Голи: Громок, 34 – Палагнюк, 62, Страшкевич, 86

На 65 хв. Калітов («Нива») не реалізував пенальті – повз ворота.

Попередження: 34.Громок Денис, 21 хв., 9.Браславський Ярослав, 68 хв., 25.Калитов Олександр, 81 хв., 12.Федорук Деян, 85 хв., 2.Борячук Олександр, 85 хв., 93.Загорулько Артур, 90+4 хв. – 22.Нагорний Ігор, 79 хв., 11.Гакман Василь, 83 хв.

«Нива» Вінниця: 1.Музичка Іван – 12.Федорук Деян, 6.Сербул Едуард, 7.Костюк Євгеній, 2.Борячук Олександр, 25.Калітов Олександр, 17.Пастушенко Микола, 16.Гемега Віталій (10.Брижчук Тимофій, 58 хв.), 93.Загорулько Артур, 34.Громок Денис (19.Підопригора Максим, 72 хв.), 9.Браславський Ярослав.

Запасні гравці: 99.Карабін Іван, 11.Івашків Дмитро, 21.Підгаєцький Дмитро, 8.Зугравий Богдан, 4.Подкуйко Давид, 95.Ефременюк Олексадр.

Головний тренер: Олег Шумовицький.

«Буковина» Чернівці: 55.Фіяло Ігор, 11.Гакман Василь, 44.Матвєєнко Едуард, 5.Раулюк Даніел (7.Сахнюк Віктор, 79 хв.), 10.Сівка Тарас, 25.Орловський Борис, 20.Копитов Дмитро, 73.Боровець Максим (22.Нагорний Ігор, 60 хв.), 9.Страшкевич Вадим, 15.Мосіюк Олександр (6.Рябий Артем, 52 хв.; 17.Квасниця Євген, 90+1 хв.), 77.Палагнюк Василь.

Запасні гравці: 71.Чернятинський Олександр, 3.Мануїла Емре, 8.Рябий Денис, 23.Столяр Володимир.

Головний тренер: Степан Маковійчук.

Наскільки пригадується, старт сезону завжди давався нам не надто вдало. Стартові поразки в перших турах, несподівані втрати очок – все це досить звичне явище. Але такого провалу, як це відбувається в нинішньому сезоні, не пригадується. Навіть навпрочуд невдалий минулорічний старт вже перевершено чотириматчевою програшною серією. А далі ще три гри на виїзді поспіль… Спочатку важка кубкова гра у Кривому Розі, потім не менш складна гра з лідером першості на виїзді в Ужгороді і завершуватиме цей «виїздний хет-трік» виїзд у Петрпавловську Борщагіву до «Чайки». І це трішки насторожує – чи зможемо в такому режимі зламати негативні тенденції?

Перед грою у “Ниви” було дві втрати. Через травму не зміг допомогти команді Попов, а також, за неофіційними даними, команду покинув Данило Дробатий, який вирішив розірвати контракт з клубом. Результат гри був надзвичайно важливий для обох команд. Перемога вінничан дозволяла наздогнати суперника в турнірній таблиці, а поразка збільшувала прірву у шість очок. Слід зауважити, що «по прізвищам» і досвіду вінничани аж ніяк не поступалися гостям і, відповідно, «Нива» розпочала гру дуже потужно, створивши перший небезпечний момент вже на 47 секунді гри. Стрімка атака лівим флангом, скидка в центр на загорулька, той трішки забарився з ударом і цього вистачило, щоб захисник блокував удар нашого нападника. Дуже небезпечно!

Вже за хвилину вінничани провели ще одну яскраву атаку тим самим лівим флангом. Браславський протягнув мяч і подав в центр на Громка, удар якого теж було заблоковано.

Сьома хвилина. Гемега з правого флангу навісив на лівий і Громок пробиває головою, але не надто сильно і влучно. Мяч пролітає поруч з лівою стійкою. Але голкіпер гостей все контролював.

Ближче до десятої хвилини «Нива» увімкнула високий пресинг і це додало гостям долаткового напруження біля власних воріт. Загалом, в ці хвилини вінничани виглядали досить цікаво. Гол назрівав… І саме завдяки пресингу виник наступний небезпечний момент. Громок на лівому фланзі вступив у боротьбу, мяч відскочив до Браславського, який миттєво віддав його знову на Громока, який увірвався в штрафну і пробив з гострого кута трішки вище воріт. Небезпечно!

Взагалі, схема з двома нападниками і двома атакуючими півзахисниками, які постійно терзають захист суперника, виглядає потужно і перспективно. Погано лише те, що склад «Ниви» виглядає розбалансованим, фізично не готовим відіграти на повну потужність всю гру і, саме головне, емоційно і психологічно не готовий до змін по ходу гри. Саме через ці фактори і виникають «безвольні поразки», коли «Нива» в трьох матчах цього сезону добре розпочинала гру, відкривала рахунок, але у підсумку не могла втримати бодай один пункт, програючи другі тайми.

