильович і каже, що необхідно, щоб влада хоча б подивилась у наш бік.
Вячеслав Довгань:
- Наша влада сліпа і глуха.

Дмитро. Представник фанатського сектору.
- Я хочу висловитись стосовно нового тренера. Я, як представник фанатського сектору, скажу, що перед початком сезону були певні задачі. Люди взялися, обіцяли, що виконають, після кожної поразки вони брали на себе відповідальність за результат. Результат не мінявся, то потрібно міняти людей, які зможуть поміняти результат. Тому, Юра, вибачаюсь, що не по батькові, для нас хороша людина, не чужа, яка іде з клубом і не залишає його у важкі часи. За це ми йому вдячні. Але потрібен кваліфікований тренер, з більшим досвідом, який зможе допомогти нашій команді здобувати кращі результати. Це наша позиція.

Вболівальник. Не назвався:
- З повагою відношуся до вас, але люди прийшли сюди, в основном, узнати, хто буде тренер і щодо поповнення в команді. Ви не готові, на сьогоднішній день, наскільки я зрозумів…
В.В.Вовк:
- Так, ми не готові назвати кінцевий тренерський склад і гравців на другу частину чемпіонату.
Вболівальник:
- Хто займається зараз селекцією?
В.В.Вовк:
- Селекцією займається весь тренерський штаб і навіть лікарі.
Вболівальник:
- Так от. Я можу вам рекомендувати з «Кременя» Сторчоуса і Кошадзе. З ними треба поговорити. Я дивився усі команди з якими ми грали і вибирав гравців.
В.В.Вовк:
- Ці фамілії на слуху і наш спортивний директор про них знає.

Игорек (niva.vn.ua):
- Василь Васильович, багато років поспіль керівництво «Ниви» ходить з простягнутою рукою до спонсорів і представників влади. Чи не варто, як то кажуть, «не просити рибу, а навчитись самим ловити рибу», тобто, самим заробляти гроші. Створити бізнесскладову під маркою клубу, наприклад, це може бути агрофірма «Нива», яка буде заробляти гроші і частину з них перераховувати на стабільне існування команди.
В.В.Вовк:
- Звичайно! Так і має бути. Це має бути прибуткова організація, яка має заробляти і платити зарплати тренерам і футболістам. Зараз, нажаль, очікувати великі суми від глядачів складно. Тому продаємо білети не надто дорого і все це розписано по бухгалтерії. Але ми до цього ідем. І знаєте. Інколи випадок робить історію. Я розумію, що чекати дива складно. Але ми над цим будемо працювати. Це схема, яка є прозорою і перспективною. Але, нажаль, цієї бізнесскладової у нас немає.

Людмила Стаcюк. Фінінсовий директор.
- З наступаючим новим роком. Дуже хочеться подякувати всім, тому що тут зібрались небайдужі. Але я хочу сказати, що все, що зроблено – завдяки зусиллям Василя Васильовича Вовка, який взяв на себе непосильну ношу. Є маленькі допомоги від інших і кожна з них важлива. Але те, з чим я читаю у переписках на сайтах вболівальників, як всі переймаються фінансовим становищем, як допомогти футболістам, можете зареєструвати свою громадську організацію, будь ласка! Будь-яка допомога буде вашим внеском у розвиток футболу. І навіть кожен куплений квиточок – це внесок у успіхи команди.


Далі у програмі свята були виступи дівчат чар-лідерів, нагородження дипломами і футболками з емблемою «Ниви» всіх причетних до відродження і підтримки команди. Наприклад, за проведення онлайн-трансляцій були нагороджені Сашко і Богдан Токарі, свою справедливу відзнаку отримав Віталій Шкурак, один з лідерів створеного «Культурно-сімейного сектору».
Віталій Шкурак, лідер «Сімейно-культурного сектору»:
- Я хочу подякувати Василю Васильовичу за те, що він став «ближче до людей», бо у нас давно такого не було. Був Олег Караванський, який був з ваших країв - з Шаргородщини. От якби ви з ним обєдналися. Але то вже історія. Тому хочеться подякувати вам.

Також свої нагороди отримали і представники фан-сектору, які активно підтримували команду в усіх домашніх і виїзних іграх:
Дмитро. Представник фанатського сектору:
- Хочу подякувати всім від вболівальницького серця, всім, хто іде зі мною пліч о пліч. Ми робимо все це не для цих нагород. Наш клуб – це частина життя, яку неможливо викинути. Тому дякую всім, хто приєднався до відродження клуба. Ми безмежно вдячні керівництву, гравцям, всім присутнім, що ми маємо змогу переглядати ігри нашої команди! Я хочу подякувати і свої дружині, адже той банер, який ми бачимо, це її ідея і виконання.

