Асистенти арбітра: Бамбурак В., Супрунюк П.

1.Чернобай Сергій – 2.Жмуйда Олександр, 80.Кривобедрий Арсен, 44.Захарченко Євгеній, 17.Павлюк Микола, 88.Кіцак Олександр, 8.Пліс Тарас (26.Буй Микола, 46 хв.), 20.Немтінов Євгеній (7.Кузів Роман, 78 хв.), 10.Беженар Андрій, 30.Барбоса да Сілва Клоудіней.

79.Котелба Володимир -13.Тюрін Іван, 33.Нечипоренко Олег, 6.Кузів Віталій, 25.Раца Сергій, 11.Морозов Ростислав, 15.Федоров Антон.

1.Гурідов Максим, 23.Борячук Олександр, 4.Петрик Дмитро, 3.Хохлов Вадим, 13.Сербул Едуард, 17.Бондар Дмитро (34.Громок Денис, 69 хв.), 6.Граматік Констянтин (8.Кучер Володимир, 76 хв.) 5.Калітов Олександр, 77.Зеленевич Максим (70.Брижчук Антон, 76 хв.), 7.Георгієв Віктор (22.Чухно Валерій, 90+1 хв.), 9.Браславський Ярослав (11.Маляренко Ігор, 60 хв.).

Заміни:

35.Шкарбан Євген –10.Загорулько Артур, 99.Костюк Євгеній, 44.Худік Роман.

Головний тренер: Володимир Циткін

Перший “млинець” чемпіонату для “Ниви” вийшом комом. Незважаючи на запевнення тренерів і керівництва, що вінничани у кожному матчі намагатимуться грати на перемогу, впродовж всього матчу не залишало відчуття, що перемогою тут і не пахне. Була відверта гра на нічию із надією на реалізацію “моменту, який обовязково буде”. Але і моментів було, ну дуже обмаль і їх реалізація була, ну дуже слабка…верніше, її не було. Сумно від того, що і Епіцентр не показав чогось надзвичайного. Так… планомірно розхитував оборону “Ниви”, переодично створюючи гострі моменти, але не відчувалось, що він “на голову вище” вінничан і якби ми могли додати у активності, гостроті, були б варіанти, але не додали, не створили і поїхали додому з закономірною поразкою. Абсолютно очевидно – це не та гра, з якою команди виходять у першу лігу і вдало там грають.

Можливо, можна нарікати на відсутність травмованого граючого президента, адже очевидно, що “Нива” з Загорулько і “Нива” без Загорулька це дві зовсім різні команди за агресією і результативністю.  Можна сказати також і про оновлення складу, адже у міжсезоння команда змінилася більш ніж на третину. Але так буде завжди. Ну, ніколи не буде такого, що команда гратиме три роки у одному складі. І, по друге, у стартовому складі було всього два новачки. Це Граматік і Петрик. До першого ми вже почали трохи звикати, переглядаючи фрагменти товариських ігор, а ось поява другого була доволі несподівана. Хто це? Дехто взагалі сплутав його з Петруком. Але ні. Поки що відомо лише про те, що це центральний захисник, вихванець донецького “Шахтаря”, який останнім часом грав за словацький клуб “Петержелка”. За підсумками гри з “Епіцентром” про гру цих двох новачків не  можна сказати майже нічого. Не вразили, не відзначились чимось надзвичаним, але і каші не спортили (можливо тому, що каша вийшла не надто смачна). У складі вінничан складно когось виділити, крім Макса Гурідова, який добре відпрацював на останньому рубежі.

Крім вищеупомянутого Петрика, буквально напередодні першої гри чемпіонату “Нива” заявила ще двох гравців. Це юний воротар Гавриленко Владислав (17 років), а також Костюк Євгеній (про можливість повернення якого ми писали ще місяць тому), якого взимку було продано у “Колос”, але наразі він повернувся у “Ниву” на правах оренди.

Ще однією цікавинкою у цій грі було те, що “Нива” вийшла на поле у новій формі фірми “Макрон”, з якою було заключено договір про співробітництво. Прикольно те, що наш сайт на сто відсотків влучив у свому передбаченні, як буде виглядати нова форма “Ниви”. І слід зазначити, що форму обрано досить вдало – ми знову повернулися до зелено-білих кольорів, а сам малюнок доволі цікавий і красивий.

Ну і наостанок. Цікаво, що в цій грі у ролі тренерів зустрілись старі знайомі по виступам за “Ниву”  – Володимир Циткін і Олег Надуда з Сергієм Нагорняком, які нещодавно очолили “Епіцентр”. Команда з Дунаївців мала “зуб” на вінничан за поразку у передостанньому турі минулого чемпіонату, яка перекреслила усі їх плани на підвищення у класі.