Але на початку гри все виглядало дуже добре. Принаймні, перший більш-менш пристойний удар по воротах «Ниви» гості завдали лише на 14 хвилині, поступово відсунувши атакуючі потуги вінничан подалі від власних воріт. Більш того, далі «Нива» розпочала незрозумілу розпасовку біля воріт, що створювало непотрібну, зайву напруженість.

Нарешті на 26 хвилині вінничани створили класну атаку. Закидання від вооріт в центр на Браславського, який виграв верхову боротьбу і головою закинув мяч на хід Загорульку, який міг реалізувати вихід сам на сам з голкіпером, але трішки забарився з ударом, вже спрямовуючи мяч в пусті ворота і Раулюк вибив круглого з самісінької лінії воріт.

«Буковина» відповіла не менш небезпечно. Закидання «за комірець» Музичку з правого кута штрафної площадки і наш голкіпер у красивому відчайдушньому кидку відбиває мяч з-під перекладини!

34 хвилина. Гол! Браславський протягнув мяч по правому флангу, прострелив у центр, Пастушенко пробив по воротах з метрів 15, але захисник відбив мяч, але Громок відчув момент, випередив захисників і холоднокровно відправив мяч у ворота!

39 хвилина. Стрімка атака «Ниви» правим флангом, Гемега пробиває, чи віддає гострий пас вздовж воріт. Небезпечно! Вже за хвилину атакує Загорулько по центру, намагаючись мяко перекинути воротаря, але пробиває не влучно. Єдине на що спромоглись гості в кінці тайму – невлучний удар головою з метрів вісьми.

Отже, «Нива» видала дуже непоганий перший тайм, створивши декілька дуже небезпечних моментів. Єднещо насторожувало – дивна «просадка» команди в середині тайму. По равцям можна відзначти автора голу Громка, Загорулька, Браславського, Калітова, Гемегу і Пастушенка. У Захисту роботи було не надто багато.

Початок другого тайму видався теж багатообіцяючим – «Нива» вибігла в швидку атаку «чотири в три», але Браславський вирішив взяти гру на себе, але пробив трішки правіше воріт. Господарі якось «на інерції» провели ще кілька не надто небезпечних атак, але далі ініціативу взяла вже «Буковина». Спочатку, на 53 хвилині бив Рябий по воротах господарів з павого кута штрафної площадки. Потім декілька менш небезпечних ігрових моментів і стандартів. Напруження зростало… Далі була незрозуміла заміна Гемеги на Брижчука. Віталій відпрацював свій час дуже корисно і не відчувалась втома, чи брак у діях, але у тренерів була своя думка з цього приводу.

62 хвилина. Гол! Штрафний «Буковини» від правого кутового прапорця на дальню стійку, Музичко вийшов на перехоплення, але не дістався мяча, захисники втратили свого гравця, який виграв верхову боротьбу і скинув мяч у центр на Палагнюка, який з кількох метрів розстріляв порожні ворота. 1:1!

65 хвилина. Пенальті! Здавалося б, удача з нами! Не минуло хвилини після голу і арбітр призначив пенальті у ворота гостей за гру рукою після подачі Браславського з правого флангу. До 11-метрової відмітки впевнено підійшов Артур загорулько, але потім, після паузи, віддав право пробити пенальті Олександру Калітову, який схибив, пробивши повз ліву стійку. Рахунок не змінився.

66 хвилина. Перехоплення в центрі поля і той самий палагнюк ледве не забиває другий мяч, пробиваючи в ближній кут, але відмінно грає Музичка.

В одному з епізодів арбітр не розібрався в епізоді і не розгледів брудну гру Браславського на лінії, який зіграв дуже не гарно, вдаривши по нозі гравцю, який пробігав поруч. Але обйшлося без жовтої картки.

71 хвилина. Громок двічи поспіль створив «фінт Зідана», увійшовши в штрафну з лівого флангу і пробив по воротах, але не дуже вдало. Але епізод красивий. «Буковина» відповіла ударом головою вище воріт з лінії воротарського майданчик. Дуже небезпечно. І знову незрозуміла для вболівальників заміна. Активного Громока замінив Підопригора. Чим ближче до кінця гри, тим більше зтирався малюнок гри вінницької «Ниви». Посипалися жовті картки, на перший план вийшла гра нервів, яка пішла не на користь господарям. Жовті картки отримали Браславський і Калітов, який міг отримати і другу жовту за другий поспіль жорсткий фол.

86 хвилина. Гол! Федорук збив суперника біля лівого кута штрафної площадки, заробивши жовту картку. Борячук теж отримав картку за розмови. Буковинці подали на дальню стійку, яку закрив Страшкевич, відправивши мяч в ближній кут. А далі знову нерви «Ниви» замість фінального штурму. Загорулько отримує чергову жовту за непотрібний фол у центрі поля і… все… чергова поразка.