Далі були відзначені безліч інших людей, які допомагали. Наприклад, Олексій Мироненко («Бастіон»), Олексій Любасюк, директор підприємства, яке займалося перевезенням наших футболістів. Заступника начальника відділу національної поліції Олексія Маркітана, який опікувався забезпеченням громадського порядку на матчах «Ниви». Олександара Мудрого, генерального директора «Конекс», який допомагав наповнювати аптечку клубу. Директору СК «Нива» Олегу Терлецькому за надання у користування інфраструктури комплексу. А також багато-багато інших, які допомагали і, сподіваюсь, надалі будуть допомагати «Ниві».

Далі на сцену вийшли юні представники футбольної школи «Блохіна і Бєланова», які показали техніку роботи з м ячем. Після цього відбулось нагородження представників преси, які на протязі сезону висвітлювали великий футбол у засобах інформації. Це Павло Щербаков із своїм проектом групою «Ниви» вКонтакті, Віталію Мєльнику, який створив офіційний сайт «Ниви». Цікаво, що не забули і про мене, теж нагородивши дипломом і футболкою із логотипом «Ниви». Дякую, приємно. Це вперше за 13 років роботи над сайтом вболівальників) Також не залишився без відзнаки Артур Колєснік, завдяки якому ми бачили відеоогляди матчів «Ниви». Заслуженио був відзначений і прес-аташе клубу Михайло Шафір. А також редактор щотижневика «Вболівальник» Олег Федченко, видання якого чотири роки поспіль виходило з надписом «Повернемо Вінниці футбол». І так далі… Людей, які підтримували «Ниву», дуже багато…

Далі співав Ігор Юрковський… Дякувати Богу, тільки дві пісні.)


Далі на сцену піднявся віце-президент вінницької «Ниви» Вадим Кудіяров.
- Я хочу подякувати ультрас, з якими ми багато років водили ці «хороводи», вимагаючи уваги від влади. Хочу подякувати Ігорю Пущалу, який на протязі багатьох років вів сайт вболівальників, підтримуючи «Ниву». І, дійсно, хочеться привітати людину, яка дійсно зробила багато, для нашої справи. Яка знайшла фінансування і взяла на себе цю непосильну ношу. Василь Васильович, дякую вам!

…і знову нагородження. На цей раз на сцену вийшли усі, хто забезпечував життєдіяльність клубу. Спочатку на сцену вийшла керівник фінансового відділу Людмила Стасюк, волонтер Наталя Шевчук, директор СФК «Нива» Сергій Мартиновський, виконуючий обов язки старшого тренера Юрій Солов єнко, начальник служби безпеки Олександр Молчанюк, тренер воротарів Микола Загоруйко, найкращий адмміністратор за всі часи Генадій Трофименко. Фізіотерапевт команди Андрій Колосов і лікар команди Вільям Войцеховський. Спортивний директор, який у змозі вирішити майже усі питання, Михайло Куниця. Не забули згадати теплим словом і Тетяну Вовк.

Далі був виступ чар лідерів, після якого на сцену запросили представників влади… але ніхто не вийшов.


Від обласної футбольної влади на сцену вийшли виконавчий директор Михайло Прозоровський, і заступник голови Ігор Павленко, також оплесками зустріли

голову робочої групи з відродження головної команди міста Вінниця Ігоря Гатауліна:
- Уважаемые друзья, хочу поздравить вас с Новым годом, крепкого здоровья вам и счастья в жизни. Что мне хотелось бы сказать… Четыре года застоя, борьбы, попыток, требований. И я благодарен всем болельщикам, которые присутствуют в этом зале. Они были катализатором, они постоянно тревожили, говорили, требовали, ходили к губернатору, меру. И если бы не их настойчивость, нам сложно было бы сделать первые шаги. Так получилось, что я возглавил рабочую группу и при первой встрече и глава областной администрации на первой же встрече сказал нам, что «Я вас буду поддерживать, но, извините, денег не дам». Хотелось бы, чтобы эта поддержка была ощутимее. Но если говорить откровенно и объективно, местные власти в меньшей степени профессиональный клуб, в большей степени детский футбол, развитие футбола поддерживают, из бюджета выделяются средства. Детско-юношеский футбол, ветеранский футбол и последние три месяца мы активно поддерживали три футбольные команды из зоны АТО, которые принимали участие в чемпионате Украины. Если говорить о поддержке профессионального футбола, мы с Сергеем Филипповичем в свое время имели непосредственное отношение к развитию клуба, созданию профессиональной команды и вместе с вами мы добивались успехов, о которых вы знаете. Мне сейчас хотелось бы помечтать и подставляя плечо вам, Василий Васильевич и думая о вас, уважаемые болельщики, я вам приведу такой пример, когда был тяжелый период в донецком «Шахтере» после трагической смерти его президента Брагина, когда существование клуба висело на волоске. И тогда нашелся такой человек - Ринат Ахметов, который взялся за клуб и сказал: «Я сделаю из Шахтера хороший европейский клуб». Так и случилось. К сожалению, у нас нет такого человека, как Ринат Леонидович, но у нас есть такой, как Василий Васильевич Вовк. И нам приятно, что этот человек развивает, вкладывает душу, сердце и финансы. И я думаю, что, постепенно, подставляя вам плечо, мы достигнем хороших футбольных результатов на футбольной карте Украины.