5 хв. Барбоса з лівого флангу навісив на лінію воротарського майданчика і Гурідов знімає мяч з голови Івашка, який набігав на цей пас. Але це навіть не напівмомент.

11 хв. Пліс пробиває по воротах з правого кута штрафної площадки, але удар виявився невдалим – слабким і не точним.

14 хв. Удар Калітова з метрів 23 “по горобцям”. Ну, хоча б наблизились до воріт суперника і пробили…

15 хв. Жмуйда пробіг по правому флангу, спокійно обігравши Борячука, увірвався у штрафну і сильно прострелив вздовж лицьової лінії, але дуже добре зіграв Гурідов, відбивши мяч ногою.

17 хв. Захарченко пробиває з метрів 28. Дуже сильно і дуже високо над воротами.

19 хв. “Нива” подала кутовий з правого флангу. Подача у центр штрафної і хтось з наших пробиває у падінні головою, але цей удар було заблоковано.

30 хв. Браславський розвернувся з мячем на лінії карного майданчика і сильно пробив по воротах, але мяч влучив у плече захисника і відскочив під удар Граматіка, який пробив сильно і не влучно.

30 хв. Кіцак із власної половини віддав діагональну передачу на лівий фланг атаки. Мяч підхопив Барбоса, увійшов у штрафну, дуже легко обіграв захисника, прибравши мяч під себе і вийшов на розстрільну позицію, але Гурідов створив сейв, ногою відбивши мяч, пущений у ближній лівий кут воріт.

31 хв. Штрафний зліва від нивівських воріт. Подача на 11-метрову відмітку, звідки головою пробиває Барбоса. Не сильно. Гурідов на місці.

33 хв. Беженар зібрав біля себе три захисника і пробив з-під них з 16 метрів. Значно вище воріт.

45+1 хв. Кіцак віддав пас Немтінову поперек поля і той не орозмірковуючи пробиває по воротах з метрів 20. Гурідов кулаками відбиває мяч, який летів у праву девятку.

45+1 хв. Після подачі кутового з правого флангу пробиває Захарченко, але Гурідов, витягнувшись у струнку, у красивому польоті відбиває мяч з лівого кута воріт. Повторний удар добивання від Кіцака вийшов невдалим.

Перерва

55 хв. Беженар пробив з метрів 25 лівіше від воріт. Гурідов накриває мяч біля лівого кута воріт.

59 хв. Борячук закинув мяч з лівого флангу від центральної лінії на підступи до карного майданчика але Георгієв не зміг як слід прийняти мяч. Дуже шкода,адже міг вийти вихід сам на сам з голкіпером господарів, або удар з 16 метрів прямо навпроти воріт.

60 хв. Беженар віддав мяч на хід Барбосі, який увірвався у штрафну з лівого флангу. Да Сілва с ходу пробив у лівий верхній  кут воріт, але Гурідов відбив цей сильний удар.

61 хв. Беженар “по-ярмолинськи” атакував наші ворота, змістившись з правого флангу вліво вздовж штрафної площадки і пробив лівою над лівою девяткою. Дуже небезпечно.

64 хв. Збили Георгієва поблизу штрафної суперника. Борячук пробиває штрафний з 22 метрів значно вище воріт.

66 хв. Хороший момент у “Ниви”. Борячук вкинув аут з лівого флангу у штрафну, Маляренко головою прокинув мяч на 11-метрову відмітку і Георгієв наніс сильного удару, але захисники заблокували цей удар. А добивання головою у виконанні Граматіка вийшло невдале.

72 хв. ГОЛ! наші захисники недооцінили швидкість Беженара, який легко прокинув мяч повз Калітова, увірвався в штрафну і сильно прострелив. Мяч минув захисників і Гурідова, а ось Барбоса виявився на місці, буквально з двох метрів переправивши мяч у правий куто порожніх воріт… 1:0!

79 хв. Громок пробиває з правого кута штрафної, але Захарченко блокує політ мяча у ближній правий кут воріт.

80 хв. Мабуть, самий небезпечний момент “Ниви” за всю гру. Подача з правого флангу на воротарську лінію і Кучер головою пробиває повз ворота. Дуже шкода, адже у момент удару йому ніхто не заважав пробити більш прицільно.

82 хв. Калітов пробиває з 16 метрів, але влучає у Кривобедрия.

87 хв. Брижчук пробив після подачі Калітова з кутового з лівого флангу. Антон був перший на відскоці мяча, але пробив навпрочуд невдало. Мяч пролетів значно лівіше воріт.

90+1 хв. Роман Кузів вийшов на оперативний простір трішки лівіше воріт і пробив, не входячи  штрафну трішки вище правої девятки.