Сергій Татусяк:
- Високоповажний наш друже Василь Васильович Вовк, президент клубу «Нива» Вінниця, звертаюсь до вас, як до колеги. Я розумію, яку ви ношу взяли на плечі, адже сам десять років був біля керма «Ниви». Вадим Кудіяров, я тобі дякую, як другу. Шановні наші вболівальники, ви завжди були рушійною силою у вінницькому футболі. Шановні футболісти, дякую вам за ту роботу, яку ви провели у першому колі. Юра Солов єнко, ти виріс у мене на очах, як гравець, сьогодні ти мене вразив. Як тренер, як людина, яка повністю обізнана у футболі і володіє ситуацією в клубі. Що мені сподобалось. Що є старт. Що цей поїзд рушив. Він важко формувався, але він сьогодні у дорозі. Надзвичайно складно говорити про цю ситуацію – душа і серце розривається що ми не можемо сьогодні стати на той рівень, який задовільнив би глядачів, футболістів. Нажаль, війна на сході, є багато економічних проблем. Дійсно, підтримка Валерія Коровія на старті була важливою. Але далі ми повинні рухатись у іншому форматі. Який він? На самому старті я говорив, що вірю в іноземних інвесторів, які прийдуть до нас. На жаль, не складається –інвестор уходить з України. Але ми мусимо вижити. Ми мусимо пройти друге коло. Василь Васильович так категорично поставив мету – перша ліга. І футболісти і вболівальники повинні розуміти. Як би не було важко – ми повинні іти до цієї мети. А сьогодні нам необхідно обєднувати зусилля по краплині того бажання, яке панувало сьогодні у залі. Ми повинні це донести до жителів області, до керівників агроформувань, бізнесменів, виробничників, яких називали сьогодні вболівальники. Я вірю, що настане світлий день для вінницького футболу! Я вірю, що в єдності наша сила і бажаю всім здоров я, щастя, наснаги на подальший розвиток вінницького футболу. Нехай береже вас Бог!

Насамкінець на сцену вийшли присутні футболісти, яких також привітали білими футболками) (Отже, у «Ниви» з явився ще один комплект футболок)) а також заключне слово взяв Василь Васильович Вовк:
- Я тепер вже буду більш оптимістичним – побачив хлопців – живі здорові. Я хочу ще раз подякувати цим хлопцям, тренерському штабу, колегам з наглядової ради, які виступали перед цим. Всім представникам організацій і підприємств, а також громадянам Вінниці, за те що ви підтримуєте цих хлопців. Я думаю, що після цієї зустрічі ця підтримка буде ще більшою. Я хотів би привітати цих хлопців з наступаючим Новим Роком і побажати їм спортивних досягнень, про які вони навіть сьогодні не мріють. Цим хлопцям важко повірити, що через два – три роки вони можуть бути у вищій лізі. Але я відкрию секрет, що і це не така вже й захмарна мрія!

Игорек
niva.vn.ua[Добавил Игорек в 19.12.2016 14:28:22]


Незабаром зустріч з вболівальниками «Ниви-В»!

В суботу, 24 грудня, відбудеться зустріч керівників і гравців «Ниви-В» з вболівальниками.
Захід пройде в театрі імені Садовського. Початок – о 16.30. Вхід – вільний.

Прихильники вінницького футболу зможуть задати запитання гравцям, в.о. старшого тренера Юрію Солов’єнко, почесному президенту клубу Василю Вовку. Ви зможете дати власні оцінки, дізнаєтеся про перспективи і плани нашої команди. Нагородять осіб (ветеранів футболу, вболівальників, журналістів, партнерів команди), які зробили найбільший внесок у відродження професійного футболу.

Запрошуємо на зустріч з командою цілими родинами, дітей і жінок чекають приємні сюрпризи. Обіцяємо, що захід буде цікавим для всіх і допоможе «Ниві-В» виконати поставлену мету – вийти до першої ліги!

Детальніше про зустріч розповів спортивний директор «Ниви-В» Михайло Куниця:

– Вболівальники – невід’ємна частина нашого колективу. Нагадаю, за відвідуваністю «Нива-В» посідає третю сходинку в другій лізі чемпіонату України. Відігравши перше коло, ми маємо відзвітувати перед ними, розповісти про наші досягнення і невдачі. Вболівальники дуже хвилюються за команду. Тому така зустріч є необхідною, щоб ми могли один одному подивитися в очі і намітити ти подальші шляхи для виправлення помилок і покращення результатів.

– Михайле Семеновичу, клуб вже підписав новачків?
– Ми маємо список з потенційних кандидатів, які бажають грати за «Ниву-В». Але, щоб вирішувати це питання, потрібен головний тренер. Саме він підбиратиме виконавців під свою модель гри. Тому активна селекція і комплектування команди почнеться лише після призначення головного тренера.

– На зустрічі з вболівальниками будуть присутні всі гравці «Ниви-В»?
– Майже всі. Форвард Денис Бобович нещодавно переніс операцію. Тому йому доцільніше побути вдома, а не на такому заході. Окрім гравців, будуть присутні всі керівники клубу і тренерський штаб. Присутні зможуть поставити їм запитання.


Прес-служба СФК «Нива-В»[Добавил Игорек в 19.12.2016 13:08:07]
Завершилось голосування відвідувачів сайту niva.va.ua, яке визначило переможців у номінації:

"Кращий гравець вінницької "Ниви" 2016 року",
яке обєднувало в собі відповіді на те, хто ж стане кращим у номінаціях

"Кращий воротар вінницької "Ниви" 2016 року"
"Кращий захисник вінницької "Ниви" 2016 року",
"Кращий півзахисник вінницької "Ниви" 2016 року",
"Кращий нападник вінницької "Ниви" 2016 року"

а також окремо ми голосували в номінації
"Найперспективніший гравець вінницької "Ниви""


Декілька слів про те, як проходило голосування.
Заради обєктивності, щоб запобігти накручуванню голосів, голосувати могли тільки відвідувачі нашого сайту, які пишуть на "Гостьовій". Цим правом скористувались 17 людей, які і визначили переможців.
Це Riod, ANDR, VitaSh, Виталий Александрович, YaroslavH, Доктор Лимон, Игорек, Леонид, Игорь, Тихий, Жено, АМИД, Вован, Саша, skynet69, Bogdan-NV, nivalex . Велика подяка їм за це!

В номінації "Кращий гравець вінницької "Ниви" 2016 року" кожен з голосуючих мав проставити всім гравцям бали - починаючи від "5" і так далі до "25" балів найкращому!
Окремо ми голосували за десятку найперспективніших гравців, на яких покладаємо найбільші надії у майбутньому. Тут необхідно було розташувати бали десятом гравцям, починаючи від "1" і до "10" найкращому.

Тепер про результати:
Найкращим гравцем осінньої частини чемпіонату із званням "Кращий гравець вінницької "Ниви" 2016 року" став Нгаха Колінз, який набрав 417 балів!
Друге місце зайняв Ярослав Браславський, який набрав 377 балів і лише на два бали випередив Артема Кулініча. Цей невеличкий відрив підтверджує те, що важливим був кожен голос, кожен бал, відданий за гравця!
Саме так і виглядає трійка найкращих. А повний список можна подивитись нижче. При чому, згідно рейтингу, основний склад "Ниви" мав би виглядати за схемою 1-3-3-3-1.
Кулініч - Борячук, Момотенко, Іоша - Колінз, Загалевич, Коломієць - Поліщук, Маляренко, Бобович - Браславський.

"Кращий гравець вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Нгаха Колінс –417

2.Браславський Ярослав –377
3.Кулініч Артем –375

4.Бобович Денис –337
5.Поліщук Володимир –318
6.Борячук Олександр –312
7.Загалевич Дмитро –291
8.Маляренко Ігор –290
9.Момотенко Дмитро –281
10.Іоша Олександр –253
11.Коломієць Сергій – 250

12.Попов Дмитро – 248
13.Паньковецький Євгеній – 230
14.Яськов Максим –219
15.Когут Владислав –218
16.Бабійчук Максим –199
17.Ключик Євгеній –170
18.Заторський Віталій – 139
19.Малахов Максим –112
20.Костенко Михайло – 111
21.Сослюк Євгеній – 90

Завдяки цьому рейтингу ми дізнались найкращих у всіх ланках.

"Кращий воротар вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Кулініч Артем –375
2.Бабійчук Максим –199
3.Сослюк Євгеній – 90

"Кращий захисник вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Борячук Олександр –312
2.Момотенко Дмитро –281
3.Іоша Олександр –253
4.Попов Дмитро – 248
5.Когут Владислав –218
6.Заторський Віталій – 139
7.Малахов Максим –112

"Кращий півзахисник вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Нгаха Колінс –417
2.Загалевич Дмитро –291
3.Коломієць Сергій – 250
4.Паньковецький Євгеній – 230
5.Ключик Євгеній –170

"Кращий нападник вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Браславський Ярослав –377
2.Бобович Денис –337
3.Поліщук Володимир –318
4.Маляренко Ігор –290
5.Яськов Максим –219
6.Костенко Михайло – 111

Окремо ми визначались у номінації "Найперспективніший гравець вінницької "Ниви" 2016 року" Ця номінація - велика відповідальність перед переможцями, адже саме на них вболівальники покладають найбільші надії у майбутньому.

Тут слід відзначити відразу чотири гравці, які суттєво відірвалися від інших претендентів. Це переможець Денис Бобович, а також трійка найближчих переслідувачів - Максим Яськов, Артем Кулініч та Дмитро Загалевич.
В цілому, рейтинг виглядає так. Цікаво, що без балів не залишився жоден гравець, навіть досвіччений Нгаха Колінс.

1.Бобович Денис – 128

2.Яськов Максим –119
3.Кулініч Артем – 118
4.Загалевич Дмитро – 113

5.Коломієць Сергій – 55
6.Когут Владислав – 52
6.Паньковецький Євгеній – 52
7.Іоша Олександр – 44
8.Бабійчук Максим - 42
9.Борячук Олександр - 27
10.Попов Дмитро – 24

11.Костенко Михайло –21
12.Сослюк Євгеній – 14
12.Ключик Євгеній – 14
13.Заторський Віталій – 11
14.Нгаха Колінс – 10
15.Маляренко Ігор - 8
16.Малахов Максим – 5
16.Момотенко Дмитро – 5
17.Браславський Ярослав - 2
18.Поліщук Володимир - 1

Умовну "Золоту бутсу" другого півріччя 2016 року
заслужив Ярослав Браславський, який забив 7 голів в чемпіонаті і 4 голи в товариських іграх.
Друге місце в цьому бомбардирському суперництві займає Денис Бобович, який забив 5 голів в чемпіонаті, 1 в кубку України і 2 голи в товариських іграх.
Третьє місце у капітана команди Нгахи Колінса, який забив три голи в чемпіонаті, один в Кубку України і три голи в товариських іграх.

В завершення, необхідно нагадати, що це лише пів шляху, пів сезону. Основні оцінки, вручення нагород від вболівальників будуть по завершенні чемпіонату! Одразу після останнього домашнього матчу.

Подробиці голосування можна переглянути тут:
http://www.niva.vn.ua/competition_2016.php


[Добавил Игорек в 05.12.2016 18:42:21]

Керівництво вінницької «Ниви» в особі Василя Васильовича Вовка проінформувало вболівальників про останні новини селекційної роботи, пошуки тренера, а також забезпечення фінансовою підтримкою на 2017 рік.

Пряма мова від Василя Вовка:
« - Зимова перерва дозволяє більш продуктивно проводити роботу, в першу чергу, щодо проведення сепарації складу команди для подальших селекційних процедур. На сьогодні маємо повідомити, що за СФК "Нива-В" у другому колі не будуть грати: Костенко Михайло, Заторський Віталій, Ключик Євгеній, Поліщук Володимир (Це його прохання, й обставини ми визнали об'єктивними.). Найближчим часом буде прийнято рішення щодо можливості продовження співпраці з іще 4-6 футболістами.»

Статистичні дані гравців, з якими «Нива» розірвала контракти у зимове міжсезоння:

№7 Поліщук - Провів 16 ігор (1203 хвилин), забив 1 гол, виходив в стартовому складі 11 раз, виходив на заміну 4 рази, отримав 3 жовті картки.
№2 Заторський - Провів 7 ігор (364 хвилини), не забивав, виходив в стартовому складі 4 рази, виходив на заміну 3 рази, жовтих карток не отримував.
№34 Ключик - Провів 7 ігор (328 хвилин), не забивав, виходив в стартовому складі 5 разів, виходив на заміну 2 рази, отримав 1 жовту картку.
№12 Костенко - Провів 4 гри (77 хвилин), не забивав, виходив в стартовому складі 1 раз, виходив на заміну 3 рази, жовтих карток не отримував.


Також офіційний сайт вінницької «Ниви» оприлюднив досить тривожну інформацію від почесного президента футбольного клубу «Нива-В» Василя Вовка стосовно фінансового стану клубу:

Подальше існування «Ниви» – під загрозою
«– У грудні 2016 року буде встановлювитись можливість виконання задекларованих обіцянок деякими членами робочої групи з відродження професіонального футболу Вінниччини, а також офіційна й людська позиція щодо подальшого існування клубу органів влади, місцевого самоврядування та їх керівництва.

Нами направлені звернення про підтримку до Президента України П. Порошенка, премєр-міністра України В. Гройсмана, народних депутатів України С. Березенка, В. Бондара, О. Гереги, Р. Демчака, О. Домбровського, Г. Заболотного, С. Кудлаєнка, М. Кучера, А. Матвієнка, І. Мельничука, О. Присяжнюка, П. Юрчишина, для яких не повинна бути байдужою доля єдиного професіонального клубу Вінниччини - краю, що, безперечно, є особливим для них і їхніх родин.

Уже в цьому році громадськість буде поінформовано про подальші форму й формат діяльності клубу, чи про початок звільнення його працівників у звязку з неможливістю гідно представляти рідний край у всеукраїнських змаганнях.»

Прес-служба СФК «Нива-В»
http://www.niva-v.com.ua/[Добавил Игорек в 22.11.2016 12:47:35]


Звернення президента вінницької «Ниви» В. В. Вовка до вболівальників. Підсумки і плани на майбутнє.

- Шановні друзі! Завершився круг чемпіонату з футболу у другій лізі. Тільки що завершилась зустріч керівництва клубу з футболістами і тренерами, яка пройшла у дружній обстановці. Ми привітали одне одного з тим, що почали рухати вінницький футбол у сторону великого професіоналізму. І хотів би зазначити, що на сьогодні завдання для футбольного клубу «Нива» залишається тим, яке було поставлено на старті сезону, а саме, підвищення у класі. Звичайно, у нас зараз не надто добра турнірна ситуація, але сьогодні ми окреслили ті моменти, які ми повинні закрити для того, щоб потужно виступити у другому колі все-таки прийти до завітної цілі, завітної мети – це участь в наступному футбольному році у першій лізі чемпіонату України. І на цьому ми зупинятись не збираємось. Така у нас позиція. Хоча, ми розуміємо, що життя в Україні надто складне і все може бути. Тому, хочеться вірити, що все буде добре.

- Наразі розглядається шість кандидатур, які пройшли Прем єр-лігу. Які виступали в свій час, в тому числі, за клуби Вінниччини. Це потужні тренери. Це тренери з іменами. Тренери, які мають саму вищу ліцензію. Але, нажаль, поки сьогодні не прийнято рішення, я розголосити їх прізвища не можу.

- Тренерський штаб разом з в.о. старшого тренера «Ниви» Юрієм Солов єнко буде збережено, лише можуть додати нового керманича (не виключено, з помічником). А ось з гравцями ситуація ще повною мірою не визначена – можливо, деякі в міжсезоння шукатимуть нову команду. Поки що всі футболісти «Ниви-В» йдуть у двомісячну відпустку.

- Ми плануємо в середині грудня зібрати знову наших хлопців, провести невеличкий турнір з міні-футболу, розділивши команду на 4-5 команд. І зустрітись з вболівальниками. Підготуватись до цієї зустрічі. Можливо, у нас будуть якісь результати перемовин з головним тренером. Можливо, у нас будуть якісь нові футболісти під виконання завдання. Можливо, будуть інші новації, які б ми хотіли довести до вболівальників і хотіли б почути від вболівальників їх думки, їх бачення, їх прогнози і їх претензії, або пропозиції до нас. Я думаю, що ми це зробимо в одному з багатомісних залів міста Вінниці і сподіваємось на повний зал і дружню обстановку.

- Окрім того, відправляємо листи Президенту України Порошенку Петру Олексійовичу і Прем'єр-міністру України Гройсману Володимиру Борисовичу з пропозицією підтримати професіональний футбол Вінниччини, яка дала їм шлях у велику політику і не має бути чужою!

Игорек
За матеріалами офіційного сайту вінницької «Ниви»
http://www.niva-v.com.ua/[Добавил Игорек в 21.11.2016 00:36:03]

Жовта картка: Хохлов Вадим 55 хв., Загалевич Дмитро (90+4 хв.)

"Суднобудівник" Миколаїв:
Дмитроченко Вадим, Мячин Віталій, Барський Владислав, Хохлов Вадим, Невкритий Андрій, Чаус Констянтин, Носов Ілля, Толгаренко Олександр (Минський Владислав, 73), Бойко Андрій (Пасічник Василь, 77), Котов Владислав, Сторубльовцев Валерій.

Запасні: Жуков Віктор, Горінов Олександр, Андрієвській Микола, Мєдвєдєв Олександр, Лісачов Віталій

"Нива" Вінниця:
1. Бабійчук Максим - 4. Когут Владислав, 8. Попов Дмитро, 2. Заторський Віталій (11. Маляренко Ігор 64 хв.), 16. Іоша Олександр, 31. Момотенко Дмитро, 24. Колінс Нгаха (20. Загалевич Дмитро, 78 хв.), 95. Коломієць Сергій, 7. Поліщук Володимир, 9. Браславський Ярослав, 10. Яськов Максим

Запасні: 99. Кулініч Артем, 17. Паньковецький Євгеній

Пропонуємо вашій увазі короткий огляд гри від Віталія Шкурака на "Гостьовій" сайту niva.vn.ua:
Годину тому повернулись з Первомайська. Що сказати... один позитив :), навіть без перемоги - позитив (я вкотре переконався, що без вболівальників, особливо вінницьких, футбол це не футбол), бо, якби не кураж Бабійчука, то могли знову програти, + арбітр (на лінії) розібрався в ситуації, коли було забито гол в наші ворота, а епізод непростий, інший арбітр міг зарахувати гол, але, на щастя для нас, прийняв рішення про положення "поза грою".

Сподобався "Суднобудівник" (склалося враження - більше прагнули перемогти), моментами "возили" зелено-білих сміливо, напористо притискаючи до воріт, захист миколаївців теж грав надійно (що не скажеш про захист "Ниви", один плюс - виграли майже всі верхові м ячі, а в низу був хаос) грав щільно до вінничан, не даючи часу на роздуми, як результат - часто були першими на мячах, випереджаючи і самовіддано блокуючи удари гостей, полегшуючи тим самим роботу своєму голкіперу, який теж не підвів, коли вже захист був безсилий, але ті удари не становили загрози, враховуючи силу і якість їх пробиття у виконанні Поліщука, Браславського, Коломійця (невдалий удар з вигідної позиції повз ворота) та інших гравців, удари яких блокували захисники Суднобудівника. Не вистачало нестандартних рішень, які в футболі часто приносять результат, коли все пішло шкереберть, але і цього не було...

Загалевича арбітр "привітав" з 20-ти річчям жовтою карткою:), вийшов на заміну в другому таймі замість Колінса, який встигав відпрацьовувати, як в захисті так і в атакувальних діях.

Реалізація катастрофічна, вихід швидкий з оборони в атаку теж, нагод було багато, миколаївці моментами захоплювались атакою і можна було на цьому їх ловити, але як завжди, щось заважало і починає вже дратувати...

Після нереалізованих моментів, кидається в очі, що команда надломлюється і морально і фізично, опускає руки...

Але вистояли, не пропустили, на виїзді, вже добре, через, що розчарування не таке гірке, як не дивно, але я особисто задоволений результатом, або звик до поразок і нічия, очко сприймається, як перемога, враховуючи настрій і ситуацію між командою і вболівальниками ...після гри підійшли до нас, кожному потиснули руку, разом з Солов єнком, дякували...ми підтримували "тихо" без речівок і скандувань, думаю гравці відчули різницю в підтримці:)

Гра Бабійчука ( який, до речі, раз міг привести гол у свої ворота, випустивши мяч з рук, незафіксувавши з першого разу, але молодець!, виправився і накрив мяч з другої спроби) в воротах, а також уважність і рішучисть бокового арбітра не дали сьогодні програти завершальну гру року!

... а також онлайн-трансляцію, здійснену Віталієм Шкураком і Михайлом Шафіром (прес-служба "Ниви")

На арене в Первомайске – 16 преданных болельщиков из Винницы (ультрасов и представителей “Зелено-белой семьи”). За Судостроитель болеет примерно вдвое больше зрителей.Поле в удовлетворительном состоянии (на “троечку”). Не мокрое, снега нет. Погода на Николаевщине неплохая, футбольная. Надеемся на победу нивовцев!

1 мин. Команды вышли на поле. На воротах у Нивы-В – Максим Бабийчук. Полевые игроки нашей команды: защитники Заторский, Когут, Попов, Иоша, Момотенко, полузащитники Коломиец и Нгаха (кап.), нападающие Полищук, Яськов, Браславский.
2 мин. № 10 хозяев Константин Чаус со средней дистанции пробил чуть выше ворот.
3 мин. Встречная атака винничан. Подача с правого фланга. Суматоха в штрафной. Мяч попал к Колинсу. Он пробивал с 11-и метров, защитник блокировал удар, и вратарь забрал мяч.
6 мин. Игрок корабелов Андрей Бойко наносил удар с левого фланга, в штрафной. Наш защитник заблокировал удар.
8-я мин. Судостроитель исполняет штрафной (Леонид Моря). Стенка заблокировала выстрел.
10-я мин. Виничане действует активнее, больше контролирует мяч. Пока безрезультатно.
11-я мин. Браславский с правого фланга подавал штрафной – по низу простреливал на Полищука. Тот пробивал, но защитник в подкате мяч заблокировал.
13-я мин. Также Полищук стрелял, и вновь соперники легли под удар.
18-я мин. Браславский с 30-и метров пробивал низом, но ничего опасного.
20-я мин. У хозяев моментов практически нет. Они сначала активничали, а со временем Нива-В начала захватывать игровую инициативу.
21-я мин. У винничан убийственный момент. Колинс вырывался почти 1 на 1 (защитники бежали рядом), бил с 7- метров. Но после серии рикошетов от защитников мяч вышел на угловой.
24-я мин. Коломиец с 20-и метров угрожал воротам корабелов (после паса Полищука). Неудачно, хотя позиция была неплохой.
26-я мин. Браславский проходил по правому флангу, выкатил мяч на свободного Полищука. Тот с 12-и метров мог открывать счет, но просто подарил мяч вратарю, ударив легко. Запорол 100 % момент.
27-я мин. Хозяева били головой. У них была еще парочка полуопастных ситуаций.
35-я мин. После ряда нереализованных виничанами убийственных моментов они стали заметно нервничать. Пока не могут собраться и наладить прежнее командное взаимодействие. Атаки у наших не выходят, много сумбура.
37-я мин. У николаевцев прошла опасная контратака. Удар с угла штрафной вратарь Максим Бабийчук, занявший верную позицию, забрал намертво.
44-я мин. На финише тайма перспективную атаку мог завершать Полищук. Но его догнал защитник и не дал пробить, не вышел у винничанина и голевой прострел. В целом Полищук имел шансы в первом тайме для хет-трика.
45-я мин. Команды идут на перерыв – 0:0.
Хоть винничане и создали больше голевых моментов, хозяева умело играли на контратаках. Во второй половине тайма в игре Нивы-В стало больше сумбура. Картинка чем-то напоминает первый матч нашей команды с Судостроителем.

2 тайм.

55-я мин. Удачно играет вратарь Нивы-В Максим Бабийчук. После подачи во вратарскую площадь на набегающего на дальнюю штангу игрока он четко перевел мяч на угловой.
60-я мин. Вячеслав Куянов с линии вратарской забил мяч в ворота Нивы-В, но судья в спорной ситуации не засчитал – оффсайд. Момент возник из-за неплотной игры обороны винничан – она уже не впервые дала возможность соперникам создать “пожар” возле наших ворот. После прохода по центру и рикошетов Куянов в борьбе с нашим защитником протолкнул мяч в сетку. На счастье, рефери не засчитал.
62-я мин. У Нивы-В не особо ладится конструктивная атакующая игра. Тренерам нужно что-то менять.
66-я мин. Вновь Бабийчук спас гостей от гола, выбив мяч ногами. Перед этим Вячеслав Куянов накрутил винницких оборонцев и пробивал с линии вратарской. Куянов пока самый активный в составе Судостроителя.
67-я мин. Браславский на фланге то ли пробивал, то ли делал прострел. Было опасно.
72-я мин. Винничане без мяча плохо двигаются. Не идут за ним, слабо открываются.
74-я мин. После подачи Браславского углового Колинс пробивал головой – вратарь хозяев забрал мяч в руки.
76-я мин. Хозяева прижали винничан к своей штрафной. Создавали остроту.
80-я мин. № 13 Судостроителя Илья Носов пробивал метров с 25-и – неудачно. Ему дали подготовить удар, времени была куча.
85-я мин. Полищук проходил к воротам, был на хорошей позиции. Но нанес удар слабовато, как мяч погладил.
88-я мин. Полищук выходил 1 на 1 – пробил во вратаря.
90-я мин. Судья добавил 4 минуты.
90+2 мин. Полищук пробивал штрафной метров с 23-и. Не попал.
90+3. Загалевитч вышел на замену и сразу же получил желтую.
Все. Матч завершился – ничья 0:0.

Спортивний директор "Суднобудівника" Юрій Чаус:
– Поединок был хорошим, боевым. Счет по игре, хотя мы все же были ближе к победе. Голевых моментов у нашей команды было немало – к примеру, нереализованный выход 1 на 1 во втором тайме Валерия Сторублевцева. К тому же арбитр не засчитал чистый гол Александра Толгаренко – никакого вне игры в том моменте не было. Отмечу уверенную игру нашего голкипера Вадима Дмитроченко.

Виконуючий обов язки головного тренера вінницької "Ниви" Юрій Солов єнко:
– Команды постоянно вели мужские единоборства, но без грубости. Результат закономерен. Сегодня сказалась нервозность наших ребят и плохое качество поля в Первомайске. Газон уровня первенства области (даже на чемпионате Украины среди аматоров арены лучше!) не давал полной мерой соперникам показать свою технику. К примеру, в перерыве один из футболистов пояснил, почему вовремя не пробил – мяч подпрыгнул из-за плохого поля, и момент был упущен. Наши игроки не использовали немало голевых шансов из-за или неправильных, или несвоевременных решений. Соперники поразили наши ворота с чистого офсайда, и гол справедливо был отменен.

http://www.niva-v.com.ua/
По материалам: Михаил Шафир, Sport Arena
[Добавил Игорек в 16.11.2016 17:24:06]


Ситуацію прокоментував в.о. головного тренера «Ниви» Юрій Солов єнко:
"- Зранку поле знаходилося в задовільному стані, незважаючи на дощ. Ми знали про несприятливий прогноз погоди, але думали «проскочити». Ретельно готувалися до матчу, серйозно налаштувалися. Це була б шалена битва! Ще за 2,5 години до поєдинку працівники стадіону пробували поновити розмітку поля. Але її швидко замітало снігом. Можна грати і за складних погодних умов. Але, згідно із регламентом, без розмітки проводити матчі заборонено. Буде незрозуміло, чи вийшов м’яч за межі поля, чи було пенальті тощо. В таких умовах неможливо працювати ані арбітрам."

http://www.niva-v.com.ua/
Показать:  << 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >>

Соціологічне опитування)
Кого з саме цих кандидатів ви хотіли б бачити на посаді головного тренера вінницької "Ниви"?
Володимир Рева
Нгаха Колінс
Володимир Циткін
Не підтримую жодного з цих кандидатів
Не можу відповісти...
Архив опросов
Hosted by BestHosting(с)niva.vn.ua. При использовании любого рода материалов ссылка на сайт niva.vn.ua обязательна.
Наш электронный адрес niva.vn.ua@gmail.com